9.8.2020 | Svátek má Roman


Podzimní povzdech

26.10.2019

Za nezájmu veřejnosti odbyla se v parlamentu neplodná debata o zvyšování a nezvyšování daní. Václav Klaus ml předhodil diskutujícím, že daně zvyšovali všichni, ANO i ODS. Mohl si vtípek dovolit, protože je v parlamentu díky ODS a za nic zatím odpovědnost nenesl. 

Pokud by se do parlamentu jeho Trikolóra dostala, nejspíš by taky zvyšovala daně. Je to píseň tak notoricky ohraná, že nikoho vzít za srdce nemůže.

Kromě stoupajících cen (a bude hůř vinou ekologického běsnění) lidi zajímají problémy s bydlením a s dopravou. Jelikož bydlím, víc se mě osobně týká doprava, i řval jsem půl dopoledne vzteky, když jsem jel z Petřin do Zvole autem a cestou minul snad pět takzvaných silničních staveb, kde nikdo - slovy nikdo - nic nedělal, a tak jenom řidiči mrhali benzín a čas. Tady je vina všech, rukou společnou a nerozdílnou. Během let parlament přijal džungli předpisů a zákonů, takže ve výsledku se nic nedá postavit, ani domy, ani silnice, vše se vleče, nikdo nemá za nic odpovědnost, když se podařilo navrhnout rozumný stavební zákon, lobbisté ho dokázali dát k ledu.

Bohapusté divadlo pořádané kolem daní je tedy právem za horizontem zájmu. Kasání trika je zbytečné, protože se nikdo nekouká.

Zimní čas

Od neděle budeme mít o hodinu kratší den. Není vyloučeno, že je to poslední střídání času, a že tedy zůstane při tomto astronomicky správném času, prakticky nám ale zkrátí o hodinu den. Je to typický případ, kdy nemohou být všichni spokojeni. Někdo si aspoň s chutí zanadává, taky dobrý.

Aston Ondřej Neff


Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.