26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Politická maturita

Málokdo se stane slavným v posteli skrze vlastní nemoc. Poslankyni ČSSD Lence Mazochové se to stalo. Za předpokladu, že lidovci udělají před senátními a komunálními volbami to nejrozumnější, co mohou, tedy zahlasují pro Topolánkovu vládu, může, pravděpodobně vážné, onemocnění paní poslankyně Mazochové znamenat onen kýžený hlas pro vyslovení důvěry vládě. Situace nikoli nepodobná osudu poslance Patery z ODS, který do sněmovny „musel“ v pomrtvičném stavu, protože ani jeden z lídrů levicové koalice, Filip ani Paroubek, v sobě tenkrát nenašli elementární slušnost a nehodlali si nadějné oslabení soupeře hned po startu nechat ujít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Márfy 3.10.2006 8:57

Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

Jasně, jaká fair-play. Sviňárny který dělali modrý straky doposud ( Kubice, dračí vejce,čistky bez mandátu ) tak ať klidně dělají sviňárny dál. ;-D:-D

Márfy 

loula 3.10.2006 9:39

Re: Re: sliby - chyby, já si myslím, že Topolánek stejně dá důveru sám sobě.

No-name, já ten zápas s Faeřany neviděl, takže k tomu nemohgu moc říci. Viděl jsem pouze Maradonovu božskou ruku. Ale vy dokumentujete, ža Faeřané faulovali a tudíž nemají nárok na fair-play. Ovšem fanoušek faeřanů bude opačného názoru, ten bude tvrdit, že nefaulovali a Češi se zachovali sprostě. Kdo má pravdu?

mirek56 3.10.2006 8:27

Již jsme KOLONIE západu

TUTO  VĚTU  SI  MUSÍME  DNES  A  DENNĚ  PŘIPONÍNAT! Lidé kteří naši republiku do toho stavu dostali, kteří za něj ponesou trvale zodpovědnost, se k tomu pochopitelně nehlásí. Ať jeho bývalý polistopadový prezident, nebo dnešní hradní pán. Ten první si to zřejmě neuvědomoval, když po listopadu 1989 hlásal své prognózy a lži. Ten druhý si musel být naprosto vědom, že při neexistenci zákonů umožňující trestní zodpovědnost za rozkrádání při privatizaci musí k tomuto stavu docházet a také dojít. Při své návštěvě 28.2.2006 Prahy, uvedl prezident Světové banky Paul Wolfowitz Českou republiku do spolku vyspělých a vyzval nás k provedení reforem důchodů a zdravotnictví. Prezident SB Paul Wolfowitz samozřejně služebně konspiračně  L Ž E . Byla to SB, MMF, a světový kapitál podle jejichž dispozic privatizovala Česka pravice a ČSSD stát. Za 16 let vládnutí přivedla republiku tam, kde světový kapitál potřeboval: ZLIKVIDOVAT  KONKURENCI  ČSSR – nejlépe prosperující zem východního bloku! Likvidátoři státu HAVEL, KLAUS, MEČIAR – s pátou kolonou západu-disidenty úkol za jidášský groš, bez referenda splnili!!! Již jsme rozvojovou zemí a smetištěm Evropy. Koloniální charakter ČR je tím dokladován. Jsme dobrou zemí pro  VÝVOZ  ZISKŮ , jsme zemí, ve které se vyplácí ze zahraničí investovat.Ohlášených 100 miliard za loňský rok je jen tou spodní hranicí, neboť skutečnost je určitě vyšší. Jsme zadluženi 1 300 000 000 000 Kč. Dluhy občanů jsou za 13 let 60x větší. Úmrtí lidí déle než 2 roky bez místa je 4x. vyšší, než kdyby pracovali. 8% dětí máme ohroženo chudobou, 57 570 lidí žije mimo dům, byt a zařízení.Současná ČR je prakticky okupována EU, NATO, USA. K moci přišli zrádci a kolaboranti, kteří dělají vše, aby se udrželi a pomáhali Západu v rozkrádání země.

Modrý pták 3.10.2006 8:51

Tu poslední větu jste mohl ještě

vylepšit. Zrádci a kolaboranti jsou "proradní a zlovolní", dělají vše "z vlkodlačí touhy po dolaru" a pomáhali v rozkrádání "pod pláštíkem udržení sociálně spravedlivé společnosti". No a na závěr jste promarnil příležitost to vypointovat. Třeba tak, že to bdělý a ostražitý proletariát prohlédne a smete oportunisty z povrchu zemského na smetiště dějin. Nebo tak nějak. Škoda. Byla by to moc hezká tečka za tou vlkodlačí pohádkou.

mirek56 3.10.2006 8:25

1 - Nebezpečí NEOFAŠISMU narůstá!!!

INFORMACE  pro ministry zahraničí ČR – dříve Cyrila Svobodu, dnes Alexandra Vondru:  //  Nový program  NACIONÁLNÍ  strany Německa (NPD): NPD byl přijat v únoru 1970. Stalo se tak na IV. Sjezdu ve Wertheimu. Nový program nese název:  „ANTIKOMUNISMUS – PEVNÝ  JAKO  OCEL“.  Hlavní programové části jsou tyto:  1  - Německo může a musí nově ovládat Evropu.  2  - Žádnou normalizaci s Východem.  3  - Německo bude nutně potřebovat jaderné zbraně.  4  - Cizinci musí z Německa ven.  5  - NPD a její spojenci v Německu, v Evropě a ve světě reprezentují vyšší síly německého národa a jeho osudu.  Neofašismus ve SRN rozšířil své řady, spolky a organizace. Pro všechny spolky a organizace je v jejich činnosti hlavním rysem  REHABILITACE  NĚMECK0HO  FAŠISMU  A  A.  HITLERA: A. Hitler zosobňuje Německo a celou epochu. Některé organizace a spolky neonacistů ve SRN:  °°  - Vikingská mládež.  °°  - Bojový svaz pro Evropu a Blízký východ.  °°  - Akční sdružení 2000.  °°  - Pomocný výbor pro východní Evropu a Balkán.  °°  - Akce Odra – Nisa.  °°  - Nový pořádek v Německu a v Evropě.  °°  - Skupina branných sportů – Hofmann, Góring, Himmler.  °°  - Bojový svaz německých vojáků.  °°  - Katolický kruh mladých Němců a další spolky.  Destrukce  SOCIALISMU (dílo placené západní „páté kolony“ – disidentů) ve východo – evropských zemích, v jiho-východní Evropě a v SSSR změnilo politickou mapu v Evropě a poměr sil v Evropě i ve světě. Na

rezy 3.10.2006 8:29

dobrá rada na závěr!

užívejte pravidelně Gutalax, a nebudou problémy

Renata D. 3.10.2006 8:25

A na závěr pohádky si řekněme, jak to bylo se vstřícností ODS ve skutečnosti. Třeba v srpnu 2004.

http://www.ods.cz/zpravy/prispevek.php?ID=370

Moderátor (Dušan Valenta): 

To znamená, jestli to dobře chápu, vypárováváni poslanců jako celek neodmítáváte, ovšem v tomhle případě, v případě ODS nepřipadá v úvahu.

Host (Martin Říman):

Tak poslanecký klub ODS má 57 členů a my o tom budeme v úterý na, když se setkáme, tak o tom budeme diskutovat. Já za sebe mohu říct, že budu vystupovat v tom smyslu, abychom v tomto případě (hlasování o důvěře vládě) , který považuju, jak už jsem řekl, za mimořádný, žádný takový párovací prostředek nepoužili a neumožnili.

orso 3.10.2006 8:34

Re: A na závěr pohádky si řekněme, jak to bylo se vstřícností ODS ve skutečnosti. Třeba v srpnu 2004.

Z podobných důvodů je Říman jedním z  "nejoblíbenějších" politiků ODS. ;-)

Karel H. 3.10.2006 8:53

Re: A na závěr pohádky si řekněme, jak to bylo se vstřícností ODS ve skutečnosti. Třeba v srpnu 2004.

R^R^R^

mirek56 3.10.2006 8:22

2 - Nebezpečí NEOFAŠISMU narůstá!!!

Na východ od Německa vznikly nové neofašistické struktury a organizace. K tomu jsou využívány poměry a možnosti dané blokem NATO a EU. Tyto organizace neofašistů mimo SRN jsou nabádány k tomu, aby se nedostávaly do konfliktů se zákony. Zejména v Polsku a v ČR. Proto pořádají tzv. soukromé koncerty, srazy, oslavy narozenin atd. Důsledně se rozšiřují tiskoviny, symboly, CD, knihy s fašistickým obsahem. Byla schválena ČR, kde byla vydána kniha zločince Hitlera „Mein Kampf“.  Tzv. Východní byro řídí v rámci IV. Internacionály neofašistické hnutí ve východní Evropě. „Náš vliv ve Východní Evropě se příznivě šíří. Vznikají nové buňky, skupiny, struktury a vazby. Oživovat naše ideály mladým příznivcům nacionálního hnutí je velkým úkolem. Dále se zviditelňujeme, lidé si  MUSEJÍ  NA  NÁS  ZVYKAT…. Pokračujeme v programu, který Německo muselo v roce 1945 přerušit.“ (Závěr článku učitele Oldřicha Podlipného – Naše pravda č. 37 z 20. září 2006)  //  LIDÉ  BDĚTE!  //

Plyšoun 3.10.2006 8:21

Je to možný?

Já dodnes myslel že nevypárování poslance Patery byla jen pochopitelná reakce na to, že to byla právě ODS, která první porušila tento nepsaný ůzus a v období své nulové tolerance odmítala párovat.Viz docházení nemocného

 Pavla Dostála do sněmovny....

Lea 3.10.2006 8:29

Re: Je to možný?

na konec Pateru stejně párovali,protože byl ve stavu,kdy nevěděl kolik bije.

Lea 3.10.2006 8:29

Re: Re: Je to možný?

prosím o omluvu- nakonec

Vocílka 3.10.2006 9:07

Re: kmotr - co na to Langer?

Takových kmotrů v naší politice asi je!

Mard 3.10.2006 11:03

Re: kmotr - co na to Langer?

Horší by bylo, kdyby Řebíček znal tebe, milá Leo.

mirek56 3.10.2006 8:18

VZOR pro náš Senát a Parlament je USA?

Můj seriál – mirek56 – doplňuji a kopíruji o debatní příspěvek čechoameričana nick  Grizzly, který odpovídá na otázku diskutétéra nick Thirty-Twenty, která zní: „Zeptej se ho, jestli by v USA mohli vládnout lidé, kteří mají podezřelé své majetkové poměry. Hned po první zmínce by museli odstoupit z kandidátky.“….

/grizzly – 30.6.06 – 8:29/  Pro nick – Thirty: … Pomatenče, až teď jsem si všiml Tvojí přiblblé poznámky na moji adresu. Jsem v Čechách každý rok, takže Vám jaksi vidím do kapes a mikromozku. … Zda by v USA mohli vládnout lidé kteří „mají podezřelé své majetkové poměry.“ Odpovím Ti otázkou, dávej dobrý pozor:  V jednom podniku  bylo  1) – 29 osob žalováno za zneužívání a týrání manželek.  2) – 7 bylo zatčeno za podvody.  3) – 19 bylo obviněno za psaní nepodložených šeků.  4) – 117 ať přímo či nepřímo zbankrotovalo nejméně ve dvou byznysech.  5) – 3 byli vězněni pro fyzické napadení.  6) – 71 nemůže dostat kreditní kartu pro špatný kredit.  7) – 14 bylo vězněno za přečiny vztahující se k drogám.  8) – 8 bylo zatčeno za krádež (schoplifting) v obchodních domech.  9) – 21 je v současné době žalováno u soudu.  10) – 84 bylo zatčeno při řízení po vlivem alkoholu!!!  A víš co je to za podnik? .. AMERICKÝ  KONGRESS!!     

-pp-) 3.10.2006 9:26

Re: VZOR pro náš Senát a Parlament je USA?

schoplifting - to mě teda dostalo. Massa Bob jít na plantáž.

Ivan 3.10.2006 9:37

Re: VZOR pro náš Senát a Parlament je USA?

To je dokonale vypovídající o USA. Post otrokářský stát, ve kterém vládne oligarchie.

mirek56 3.10.2006 8:15

1 - NOVÁ Topolánkova vláda, dosud bez důvěry Parlamentu

Topolánek zapomíná, že 70% Čechů ODS nevolilo. Naopak, jako nejdůležitější úkol uvádí boj proti nástupu komunistů k moci. Antikomunismus je významným nástrojem  PRAVICE,  kterým maskuje svoji neschopnost zajistit slušný život většině obyvatel v ČR. Kampaní proti  LEVICI  se snaží odpoutat pozornost od vlastního podílu na rozvratu naší ekonomiky a zavedení  TUNELOVÁNÍ  jako způsob obživy pro některé  „VYVOLENÉ“. Natolik si byl Topolánek jistý, stejně jako mnoho dalších. A ejhle, padla kosa na kámen. Tentokrát v případě premiéra za ODS! Současných i minulých gaunerů „rádoby podnikatelů“, jistých svojí beztrestností (zejména když byl případ VAE opakovaně uložen „k ledu“), že se klidně ODS s ČSSD dohodli, krátce před předáním výkonné moci dočasně do rukou ODS, že opravdu nebudou nijak bránit v šetření policii a v práci soudům. Jenže, jak se zdá, „trochu“ se pro tentokrát sám Topolánek přepočítal. A přitom velkolepá  AMNESTIE  pro defraudanty všeho druhu již žádná nová na obzoru není a nebude (poprvé a naposledy udělena v souvislosti s přechodem z podmínek  SOCIALISMU  NA  KAPITALISMUS,  vyhlášením dne 8.12. 1989 prezidentem Václavem HAVLEM.)  Všichni noví zloději už podléhali dříve ale i nyní trestnímu právu, byť nebylo vždy zdaleka dokonalé. To, na co si vládní čelní politici (zejména ODS, ODA, KDU-ČSL) v 90. letech minulého století tak stěžovali – nutnost zlepšit výrazně vymahatelnost práva – se tedy, jak se zdá, konečně začíná v plné míře projevovat. Ale přistižený se chová přesně podle hesla: „Zloděj křičí. Chyťte zloděje!“ Čili, Topolánek a ODS prohlašují znovuobnovené šetření. Tentokrát důkladné do hloubky a šířky, za komplot ČSSD. Přitom je to jen docela obyčejný dosud nedošetřený  FINANČNÍ  PODVOD (po našem  ZLODĚJNA!)  //  ODS má velice blízko k

emilio.esteves 3.10.2006 8:20

Re: 1 - NOVÁ Topolánkova vláda, dosud bez důvěry Parlamentu

Hele ja tti do toho nechci kecat...ale slusny zivot by si mel zajistit nejprve kazdy sam.. dal js nez k 5temu radku jsem to necetl, pac jses jednoznacne psychoticke mysli.

mirek56 3.10.2006 8:11

2 - NOVÁ Topolánkova vláda, dosud bez důvěry Parlamentu

//  ODS má velice blízko k „amerikanizaci“ naší společnosti. Přitom veřejnosti předkládá jen výběrové teze, které  NEODHALUJÍ  REALITU.  Odpovídající  FAKTA  o zdravotnickém a sociálním systému v USA jsou spíše odstrašující a odhalují podstatu kapitalistické komerce. Bezbřehá slepota modrých lakýrníků naslibuje nic dobrého pro naše  PACIENTY.  Pokud bude pokračovat pravicové tažení proti sociálním a zdravotním jistotám, tak se dočkáme  KATASROFÁLNÍCH  DŮSLEDKŮ.  V USA žije v CHUDOBĚ  téměř 14% populace, a to včetně zaměstnaných Američanů. Statistiky uvádí, že asi 45 milionů lidí v USA nemá vůbec zdravotní pojištění. Přitom 40% veškerého majetku drží v rukou 1% Američanů!!! ODS chce vlastnit naše nemocnice, továrny, dopravní podniky a úplně všechno. Mají vzniknout korporace přebírající roli státu za každou cenu. Slabý stát je údajně demokratický stát. Ve skutečnosti zde hrozí neoprávněné přenesení moci a vlivu na  SKUPINY  PODNIKAVCŮ.  Ruku v ruce s oslabováním role státu jdou  DEREGULACE – především cen a plateb. Role občana se zužuje do kategorie  „PLÁTCE  VŠEHO“.  Nápady o povinných platbách – tu k důchodu, jindy za návštěvu v ordinaci nebo za recept, mají navodit stav, kdy o našich penězích budou rozhodovat jiní. Při současné kupní síle obyvatel ČR a míře nezaměstnanosti to vypovídá jen o  ASOCIÁLNÍM  CÍTĚNÍ  PŘÍVRŽENCŮ  PRAVICE.       

rezy 3.10.2006 8:15

ale copak?

někdo na Vás dneska chtěl abyste pracoval, nebo co Vás tak rozhodilo?

brouk 3.10.2006 8:18

Re: ale copak?

bud mu nekdo sezral puding od vecere, nebo na chodbe dosel caj!

Jirka původní 3.10.2006 8:20

Re: Re: ale copak?

on už může na chodbu?.....dobré ráno.

brouk 3.10.2006 8:34

Re: Re: Re: ale copak?

Ta zprava o tom caji se rozneska po pokojich rychlosti blesku! ;-)

Rano preji dobre,klidne a emocionalne vyrovnane,-)

Jirka původní 3.10.2006 8:39

Re: Re: Re: Re: ale copak?

děkuji za, přání...nemám poslední dobou jiné..... ;-)

emilio.esteves 3.10.2006 8:22

Re: Re: ale copak?

Predstavte si ten hukot v jeho palici..fakt mu to nezavidim. Ten clovek je nejspis na pokraji zhrouceni.

mirek56 3.10.2006 8:41

Re: Re: Re: ale copak?

      Pro nick - rezy, brouk, Jirka původní, emilo.esteves:

Zpráva pro antikomunistu – posla cara Václava: .. K caru běží posel, duši ztratil, osel. Navrátil se do vlasti, přímo na kraj propasti. Jen popojdi, radí Václav, jak věrozvěst rady šíří. Poslechl ten posel, žel. Popošel a pošel osel. … Až Ti červené kolečko od nočníčku vybledne – nadechni se, a pokus se mně vyvrátit alespoň jeden  FAKT  mého seriálu – mirek56. Pak se opět ozvi.  

.. 3.10.2006 8:04

Mediální bojovníci nudíte

Kolo kolo mlynský a pokud se polámalo tak se v Čechách vyprávělo.Mlinář Bárta toho věděl o odposleších  hodně, mlynářka Vešecká jen tiše záviděla.Oba dva maji stek na mlynáře Ivana který je sice vyšetřován ale zároven to celé řídí.Bárta má kliku že s ním Ivan kamarádí tak je v pohodě a má o čem mluvit 14dní dopředu.Mlinář Jiří ten neví nic a tak z něj dělaji blba.Jirka je na náhonu první a sem tam jim zavře vodu,takže se nemele a ledacos se semele.Sedláci doma čumí na TV a dávaji válku policajtu,moc se jim to nelíbí,a přemýšlí kdy to vemou mlynářovic děti.Ti spolu kamarádí a do práce jsou hr.Už se těší a staří mohou pokračovat u piva--Pokud je chlapi co si po práci zajdou na jedno nevyhodí i sté hospody..Kdo má na to náladu----ŽE VY TAK  DO MLEJNA TAM SE NEMAKÁ TAM SE KECÁVV