Neviditelný pes

Ponížená suplika

24.2.2018

Zastupitelstvo hlavního města Prahy žádá provozovatele taxislužeb v hl.m. Praze o ukončení stávek a blokování dopravy v hl.m. Praze. Cituji z tiskové zprávy, která mi přistála v mailu. 

To je věru nehoráznost. Jak to, žádá? Kdyby vyzývalo, bylo by to důstojnější, a kdyby podalo na provozovatele taxislužby žalobu, bylo by to adekvátní. Blokování dopravy, najmě pak veřejné, je nestydatá nehoráznost a magistrát by proti tomuto teroru měl zakročit všemi zákonnými prostředky.

Přitom jde o taxislužbu, tedy o živnost, která svou neseriózností vytvořila o Praze obraz města podvodníků a zlodějů. Skazky o tisícových platbách za odvoz z letiště nejsou dávná minulost, to je bohužel trvalá přítomnost. Jak je to dlouho, kdy se řešila elektrická křesla v taxících a o zfikslovaných taxametrech není třeba hovořit. K udržení pořádku při chystané pondělní obstrukci by měly být nasazeny policejní síly. Ty jsou tady k tomu, aby zajišťovaly plynulost a bezpečnost silničního provozu. Navíc je na místě dotaz, zda nejde o dopředu organizovanou sabotáž, tedy o trestný čin s charakterem organizovaného zločinu.

Taxikáři sabotáží pražské dopravy chtějí vyšachovat konkurenci, se kterou jsou zákazníci spokojeni, protože je pružná, levnější a neokrádá je. Tedy pravý opak toho, co nabízí parta, která se na pondělí chystá znovu vytrestat Pražany.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek