26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Aleš 3.10.2006 7:15

autorovi

chybí základní informace o tom , co je možné zveřejnit v souladu s právem a co ne. P. Vesecká  prohlásila, že všechny odposlechy byly legální, tj, na základě povolení soudu. Více říci nemohla, aniž by porušila zákony. .  Díky osobní iniciativě p. Amlera a porušení zákona garanatem spravdlnosti ministrem Pospíšilem, došlo ke zveřejnění, kdo je odposloucháván a podivné okolnosti  spojené s tímto povolováním, na základě toho vyžádala p. Vesecká další informace.  

Ivan Nový 3.10.2006 7:35

Aleši,nesměla-li nic říci,

proč chodila do zábavné TV show? Aby z nás udělala voly?

Zebra 3.10.2006 8:06

Re: Aleši,nesměla-li nic říci,

Mluvte za sebe p.Nový !

Ivan Nový 3.10.2006 8:13

Zebro,

dobře, budu tedy mluvit za sebe, tedy aby z vás udělala voly.

Aleš 3.10.2006 8:15

Re: Aleši,nesměla-li nic říci,

pane Nový z vaší odpovědi je jasné, že vy to vola už máte v sobě.  A ani s tou show nemáte pravdu přečetla pro televizi své prohlášení, na žádné dotazy neodpovídala!!!

NevericiTomas 3.10.2006 8:21

Re: Re: Aleši,nesměla-li nic říci,

1) pokud nemela co rici mela rici, ze nema co rici....

2) ty odposlechy byly legalni asi jako Berkovy konkursy.... 

Ivan Nový 3.10.2006 8:24

Aleši,

taková prohlášení se zasílají a nebo čtou na tiskových konferencích, nejsou totiž osobní, ale úřední. Pokud pronášející se ještě k tomu všemu ukáže v zábavné TV show (a on ví jak to doopravdy je), poskytne návod k interpretaci sděleného. Přece by nikdo nebyl tak drzý, aby  mlžil vám do očí. To si myslí každý kdo to sleduje a z toho vychází při hodnocení toho co slyší. Jen hlupák jde do televize, protože tak ztratí manévrovací prostor, který vyplývá z vaší a jeho volnosti interpretace prohlášení.

loula 3.10.2006 6:35

Zase tady někdo lže

Barta tvrdí, že ČSSD odmítla vypárovat poslance ODS Pateru, kdežto Paroubek říká na serveru novinky : "Připomněl, že ČSSD vypárovala při ustavující schůzí Sněmovny poslance ODS Miloše Pateru".

Po pravdě řečeno, kvůli takovým lžím se mi nechce hledat, jak to doopravdy bylo. Ale fascinuje mě, že se lže i v takovýchto ověřitelných věcech. Kdo lže, už mě v podstatě nezajímá, protože těch lží je tolik, že normální člověk nemůže politikům, a bohužel ani novinářům, věřit ani slovo.

tom 3.10.2006 6:48

Re: Zase tady někdo lže

Poslanec Patera musel být převezen z nemocnice do parlamentu.Teprve po této trapné události socané přistoupili na dohodu.

loula 3.10.2006 7:00

Re: Re: Zase tady někdo lže

Díky za připomenutí, možná by stálo za to tedy i připomenout případy, kdy v minulých letech poslanci ČSSD byly přivezeni k hlasování právě z důvodu odmítnutí vypárování. Je fakt, že vypárování není povinnost, jedná se o korektní zvyk, a že tento zvyk obě strany občas porušují.

loula 3.10.2006 7:15

Re: Re: Zase tady někdo lže

Ještě k vašemu vysvětlení, je naprosto korektní a popisuje, jak to skutečně bylo.  Bárta řekl pouze část skutečnosti, stejně jako Paroubek. Ani jednoho nelze obvinit přímo ze lži, protože oba mají svým způsobem pravdu. Ukazuje to ale na trapnost politické scény, kdy díky tomu, že aktéři říkají pouze tu část skutečnosti, která jim hraje do not a druhou část vědomě zamlčují, získává veřejnost úplně jiný obrázek nežli je skutečný. V některých případech si lze skutečnost nezávisle ověřit (viz tento případ s Paterou). V jiných případech je ale čtenář odkázán pouze na vyjádření politiků a novinářů. 

TIRPITZ 3.10.2006 7:54

Re: Zase tady někdo lže

Jasně, chlapče, ty už seš tak daleko, žei kdyby Paroubek řekl, že slunce vychází na východě, je to lež, z které ti bude špatně. S hledáním pravdivých informací si tudíž zásadně nemusíš dělat hlavu, což ja na tvých poznámkách partné. Ale nešť, ony jsou nakonec lži, vulgairita a demagogie Topolánkovců už součástí folklóru, takže je pomalu potřeba se s tím naučit žít. A jestli nám jednou budou vládnout, bude třeba nakoupit svíčky na doby temna. Bude to hezký čas, Loulo, co? 

loula 3.10.2006 8:28

Re: Re: Zase tady někdo lže

Nezlobte se, ale buď nerozumím já vám nebo nerozumíte vy mě. Já neobvinil ani Paroubka, ale ani Bártu, ze lži. Pouze jsem řekl, že nemohou mít pravdu oba dva současně. Když si srovnáte vyjádření různých politiků (z celého spektra), tak nemohou všichni mluvit pravdu, protože jejich vyjádření si vesměs odporují. Kdo mluví pravdu a kdo lže, to nevím, asi občas všichni. Ale když si ráno pustím přenos ze sněmovny, tak to si mám sednout k počítači a každou větu poslance na Googlu ověřovat, zda je to pravda nebo ne? To snad ne. Prostě jsem napsal zkušenost, že politici lžou a že jim nelze věřit. A to se týká jak Paroubka, tak Topolánka.

Rýpal 3.10.2006 6:25

Milý pane Bárto

Pokud je Topolánek dobrovolně ochoten vypárovat nemocnou poslankyni ČSSD, pak to dělá proto, že má jistotu, že v opačném případě by ji buď vypároval někdo jiný (viz. výrok Parkanové) anebo by ji v polomrtvém stavu dopravili do sněmovny. Udělat z nouze ctnost a vydávat to za příspěvek ODS k politické kultuře bylo v dané situaci jediným rozumným řešením…

Pokud je pravda, že odposloucháváni byli Langer s Vidímem kvůli úniku Kubiceho zprávy (informace Týdne), tak to pokládám za zcela oprávněné, ti dva jsou bezpečnostním rizikem tohoto státu. Kdo ví, jakou důvěrnou zprávu nechají uniknou příště...:-)

Marcela 3.10.2006 8:02

Rýpale:

Podle sebe soudím tebe? Vy neuděláte slušný krok, když z něho nic nemáte? Proč za každou slušností vidíte neslušnost? Je mi Vás a Vašeho okolí líto.

eTony 3.10.2006 6:25

Pane Bárto,

v neobolševismu nebo bolševismu slušnost ani být nemůže, Filip ani Paroubek jsou exponenti a zároveň produkt zmíněného. V systému, kde se bezohlednost vyplácí a je prvoplánová společně se závistí, nemohou jeho tvůrci elementární slušností  disponovat, nemají ji "zakódovánu".

Thyronx 3.10.2006 4:14

Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Ziji 21 let v USA a mohl bych muj rodny domov mit na haku. Proc myslite ze se tu rozciluji? Rad bych tu malou zemi videl demokratickou a politickou scenu slusnou kdyz uz nebyla reprezentativni. Vysvetlovat Amikum neco z toho co se u Vas v CR delo po volbach by byla prace umorna. To jsou lidi zijici po generace v demokracii a proste nechapou ze prohravajici strana se dere k vladnuti i kdyz nema duveru vetsiny naroda. I tesny vitez, i vitez o tisicinu vteriny je vitezem CELYM. Ten druhy nema pravo se na jeho vitezstvi podilet.

Virus 3.10.2006 4:36

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Kdyby se počítaly volební hlasy máte samozřejmě pravdu. Jenže se počítají mandáty. A obě dnes do sebe zaklesnuté strany  před lety schválily přepočet, který je dnes příčinou patu- vítěz podle zákona neexistuje.

nevydržel 3.10.2006 7:30

Re: Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

upřesnění k virusu. to co spůsobilo je zbytek ze zákona, který ÜS ponechal v platnosti!

Martin 3.10.2006 4:45

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

a vitez ma vuli vetsiny naroda ? ono je legracni jak si nekdo plete systemy, ten nas je uplne jiny nez americky

Karel 3.10.2006 6:05

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Ono je to v tom státě asi takto. Ten poražený se cítí být stejný zločinec jako ti co k vůli nim byla ta sametovka. Žádný z těchto zločinců co způsobili v národě nic neodnesl za své činy. Dnes tito původci 40.ti letého zla pokračují ve své činnosti. Demokracie dosud není a o právním státě nelze mluvit. Jináč by ta poražená strana nekalkulovala s bývalou i nynější zločineckou stranou KSČm jenž se této zločinecké ideologie nezřekla.

Rýpal 3.10.2006 6:13

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Když se hraje fotbal, tak vítězem je ten, kdo dá více branek. Nikoliv ten, kdo zahrává více rohových kopů, má větší podíl držení míče, méně fauluje či vícekrát vystřelí na branku. To snad pochopí i chytřejší z Američanů (pokud tedy použijete analogii z basketbalu, hokeje či amerického fotbalu), zkuste to ještě jednou…:-)

inspektor Trachta 3.10.2006 7:29

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Thyronxi, a co to přepočítávání hlasů v přeposledních prezidentských volbách? Tedy nechci vám do toho moc mluvit - ale dost lidí "žijících po generace v demokracii" v USA mělo problém uznat, že ten co vyhrál "o tisicinu vteřiny", tedy G. Bush, je vítěz ;-P

Ivan 3.10.2006 9:24

Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Amíci ať především odtáhnou ze svých základen ve více než 120 státech na světě. A ať nežvaní do cizích záležitostí a spíše se starají o to, aby se jim jejich dětičky nepostřílely ve škole. Nejhorší verbež by chtěla někoho poučovat. O otrokářství? O státním terorismu Bushe? O tom, jak se dělá agrese proti slabším (několi desítek válek, které začaly USA proti státům v jižní a střední Americe a v Asii a "mírumilovné" bombardování Srbska na objednávku drogové mafie). O agresi proti Kubě? (Už ta nehoráznost, jak USA letadla při přeletu Kuby něco objevila. Co mají co dělat USA letadla nad cizím územím - už to je podle mezinárodního práva zločin.) Bylo by už konečně třeba těm amíkům vysvětlil, že svět jim nepatří a patřit nebude. Bude třeba, aby se co nejdříve vyzbrojily atomovými zbraněmi a raketami země, které vedou samostatnou zahraniční politiku, jako Irán a další. A aby USA základny byly vyhozeny ze všech zemí na světě. Agresoři, teroristé a vrazi z USA by chtěli někoho poučovat.

Melein 3.10.2006 10:29

Re: Re: Asi mi zalezi na narodu vic nez polovine z Vas..

Myslým, že příspěvek byl o docela nečem jiném, což vám asi uniklo. Hezký den.

Pepa 3.10.2006 2:23

Je hezké ,když se dva soudruzi mají rádi :-) PvF dnes :-)

622 Oznámení

Jaroušek | 02.10.2006, 14:47:10

Oznamuji všem přátelům pro pořádek, že (patrně) dnes byl zrušen zákaz mého vstupu na Neviditelného psa, zavedený přesně před týdnem! Že by se už Aston vrátil? Anebo se v někom hnulo svědomí .... ?

623 Jaroušku, Aston to má zřejmě "na háku"

Béda, medvěd na válečné stezce | 02.10.2006, 16:20:05

a vypisuje důležitější věci z tej digi výstavy v BRD do Digineff a dalších. Ovšem, v dnešním majiteli Psa se hnulo všechno jiné, než svědomí, to jsem si jist... -) A způsob, jak banovali příteli Tebe, tedy, že asi dost vědomě věděli, že banují i všechny sdílející stejnou IP, to se dá označit jako nechutné. Jelikož, jak jsem vyrozuměl z rady starších a programátorsky zkušených, lze zablokovat pouze přístup k diskuzi, ne webu jako takovému. 624 Děkuju ti Bédo za morální podporu Jaroušek | 03.10.2006, 02:14:44 Jsi můj oddaný přítel,tak ti svěřím tajemství,mám rád soudruha Paroubka a hodlám skočit do jeho řitního otvoru salto s vrutem,něco jako Valenta.Ty jsi Bédo sportovec,nechtěl bys mi dělat trenéra?Spolu to dokážeme :-)

Pepa 3.10.2006 2:24

Re: Je hezké ,když se dva soudruzi mají rádi :-) PvF dnes :-)

624 Děkuju ti Bédo za morální podporu Jaroušek | 03.10.2006, 02:14:44 Jsi můj oddaný přítel,tak ti svěřím tajemství,mám rád soudruha Paroubka a hodlám skočit do jeho řitního otvoru salto s vrutem,něco jako Valenta.Ty jsi Bédo sportovec,nechtěl bys mi dělat trenéra?Spolu to dokážeme :-)

Halladin 3.10.2006 6:13

Jo, Honzík se snaží, a cpe na Pvf nesmysly.

Včera tam vkládal pornografické povídky.Dnes tyhle nesmysly. A nejenom to, krade nicky.

Jo, slušnej pravičák

rezy 3.10.2006 7:12

Halladine neblbní

jako bys ty Kočky neznal, právě proto, aby mohl někdo jako Vy napsat :Jo slušnej pravičák, tak právě proto to ty lihovky dělaj.  Je z Vašeho tábora, jen si to nechcete přiznat. Já osobně ho za pravičáka zcela nepovažuji. On totiž žádnou pravicovou hodnotu nehájí ani nepředstavuje, a víte to moc dobře. ;-)

Halladin 3.10.2006 15:25

Re: Halladine neblbní

Jasně , a protože ho nasadil Paroubek , tak zasírá mi, levičákovi blog.