26.11.2020 | Svátek má Artur


Postoj muslimů

7.7.2007

Existují studie dovozující, že stačí tvrdé jádro a více méně vlažná podpora třiceti procent obyvatelstva a extremistická skupina má velkou naději na vítězství - ve vhodnou chvíli, ve vhodné historické situaci, jak učil soudruh Lenin.

V Evropě zatím nehrozí nebezpečí třicetiprocentní podpory, takže sci-fi vize o "mešitě na Hradčanech" zůstávají sci-fi a pravděpodobně to tak bude v historicky dohlédnutelné době. Teror by nám ale mohl přerůst přes hlavu v tom smyslu, že by dokázal rozhýbat těžko předvídatelné děje. Proto byly (a jsou) nebezpečné dosavadní muslimské postoje typu "nesouhlasíme s terorem, ale Západ si za něj může sám", sdílené nejedním salónním intelektuálem. Ve skutečnosti to je stejná podpora, jako dodávky peněz a zbraní, možná dokonce důležitější, protože vytváří široce založené podhoubí, bez kterého by extremismus zašel na úbytě.

Proti teroru se oficiálně postavili i muslimové britští - teď ještě aby to udělali i jinak než hubou a vyhnali extremisty z mešit a "škol", které nejsou ničím jiným, než výcvikovými středisky násilí a nenávisti.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.