13.7.2020 | Svátek má Markéta


Potravinová soběstačnost, nebezpečný nesmysl

8.6.2020

Andrej Babiš z toho nevyklouzne – návrh podalo 11 poslanců ANO, 9 poslanců SPD a po jednom komunistovi, socdemákovi a lidovci, jímž byl Marian Jurečka. Jde o to, že by se do zákona o potravinách měla vpravit povinnost navyšovat podíl českých potravin v obchodech tak, že by v roce 2027 měl činit 85 %. 

Andrej Babiš je naoko proti tomu, ale nikomu nenamluví, že by Balaštíková a ostatní poslanci ANO nesrazili kufry, kdyby je služební cestou seřval a nařídil jim, aby přestali blbnout.

Je šílené, že se tímto nesmyslem sněmovna vážně zabývá, a není třeba velké představivosti k vizi, že schválen bude.

Bohužel, část veřejnosti bude tento nesmysl podporovat. To bude bezvadný, že všecko bude český, zaraduje se Pepa. Už dříve se radoval ze solární energie. To bude bezvadný, sluníčko je zadarmo. Budeme svítit zadarmo. Pepa taky vítal, když poslanecká sněmovna zkroutila ústavu a zavedla přímou volbu prezidenta, aby Pepovi udělala radost, přímou volbu schválila. To bude bezvadný, budeme mít prezidenta s důvěrou lidí, sděloval doma Pepa. Ony ty nesmysly vypadají vždycky skvěle. Teď se v médiích probírá případ nějaké firmy, která nabízela osmiprocentní úrok. Mezi střádaly byl jistě i Pepa. Osum procent, kdo ti to jinde dá? Radoval se doma.

Děti ve škole by se měly učit kromě násobilky a vyňatých slov i zásadu, že je třeba velké obezřetnosti před výhodami a jakmile se objeví ohromná výhoda, je to skoro vždycky podvod.

Kdyby se na trhu prosadilo 85 % českých výrobků, bylo by to opravdu skvělé. Taky rád kupuju věci s českou (československou) vlajkou. Ale jakmile ANO a SPD prosadí 85 % českých výrobků, bude to jako v roce 1975… až na to, že ty hnusné výrobky nebudou státní výroby, ale Agrofertu.

Mimochodem, na toto téma se varovně vyjádřil i Alexander Tomský na Novinkách (zde). Jsem s ním zajedno, s každou řádkou, kterou napsal. Včetně té poslední: Ještě štěstí, že je chystaný zákon neslučitelný s ekonomickými pravidly EU i Světové hospodářské organizace (WTO).

Jen to podotknu, že pan Tomský jinak nemůže přijít EU na jméno v pondělí, v pátek i v neděli. Ale v tom to vězí – idea EU je v pořádku, princip funguje, jen ten socialismus v jejím čele vede ke zkáze.

Nařídit obchodu, co má prodávat, to je přece taky socialismus stalinského typu. Bylo by ale zhoubné, abychom volali do Bruselu, nejlépe přes udavače z řad pirátů, aby nám v té věci pomohl. Ten nesmysl by měl soudný Parlament České republiky zrušit i bez internacionální pomoci z Bruselu.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.