29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

Podle sebe soudím tebe

Čeští politologové a političtí komentátoři jsou posedlí představou, že Václav Klaus neprahne po ničem jiném než po tom, aby byl zvolen znovu do stolce presidenta. Jak na to přišli, neví ani Bůh, ať už kterýkoliv. Ba dokonce, a to je ještě lepší, vědí to jedině oni sami. A možná, že to nevědí ani oni. Zajímavé je na tom jediné - že tuto myšlenku politologové a komentátoři naočkovali celé veřejnosti a dnes už se všechny úvahy o tom, co se děje na naší politické scéně, měří pouze podle ničím nepodložené a nikým nijak nedokázané představy lidí, kteří se tváří, že do toho vidí, zatímco si nevidí ani na ty pověstné špičky svých vlastních nosů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
.. 10.11.2006 7:23

Jaga má starosti a kdo má dlouhý nos

Pokud někdo a v tomto případě pan Klaus vstoupí do politiky čeká ho zápas o přežití...Vyhrává ten co se udrží či postoupí!!Pan Klaus je soutěživý chytrý a ješitný.A budiž mu přiznáno že tam kde se opravdu ale opravdu jednalo o tuto zem,stál tam kde ho zrovna potřebovala!Jeho nadržování ODS se musí příjmout tak jak je.Nedovedu si představit že by pan Klaus nešel dál.Udělá to i s podporou levice,a nebude bádat jaké levice...Bude to boj o postup,a on se na něj jistě těší..Jinak už by to nebyl Klaus.A budme rádi že ODS má Klause Pak je dlouho nic----a řada vojevudcu

huhu 10.11.2006 8:05

Re: Jaga má starosti a kdo má dlouhý nos

ODS a evropská pravice má především program a filosofii - filosofii svobodného člověka a svobodného trhu. Bohužel nejen české, ale vlastně většina evropského obyvatelstva si navykla na socialistickou vyžírku a vodění za ručičku a program svobody se v celé Evropě těžko prosazuje. Pro svobodného člověka není podstatná potřeba vůdce, tohle kádrování je potřebou lidí, kteří chtějí vodit za ručičku či si myslí, že jim vůdce zajistí nějakou vyžírandu..

ll 10.11.2006 7:23

Podivné mlčení o Brnu a Ostravě

Ve vysmívané Ostravě se ČSSD drtivě vzepřela nájezdům Paroubkových emisarů (Tvrdík, Zaorálek, Hašek, Sobotka) a nepřistoupila na koalici s KSČM a vždy připravenými lidovci. A to se projevilo i v obvodech.

A co intelektuální Brno pod vedením Zlatušky? S kýmkoli, jen ne s vítěznou ODS. Dokonce ODS neumožnili ani kontrolní funkci.

Ivan Nový 10.11.2006 7:27

Lidé bez praxe z reálného života,

a škola není reálný život prověřovaný trhem, jsou často podrazáci, protože se nesetkali se situací, kdy trh podrazáky eliminuje.

Kajan 10.11.2006 7:27

Re: Podivné mlčení o Brnu a Ostravě

V Ostravě ODS uzavřela s ČSSD tak potupnou koalicii, že by socani byli blbí, kdyby něco tak podbízivého odmítli. Mají úplně všechno, včetně primátora a většiny v radě a ještě komunisty jako zálohu v zádech. ODS měla jít právě v Ostravě do opozice ! Dzp.

jiný franta 10.11.2006 8:13

Re: Re: Podivné mlčení o Brnu a Ostravě

Karlíku, Karlíku, ty jsi ale ... Karlík.

ladik53 10.11.2006 8:02

Re: Podivné mlčení o Brnu a Ostravě

Taky se podívejte co ODS v Brně dokázala. Zničené stadiony a hokejové haly, plány na zbytečný přesun nádraží (Praha určitě nebude přesunovat žádné nádraží a rychlovlaky tam budou jezdit), megalomanské projekty akvaparku hned vedle přehrady, ve které se dá koupat jen 14 dní v roce, kamionová doprava přímo uprostřed rekreační zóny pomocí plánované R43. Pan profesor Zlatuška má naprostou pravdu. A těch příkladú by bylo daleko víc.

I-Worm 10.11.2006 8:30

Re: Re: Podivné mlčení o Brnu a Ostravě

prej byl na Nově zajímavý pořad o výběrovém řízení na likvidaci odpadů - škoda, že jsem neviděl, může někdo poreferovat?

M. Zima 10.11.2006 7:19

Pane Wagner,

hodnotu Vaší brilantní myšlenky,  "kLausovu abdikaci" snižuje drasticky okolnost, že jste ji zabalil do spousty hovadin.

kapitán 10.11.2006 7:22

Re: Pane Wagner,

Nic Vám nebrání tu abdikaci vybalit.

Kajan 10.11.2006 7:16

Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

Ve znalosti kompozitivní teore nemá u nás žádného konkurenta a mezi státníky světa v této dovednosti jen jednotlivce ! Proto také přednáší po celém světě a jeho účast na příslušných světových setkáních bývá vysoce ceněna !  Jeho sláva samozřejmě vzroste, až tu nebude. To už tak u nás chodí. Do té doby doporučuji každému jeho odborné literární dílo, které již dnes obsahuje na 30 knih. Čtou se jedním dechem, neboť jsou psány neuvěřitelně přehledným a k věci tíhnoucím jazykem . Dzp.

kapitán 10.11.2006 7:24

Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

ANO,

ale když jsem četl jeho knihy coby ministra financí, vůbec jsem nepředpokládal, že aspiruje na presidenta.

Kajan 10.11.2006 7:29

Re: Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

A co tím chcete říci. Je nejlepší , tak je prezidentem ! Co je na tom divného. ? Dzp.

Terry 10.11.2006 7:36

Re: Re: Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

Byl nejlepší ze všech špatných kandidátů, které strany na tuto funkci navrhly.

Terry 10.11.2006 7:47

Je nejlepší , tak je prezidentem ! Co je na tom divného. ?

Na tom není opravdu, ale opravdu nic divného.    :-D ;-D

.. 10.11.2006 7:26

Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

Amen

I-Worm 10.11.2006 8:17

Re: Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

dlohodobě ? Na věčné časy, a nikdy jinak.

Ale přece jenom... neby by Kajan ještě lepší?

Wabi 10.11.2006 7:31

Re: Václav Klaus je dlouhodobě to nekvalitnější, co Česká republika má !

Hosana!!;-D

To nevíš, že reklama je tu zakázána?

Kvalita díla je dána citacemi v jiných pracech. Zatím jsem narazil na jedinou : U kájínka, alias Kajana.:-)

Dušan Polanský 10.11.2006 7:10

K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

protože dobře ví, že ve změněném světě by již neobstáli a jednoduše svět se kapánek posunul jinam. Myslím si, že tento stav jim de facto vyhovuje. Volí je poměrně dost voličů a přitom jejich odpovědnost je pramalá.  Oni jsou ti, co mohou vše volně kritizovat a mudrovat.  Koneckonců lidstvo čeká v krátké době (řádově desetiletí) řešení zcela jiných problémů než hraní si na levé a pravé. Zda Klaus bude nebo nebude prezident. Opravdu je to tak podstatné?

 

kapitán 10.11.2006 7:16

Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

Každý problém např. Životní prostředí lze nazýrat ideologicky pravo/levo.

Kajan 10.11.2006 7:18

Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

Dušane Polanský, kdo říká, jako Vy, že není ani pravý, ani levý, je automaticky levý. Jako šavle ! Dzp.

huhu 10.11.2006 7:52

Re: Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

podle toho co do NP Dušan Polanský píše, je to vzorový socbolševik :-P

Honza™ 10.11.2006 7:19

Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

Tak mi prosím vysvětlete proč je ČSSD ,což jsou jednoznačně komunisti ,pološílená strachy a vzteky,že přišla o moc?;-D Nemáte náhodou v manuálu na tento týden "být empatičtí"?;-D

Terry 10.11.2006 7:33

Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

Ono stačilo slyšet mladé "nadějné" komunistické funkcionáře z KSM, jak oni vidí budoucnost, komunistickou, a jak budou i po zákazu postupovat proti zákonům tohoto státu. A pořád na jejich stránkách je: KSM stojí na straně úsilí o revoluční překonání kapitalismu a o nastolení ekonomických - odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským - a společenských – zavedení socialistické demokracie - podmínek pro budování socialismu, jako prvního stupně k vytvoření společnosti komunistické, jejíž vybudování je konečným cílem.   Podobné definice jsem slyšel celých 40 let totality. A stačí si prohlédnout "doporučenou literaturu", kterou "krmí" své členy, a takovým optimistou jako Dušan bych nebyl.

J.Mach 10.11.2006 9:14

Re: K moci komunisté se nemohou a ani nechtějí dostat,

polanský, pro vás to samozřejmě podstatné není, ale pro lidi, kteří alespoň trochu uvažují, je to podstatné dost. Zvláště při uvážení dalších možných kandidátů, protože už samotná představa Pitharta ,Paroubka nebo jiného exota (vzpomínáte na ty exoty, co navrhovaly politické bloky při poslední volbě?) na hradě je dost děsná.

Profesorismus klaus 10.11.2006 7:01

jde mi opravdu ale opravdu o zájem lidu

;-D

eTony 10.11.2006 6:51

Pro Václava Klause

není prioritou znovuzvolení do úřadu prezidenta ČR. Má priority jiné - silná a stabilní společnost občanů ! K tomuto cíli směřují jeho kroky.

Samozřejmě pro konstruktivisty, NGO-isty a jiné parazity bude vždy postrachem, a strachem i pes zuby cení.

lerak 10.11.2006 6:50

Prezident má právo,

tak jako jiné subjekty, vyvíjet snahu o znovuzvolení. Cožpak politické strany toto nečiní? A jakým způsobem zhusta! Jiná otázka ovšem je, zda prezident postupuje dle Ústavy. To  hodnotit můžeme.

J. Kopal 10.11.2006 6:39

V. Klaus si své znovuzvolení může nejllépe pojistit tím,

že zde bude úspěšná (středo)pravicová vláda. Pro pravici bude vždy nejlepším kandidátem, podporu levice nebude mít nikdy jistou, i kdyby pro ni udělal cokoliv.

BuBu 10.11.2006 6:44

Re: Ano, pane Kopale !

Stručně, jednoduše a česky řečeno : Že pošle KSČSSD do . . . . . však Vy víte kam ! :-DR^