Neděle 12. dubna 2026, svátek má Julius
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Přeji všem příjemné svátky

V neděli by snad mělo být hezky, užijme si aspoň tu. Jinak ale budu v napětí. Jednak sleduju let Orionu k Měsíci. Jak jsem tu psal posledně, v minulosti jsem sledoval nejen přistání Armstronga a Aldrina na Měsíci, ale taky přistání Apolla 13… No, bude dobře, až budou všichni čtyři doma. Taky až bude doma pilot stíhačky F15 sestřelené nad Íránem. Z mnoha důvodů by bylo dobré, kdyby ho Američané našli dřív, než… Zkrátka, přál bych si opravdu pěkné velikonoce.

Toto je ale politický úvodník. Nedá mi než se zmínit o politice, třebaže vím, jak málo nálady na ni máte. Poslední kousek je výstup Filipa Turka proti Hnutí Duha, následovaný exhibicí ministra zahraničí (ve vzdělaných textech se používá připomínka „sic‟, jako že „no fakt nekecám‟) Petra Macinky ve smyslu, že Hnutí Duhu vidí jako teroristickou organizaci. Věcně proti tomu nemám mnoho výhrad. Dívám se na tu partu podobně, ještě hůř vnímán Děti Země, zavinili hospodářské škody v řádu stovek miliard systematickým sabotováním dálnic a mají nepřímo na svědomí slušně velký hřbitov. Jenže já nejsem ministr, natož pak ministr zahraničí. Takže z jiného úhlu: ministr zahraničí, který vede takové řeči, se chová jako idiot.

Navíc ten Turek, tím méně Macinka, nemá co do toho žvanit. V dotačním byznysu se nevyznám, nikdy jsem žádnou dotaci nebo grant nedostal. Nicméně věřím, že soudruzi z Duha to mají dobře ošetřené a o dotaci nepřijdou. Proč to tedy všechno je a co to znamená?

Vysvětlení je následující:

V zemi, ve které je cca 80 % výdajů rozpočtu daných zákonem (tedy: muselo by se to vyplatit, i kdyby tu vládli Hotentoti nebo Marťani) v podstatě musí každá vláda dělat to, co jiná vláda. Trvá to od obnovení demokracie u nás. Proto tomu říkám „udržovací vláda‟. Sedí ve Strakovce proto, aby učitelé učili a hasiči hasili a policajti policajtili: oni by to dělali i bez vlády, ale s vládou to vypadá líp. Takže i Babišova vláda dělá totéž co Fialova a tak se to táhne hluboko do minulosti, všechny vlády dělají v podstatě totéž, žvaní a strkají všude peníze v naději, že je lidi příště zvolí znovu. Babiš dělá totéž, co Fiala. Ale aby to vypadalo, že došlo k zásadní změně a fialový hnus je smeten, musí šaškové typu Macinky, Okamury, Turka (je jich fakt hafo) vytvářet dojem řezů motorovou pilou.

Ve skutečnosti to jsou jenom kecy.

Kdyby Macinka nastartoval motorovou pilu, tipuju, že by se říz do nohy. Což mu nepřeju, naopak, jako všem i jemu přeji Veselé velikonoce.

Aston Ondřej Neff
11. 4. 2026

Nepamatuju, aby kolem voleb mimo naše území byla taková masáž.

Lika, Jajka
11. 4. 2026

Milan Smutný
11. 4. 2026

Kancléř Merz a jeho CDU nemohou změnit sebevražednou Energiewende

Kateřina Lhotská
11. 4. 2026

Když jedná jako vůdce opozice, tak to bude nejspíš vůdce opozice.

Daniela Kovářová
11. 4. 2026

Od kovidových restrikcí a lokdaunů biju na poplach.

Thomas Kulidakis
12. 4. 2026

O konci stávajícího náčelníka generálního štábu je rozhodnuto a hledá se nový. Podle ministra...

ndr Jindřich Göth
11. 4. 2026

Na pražském Výstavišti se udílely hudební ceny Anděl za rok 2025. Dvě sošky získal Michal Prokop,...

Lidovky.cz, ČTK
11. 4. 2026

V pákistánském Islámábádu v sobotu odpoledne začaly trojstranné mírové rozhovory mezi Íránem,...

kuč Stanislav Kučera, pls Markéta Plšková, ČTK
11. 4. 2026

Barbora Strýcová má za sebou pořádně divokou premiéru v roli kapitánky českých tenistek. A...

Lidovky.cz, ČTK
11. 4. 2026

Ozbrojené síly USA oznámily, že Hormuzským průlivem propluly dva torpédoborce amerického...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz