26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek Šejna 3.10.2006 8:00

Topolánek opravdu zabodoval,

včerejší postoj Topolánka byl opravdu mistrným politickým tahem, kdy využil nastálou situaci ke sbírání politických bodů. Samozřejmě, že nemocnou poslankyni by vypároval někdo jiný, jenže proč by to neudělal Topolánek, když tím získá body. Takže za včerejšek Topolánkovi tleskám.

Co mě ovšem včera totálně nasralo, je zpráva o zdravotním stavu poslanců ČSSD. Dva jsou v nemocnici a další čtyři se léčí doma. Mám pocit, že kandidáti socanů by měli před volbami absolvovat vstupní prohlídku. Tenhle poslanecký klub gerontů a kryplů nejspíš má problém dožít se ve zdraví konce jejich poslaneckého mandátu.

dvd 3.10.2006 8:24

Pokud to ovšem není

politická nemoc (morbus politicus).

www racek 3.10.2006 9:38

Re: Pokud to ovšem není

jak je známo, v okamžiku důležitých hlasování se nemocným posrancům pronikavě zvyšuje životní úroveň ... že by nemocenská?

Jaroslav 3.10.2006 11:52

Re: Topolánek opravdu zabodoval,

Aspoň 2x či 3x do roka by mohli různí "nemocní" poslanci přijít do parlamentu k důležitým hlasováním. Ale asi budou skutečně nutné ty zdravotní prohlídky při zařazování na kandidátní listiny. 

orso 3.10.2006 7:58

Maturita se nedá skládat ve zvláštní škole

A víc už k tomu nemám.

vobora 3.10.2006 8:03

Re: Maturita se nedá skládat ve zvláštní škole

to znas z vlastni zkusenosti?

orso 3.10.2006 8:15

Re: Re: Maturita se nedá skládat ve zvláštní škole

Ano, voboro. Nerad ti beru iluze, ale fakt to nejde...

Kajan 3.10.2006 7:44

Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

Chci předčasné volby a ty nemohou být, podaří-li se jakékoliv vládě, vzešlé z těchto nešťastných voleb, právě důvěru zíslat ! Dzp.

orso 3.10.2006 7:53

Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

A nejde tam snad Topolánek s tím, že jeho vláda bude překlenovací, tj. pouze do předčasných voleb, které chce příští rok?

Kajan 3.10.2006 7:56

Re: Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

Získá-li důvěru, udělá všechno pro to, aby tomu tak nebylo !!! Dzp.

orso 3.10.2006 8:03

Re: Re: Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

To si nemyslim. Topolánek není Paroubek.

Lea 3.10.2006 8:08

Re: Re: Re: Kajane

to nemyslíte ani trochu vážně.

Aleš 3.10.2006 8:12

Re: Re: Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

to říká Filip z KSČM také.

loula 3.10.2006 8:15

Re: Re: Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

kajane, Topolánek veřejně ohlásil, že hlavním bodem programu, se kterým předstupují, jsou předčasné volby v termínu jaro až léto 2007. Čili očekávám, že i v případě, kdyby důvěru získal, stejně bude ty předčasné volby připravovat. Nebo si myslíte, že je to pouze trik, aby tu důvěru získal, a potom by tento slib hodil přes palubu? Pokud máte pravdu ( vy do vnitřku ODS vidíte lépe),  potom důležitější než volby je změna vedení ODS, protože pokud by takto obelhávali veřejnost, tak v politice nemají co dělat.

kokr 3.10.2006 8:28

Re: Re: Re: Re: Nechci, aby Toplánkova vláda získala důvěru.

vsadim se, ze spechat nebudou ;-)

TIRPITZ 3.10.2006 7:38

NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Ctěný autor, jehož nestrannost a objektivita je zjevná, nějak ve svém všerozumu přehlédl, že dříve ČSSD naopak činila vstřícná gesta s oním vypárováním první. A i kdyby to tentokrát nevyšlo, ti dva polomrtví poslanci ČSSD by do sněmovni nějak došli, což byet snad nepřežil, anebo by to vydalo na další jedovatý oomentář, že?  - Naopak, mistře politologu Bárto, je to Topolánek, kdo byl odsouzen poníženě škamrat v ČSSD-klubu o podporu, a takto si tu trapnost šikovně ušetřil. Jenže zrovna vám, Bárto, tohle vykládat je zbytečné - modrým jste a modrým zůstanete, a vymýšlet si budete dál, jen holt abyste někde vyhrábl další kupičku hnoje, že ano? Sle abychom si rozuměli - nejsem ani levý, ani pravý, ale to, co tady během měsíce předvedla Topolánkova vládní hicparta, je horor - pokračování jejich běsnní před volbami, což mi velí ODS už zatím nevolit. Tak prima den, Bárto, honem k PC a honem zase něco hodně pravdivého a objektivního nasmolte.  

Ivan Nový 3.10.2006 7:47

TIRPITZI,

Topolánkovi stačilo uveřejnit svou řeč k poslancům ČSSD v médiích, do klubu vůbec chodit nemusel.

Any 3.10.2006 7:48

Re: NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Nejsem pravý ani levý, ale to co poslední dobou předvádí Paroubek a jeho nohsledi je horor, což mi velí ČSSD rozhodně nadále nevolit;-D. Vaše nestrannost a objektivita je taky úplně jasná.

Kajan 3.10.2006 7:50

Re: Re: NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Any, kdo o sobě říká, že není pravý ani levý, je levý !!! Dzp.

Zebra 3.10.2006 8:03

Proč ??

Kajan 3.10.2006 8:19

Re: Proč ??

Protože jen levičák si nechává připosraně pootevřená zadní dvířka ! Dzp.

loula 3.10.2006 8:44

Re: Re: Proč ??

Kajane, celá historie lidstva není o ničem jiném, než že v každé partaji nebo hnutí jsou lidé poctiví, ale i kariéristé, připosranci i stateční. Je pouze skutečnost, že v případě hnutí nebo partaje, která má šanci být u moci nebo u moci skutečně je, vrůstá procento kariéristů. Viz hromadné překabátění v listopadu, když KSČ byla odejita od moci. A jsem přesvědčen, že kdyby KSČM se k moci opět dostala - jako že si to nepřeji - tak by nastalo zase hromadné překabátění zpět.

loula 3.10.2006 8:19

Re: Re: Re: NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Kajane, jenom dotaz, proč by ten, kdo o sobě tvrdí, že není ani levý ani pravý, by musel být levý? Proč by nemohl být pravý? Nevidím nejmenší důvod ani pro jedno ani pro druhé tvrzení.

Bob 3.10.2006 7:52

Re: NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Topolánkova vláda začala, možná trochu ukvapeně (ale kolik má času?), dělat to, co ČSSD měla za povinnost dělat už 8 let! Ale on ten dlouhodobě zanedbaný vřed trochu bolí, že...

Márfy 3.10.2006 8:00

Re: NĚJAK SI TO VŠECHNO PLOTEŠ, BÁRTO

Samozřejmě že není nestraný, je modrej až za ušima, ale zdejším modrým strakám se tato demagogie moc libí a tleskají .Tlesk, tlesk, tlesk.:-D;-D

Márfy

inspektor Trachta 3.10.2006 7:25

hezký sněmovní den

Zdravím všechny cenzurované i necenzurované. Dneska uvidíme velké parlamentní divadlo. Jistě se všichni těšíme (i když lístky do kina vyjdou o dost levněji a taky tam lze shlédnout přestřelky, obludy, hrdiny, komiky a jinou vybranou společnost). Jestli je tu někde geront (počítám se stařeckou nespavostí), tak mu blahopřeju - konečně může ustřihnout poslední dílek metru a vydechnout si :-);-)

rezy 3.10.2006 7:29

Re: hezký sněmovní den

metr se stříhá až po rozkazu, nebo je to teď jináč? No geronti kterejm je z bídou 61 a budou  na ně s velkou pravděpodobností pracovat za pár let i geronti ve věku 62 a víc, ti mohou dřív.

rezy 3.10.2006 7:15

myslím, že prohrát je umění

a jsem dneska na Topolánka zvědav. Celkem vzato, ty uplynulé dni celkem přesvědčil, že až taková baba, za kterou jsem ho měl a ještě i mám, že zas taková baba neni. Good luck!

Márfy 3.10.2006 7:58

Re: myslím, že prohrát je umění

Jaká baba. Dělat čistky na ministerstvech bez mandátu ( důvěry ve sněmovně) na to musí být silnej žaludek.:-/

Márfy

rezy 3.10.2006 8:09

Re: Re: myslím, že prohrát je umění

kolik jich ten Topolánek udělal, že sem tak smělej? Ale maj recht, žaludek na tohle musí opravdu bejt dobrej, žumpa je to opravdu slušná a zapelešená, ministerstvo vedle ministerstva...