Neviditelný Pes

Politiko, ze školy raus!

4.9.2018

První den školy proběhl příjemně a klidně s jedinou výjimkou, kdy ve škole T.G. Masaryka přivítala prezidenta Miloše Zemana jedna žena slovy „Fuj, táhni“ a další hrdinové se přizdobili červenými trenýrkami. 

Je to věru ironické, že k incidentu došlo ve škole pojmenované po našem prvním prezidentovi, bezpochybném demokratovi. S prezidentem Zemanem lze nesouhlasit (nedá to práci), lze ho kritizovat (je za co), nicméně je to hlava státu zvolená v řádných, ústavou definovaných volbách a prezentuje vrcholný úřad republiky. Návštěva ve škole je symbolická, plyne z titulu funkce. Jeho vzkaz dětem, aby četly knihy, je správný a kéž by si ho vzaly k srdci. Výkřiky fuj, táhni a dekorace červenými trenýrkami je opovrženíhodné znevažování úřadu.

Co si mohou ty malé děti odnést z takového incidentu? Že je prezident republiky nějaký patník, u kterého si každý může zvednout nohu jenom proto, že se mu chce cíknout? Ta rozhořčená paní se měla před volbami víc snažit, aby působila na své okolí, a možná, že kdyby se hodně snažila, Zeman by volby nevyhrál. Jelikož tomu tak není, bylo by dobré si politické projevy nechat na jinou platformu, než je učebna první třídy kašičky.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek