9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Diskuse k článku

Povolební situace a některé kuriozity

Babiš prohru uznal, vítězi blahopřál, neodpustil si tradiční kňu, že všichni byli proti němu, a pochválil se, že oproti prvému kolu získala jeho „kandidatura ANO‟ o půl milionu hlasů navíc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 31.1.2023 16:33

Polská europoslakyně chce rozkulačit Rusko:

.....V područí Moskvy dle ní nechtějí žít ani mnohé národy zastoupené v Ruské federaci. „Neexistuje nic takového jako ruský plyn, ropa, hliník, uhlí, uran, diamanty, obilí, lesy, zlato atd. Všechny takové zdroje jsou tatarské, baškirské, sibiřské, karelské, oiratské, čerkeské, burjatské, sachské, uralské, kubánské, nogajské atd. Pro většinu obyvatel těchto regionů – ať už jde o etnické Rusy nebo domorodé obyvatelstvo – představuje Moskva pouze válku, útlak, vykořisťování a beznaděj,“ zní v textu dále s dodatkem, že „obtěžování a diskriminace etnických menšin je v Rusku běžná“ a na bojištích se často ocitají právě lidé z těchto menšin.

S ohledem na národnostní a etnickou mapu území Ruské federace bychom tak dle Fotygové „měli diskutovat o perspektivách vzniku svobodných a nezávislých států v postruském prostoru, jakož i o perspektivách jejich stability a prosperity“.

Že by rozpad Ruska přinesl „určité obtíže a rizika, jako ostatně každé přechodné období“, diplomatka nezakrývá. „Tato rizika však budou mnohem méně nebezpečná než ponechání této agresivní říše beze změny,“ míní však. Pokud „uvnitř Ruské federace vzniknou nové prozápadní státy“, pomůže to Evropě nejen bezpečnostně, ale výhody bychom prý mohli čerpat i v rámci energetiky či ekonomických vztahů....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rusky-plyn-ropa-hlinik-uhli-uran-a-diamanty-nepatri-Rusum-Zahrmelo-z-Polska-727827

Proč ale potom to samé neudělat i s Ukrajinou? Ani tamní národy přece nechtějí žít v područí Kyjeva. I pro etnické Rusy z Donbasu představuje Kyjev pouze válku a útlak. Přinejmenším od roku 2014.

Na jedné straně podporujeme válku za udržení jednotné Ukrajiny až do posledního Ukrajince a současně povedeme válku za rozkulačení Ruska? Proč se jim do toho vůbec máme montovat, proč to nenecháme na nich?

Když si tam uspořádali referenda a oddělili se, tak jsme podpořili válku proti nim.

V. Sember 31.1.2023 15:34

Dnes se mi nechce nic dělat. Nevíte, co mám dělat?;-)

J. Lukavsky 31.1.2023 19:20

furt to samý....

K. Zelený 30.1.2023 23:33

Dva postřehy: Rusáčtí kolouši monotónně repetují a recyklují vítězovo období z před třiceti lety, zavilejší (a tupejší) z nich se pouští do interpretace jeho následující služby vlasti jako zradu onoho období ve službách vrahů z volstrýtu. No a pak se diví, když jsou trefně diagnostikováni.

Druhý postřeh: K již zavedeným arcisviním forejtovi (rádoby vtipnej) a kolmanovi (fcb ctrl c/ctrl v) avansíruje nick j.černý- oplzlík non plus ultra. Ó jak hluboko jsi klesl, pse!

P. Jirkovský 30.1.2023 23:37

Von ten Čedrný se zase bude krčit za křovím v parku s gatěma u kolen, až bude teplo.

P. Jirkovský 30.1.2023 23:38

Jen Černý, přidal jsem mu -d- omylem.

P. Jirkovský 30.1.2023 23:39

I když je to asi jedno, stejně je to anonym, jako Drobný a řada dalších.

M. Ilsner 31.1.2023 0:02

nešpůrek taky

P. Spáčil 31.1.2023 6:38

A taky Polesný Diviš, že?

J. Polesny 31.1.2023 8:44

Spíčil, neber boží jméno nadarmo ty frustráte.

V. Pavelka 31.1.2023 10:08

Ten jazyk pokroku už tady byl ;-O, RudoZelený ? jen pomůcka k hlouposti !Už se nemusíš bát, jsi zakotven ve správném směru vzhůru a v před ? Jen nespadnout do mobilizační ho kroužku !

L. Novák 30.1.2023 23:23

Cenzura nebude, půjdeme jen po šiřitelích dezinformací ohrožujících stát, říká Presl

Úřad vlády vypracoval akční plán pro boj s dezinformacemi. Počítá s blokováním obsahu, který by ohrožoval národní bezpečnost, či úpravou zákonů tak, aby umožnily stíhat úmyslné šíření dezinformací. Cílem však není zavádění cenzury, říká spoluautor plánu Dominik Presl. "Nechceme lidi nějak omezovat. Musíme však čelit informačním kampaním, které mají za účel poškodit stát," vysvětluje v rozhovoru.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/presl-dezinformace/r~a22edf0a9be711ed8d680cc47ab5f122/

P. Diviš 30.1.2023 23:41

Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi. Protože zneužitelné to je. Taky nevím (a pochybuji) zda už se zapomnělo na to krmení spřátelených neziskovek, myslí tak něco kolem 150 milionů.

L. Novák 31.1.2023 0:18

U některých by finanční injekce určitě měla smysl (svou práci dělají dobře a zatím jen za vlastní), ale už jsem narazil na jednoho, který dodává vládě materiály o tom, kdo je "protievropský". Četl jsem od něj i nějaký materiál, na který odkazovali z Aktuálně.cz, volně dostupný z internetu, a připadalo mi, že to je jen další z EUrounijních parazitů devastujících veřejné finanční zdroje. Takže pokud by ty peníze měl rozdávat nějaký lidovec svým kamarádům v partaji, bylo by lepší nevyplatit dotace žádné a nechat to na dobrovolných příspěvcích občanů.

L. Kolman 30.1.2023 22:59

Pokud se historie zdánlivě opakuje, pak určitě nikoli jako plnohodnotná repríza, nýbrž jako obyčejná fraška. Přesně z tohoto ranku jsou nadšené výkřiky mnoha voličů generála Pavla, že atmosféra zvolení nového prezidenta jim připomíná atmosféru sametové revoluce, jež vyvrcholila volbou Václava Havla prezidentem republiky. Nic směšnějšího a vzdálenějšího pravdě si opravdu nelze představit. Je tu totiž pár opravdu, ale opravdu podstatných rozdílů.

Zatímco Václav Havel ještě na jaře roku 1989 dřepěl v komunistickém kriminále, mladý nadějný komunista Petr Pavel se v ten samý čas pod kuratelou sovětské zpravodajské služby GRU připravoval, jak v roli komunistického rozvědčíka zakroutí krkem kapitalistickému nepříteli. A paní Olga, žižkovská holka otlučená životem, opravdu, ale opravdu nebyla komunistickou podplukovnicí a politručkou, jež se na svou budoucí roli první dámy připravila na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

Ergo: Pokud se dav na Staroměstském náměstí dojímá nad generálem a podplukovnicí, stojícími na pódiu, v domnění, že pravda a láska už tedy konečně vítězí nad lží a nenávistí, přesněji spíše, že Praha a láska vítězí nad vsí a nenávistí, a vůbec nejpřesněji, že pravda a láska vítězí lží a nenávistí, opravdu, ale opravdu to není opakování historie, nýbrž jen a pouze smutná groteska!

H. Kotaz 30.1.2023 23:02

JO,

teď už mají co chtěli

!

P. Diviš 30.1.2023 23:45

I smutná groteska zastavila konfidenta.

J. Franke 31.1.2023 0:08

Napsal Petr Štěpánek...

A zloděj Láňa to vydává za své. I blàboly musí krást.

V. Pavelka 31.1.2023 9:15

Kolman R^R^

V. Pavelka 31.1.2023 15:36

Zůstalo jich v Pražské Kavárně ,pár tvrdolínů , stojí a koukají 8-o 8-o8-o;-( Kocáb a spol! Přišli a odstrčili ty naivky z plyše, ti co se nezakecají a otřou si boty o samet:-/ !!

O. Seliger 30.1.2023 22:55

BIS si zaslouží generála. A šéf má vyznamenání od spojenejch a s jeho prací spokojenejch států. Zvláště, když se BIS povedla připomínka k nechutné výuce dějepravdy národní směřující do nebezpečnosti přímo nacionální. Také odvedla skvělou ostražitost při rusácké spackané akci Ricingate, kde spolu s panem Kundrou bylo ohroženo několik mladých poslanců, když mizeli pomník maršála Koněva, co vraždil Maďary. A prezident Zeman si dovolil nechutně namítat cosi o čučkařích a metál nedal a dokonce vyžadoval jediný případ ohrožení bezpečnosti, né tedy jen kecy. A dostal dokonce dva. A to v další následné akci Vrběticgate, jež spolu s panem Kundrou odhalila po mnoha letech šetření buchy buch, že nejde o šlendrián spackaný privatizací army matroše za vlády Mirka Topolánka, ale, že ve výbuchu mají prsty ruští evropští turisté Pat a Mat, co zvořou kde co. Otázkou je, kdyby se prezident Zeman nechoval povýšeně a nebránil povýšení, zda by došlo k těm bezpečnostním úspěchům jako likvidace potrubích a fialová drahota. Nazdar.

V. Pavelka 31.1.2023 14:53

Je z toho pěknej postkomunistickej maglajz (Guláš) .Západ ale nerozlišuje pracuješ pro nás , jsi náš ! A Pavel nelenil ,ani se všichni nenadechli , a už se objědnal k Zelenskýmu a plácli si s tchajwanskou ,Prezidentkou ;-D

L. Novák 30.1.2023 22:53

Putin je pro smích. Bývalý elitní ruský politik ostře zkritizoval "neschopný" Kreml

Bývalý viceprezident Ruské federace Alexandr Ruckoj obvinil Vladimira Putina z nesmyslného zabíjení ruských vojáků, kteří ve válce na Ukrajině slouží pouze jako potrava pro děla. Současný prezident se podle jeho slov obklopil "naprosto nekompetentními" vojenskými veliteli a kvůli svému jednání se stal jen terčem posměchu. K invazi na Ukrajinu nikdy nemělo dojít, zdůraznil Ruckoj. ...

(videozáznam)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-je-jen-tercem-posmechu-rusky-politik-kritizoval-tamni/r~9db77f38a0a911ed9ae20cc47ab5f122/

V. Pavelka 31.1.2023 15:14

Placený Informátor ,Novák Vyskoč ?dehonestuje s pomocí dehonestácí dehonestátora !;-)

D. Mach 30.1.2023 22:49

Je zajímavé, jak si tu perfektně rozumí antikomunista Zadák s náckem Kolmanem a Černým soudruhem. I Drobků jen zírá!

V. Zadák 30.1.2023 22:55

Mááchu antikomunistou se necítím. To si mohu dovolit, protože v KSČ jsem nebyl.

Ale vy echt antikomunisté jste tak směšní.

D. Mach 30.1.2023 22:57

Jak můžu být antikomunista, když jsem volil komunistu, že? Přemýšlejte! :-)

V. Zadák 30.1.2023 22:59

To jsou ty paradoxy, Mááchu. Především jste Pružník.

J. Franke 31.1.2023 0:05

Napsal ten, co se pružně stal agentem StB.

L. Novák 30.1.2023 22:59

Blbečku, to není o členství v KSČ, ale tom, co jsi mentálně a jak tady kvákáš v komentářích. Jasný komouš až za hrob...Rv!!