Neviditelný pes

Přednáška o prezidentském údělu

13.2.2023

Zvolený prezident Petr Pavel nastoupí v pondělí v Lánech ke končícímu prezidentovi Miloši Zemanovi, aby od něho vyslechl rozumy na téma „prezidentský úděl‟. Možno si představit, co mu asi řekne.

„Pamatuj, mladý příteli,‟ řekne mu svým rozvážným barytonem, „že tvé dílo bude vskutku naplněno, teprve až vytočíš doslova všechny. Máš na to pět, když ti to půjde dobře, tak deset let. Rozpětí je široké, od pražské kavárny až po dezoláty zamotané do ruské vlajky. Mohu s klidným svědomím odejít, protože zůstalo už jen málo těch, kdo si nemyslí, že jsem proradní zrádcovská ruina. Pravda, pomohly mi v tom i okolnosti. Podařilo se mi naštvat i ty, kteří mě milovali, protože jsem provokaci amerického loutkového divadla jménem NATO nazval ruskou agresí, a tím ode mě odpadla většina příznivců. To byl mistrovský tah. Předpokládám, že se něco podobného nedokážeš, protože jsi idiot a zelený mozek, ale když se budeš snažit, dosáhneš aspoň zlomku mých úspěchů.‟

Tak nějak to může proběhnout.

Každopádně Pavel něco vyslechne a bude pokračovat v přípravách na převzetí úřadu. Už teď mu pilní lidé mydlí schody. Jdou na to nikoli přímo, ale jak se říká v kulečníku buzarem o mantinel. V televizi na něho v neděli zaútočil Lubomír Zaorálek známý pod nickem Iljič. Pavlův přítel a poradce Petr Kolář je podle Iljiče nebezpečnější než Martin Nejedlý, neškodný to muž, který pracoval pro Lukoil. Zato Kolář, upozorňuje Iljič Zaorálek, pracuje pro mezinárodní firmu Squire Patton Boggs, která po roce 2014 pomáhala Rusům vyhnout se sankcím.

Toto se odváží v televizi proklamovat člověk, který je známý svou soustavnou podporou všech Putinovských tezí, je jejich mluvčí. Zaorálek projevuje dojemnou starost, aby nový prezident nebyl ovlivněn proruským tlakem! To je anekdota z kategorie kameňáků. Být na Zaorálkovi, Česko okamžitě vypoví podporu Ukrajině a začne „budovat mosty‟, což by v praxi vypadalo jako finlandizace, jako podvolení ruskému ultimátu. Nepochybujme o tom, že je tu v zemi připravena politická vrstva schopná ze dne na den postavit kolaborantskou reprezentaci schopnou otočit kormidlem o sto osmdesát stupňů n východ – a také nepochybujme, že by měla ohromnou veřejnou podporu.

Je snadné lidi oklamat a velmi nesnadné je přesvědčit, že byli oklamáni, řekl kdysi Mark Twain. Zaorálek soustavně dělá to první. Ano, zpozorněme, až by Petr Pavel začal s Kolářem za zády ohýbat ústavu, urážet a lhát, najímat do týmu pochybné existence a rozvíjet vlastizrádné aktivity. Miloš Zeman to dělal deset let. Pavel ještě nenastoupil a tak mu tolerujme, ať se stýká s kým chce.

Poznámka:
Omlouvám se za nevhodné rýpnutí do prezidentova fyzického stavu, bylo to ode mne hloupé a nevkusné. Rýpnutí jsem odstranil, podotýkám - aby se čtenáři diskuse nedivili, o co vlastně jde. Že Zeman jezdí na kolečkovém křesle mi na něm vadí nejmíň (=vůbec ne).
Ondřej Neff aka Aston

Aston Ondřej Neff


zpět na článek