30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Podpora rozumnému trendu

19.9.2019

V zápase rozumu a fanatismu vítězí nejdřív fanatismus, ten posléze narazí na realitu a za cenu bolestných ztrát musí uvolnit místo rozumu. Tak to bohužel chodí a na vítězství rozumu v nastupujícím zeleném světě bych nevsadil ani stovku, byť je zelená. 

K rozumným závěrům dospěl výzkum podniknutý Hospodářskou komorou, veřejnost s jeho výsledky seznám její šéf Vladimír Dlouhý. Apeluje na zachování energetické bezpečnosti a zachování přijatelných cen energie. Varoval před příkladem Německa, kde vinou experimentů s energetikou stouply ceny energií o padesát procent. Dodejme, že tím pádem stoupne cena všeho. Německá středně velká firma zaplatí za elektřinu 2,3x víc než obdobná firma česká. A to jsme na samém začátku, nesmysl s elektromobilitou ještě nezačal, ještě se nekácejí lesy, aby udělaly místo větrníkovým polím, ještě pořád fungují uhelné elektrárny.

Na tom všem je tragikomické, že na globálních výsledcích se chystaný úpadek evropské efektivity nijak neprojeví, ani negativně, natož pak pozitivně.

Výsledky průzkumu jsou zajímavé a podporují stávající rozumný trend, který se nevzdává jaderné energetiky a takzvané obnovitelné zdroje chce využívat v rámci ekonomické únosnosti. Nová Evropská komise ale chystá zákony, které mají donutit kontinent k uhlíkové neutralitě v příštích třiceti letech. Sotva jsme se tedy zbavili pětiletek a budování komunismu, vyvstala nová chiméra, nový nesmysl, nový ideologický cíl. 

Jestli si někdo myslí, že řešení je odchod z Unie, pak je na hrubém omylu. Když se potápí Titanik, strne všechno kolem sebe do hlubiny. To je třeba mít na paměti teď, když Titanik vyplouvá.

Aston Ondřej Neff


Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.