29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

Podle sebe soudím tebe

Čeští politologové a političtí komentátoři jsou posedlí představou, že Václav Klaus neprahne po ničem jiném než po tom, aby byl zvolen znovu do stolce presidenta. Jak na to přišli, neví ani Bůh, ať už kterýkoliv. Ba dokonce, a to je ještě lepší, vědí to jedině oni sami. A možná, že to nevědí ani oni. Zajímavé je na tom jediné - že tuto myšlenku politologové a komentátoři naočkovali celé veřejnosti a dnes už se všechny úvahy o tom, co se děje na naší politické scéně, měří pouze podle ničím nepodložené a nikým nijak nedokázané představy lidí, kteří se tváří, že do toho vidí, zatímco si nevidí ani na ty pověstné špičky svých vlastních nosů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Novák 28.11.2006 13:16

absurdismus v naší (?) zemi

Lpí na tom, protože je to samolibej ješita. "K prospěchu země" je oblíbená politická fráze. Dřív dělali všechno "k prospěchu všeho lidu". Nedělejte si iluze o tom, že některý politik dělá cokoliv v jiný než svůj prospěch. Za chvíli tu budeme národnostní menšina - bez území, bez jazyka, bez kultury, společného povědomí, bez jakéhokoliv majetku.

v 12.11.2006 15:15

Politická kultura

ad 1) Prezident, který šíří filozofii objektivismu Ayn Randové, vědomě lže ,když mluví o práci pro národ.Její vyznavači pracují jen a jen pro sebe! ad 2)V.Klaus se už dostatečně proslavil,jako první polistopadový prezident pozval komunisty na hrad.

George 11.11.2006 14:06

Už vidím Klause jak abdikuje

Zajímavá úvaha, to bych opravdu rád viděl Klausovu abdikaci. Nevěřím, že to udělá! Na funkci a korytu moc lpí! A Livie by mu to nedovolila. Myslím, že po jeho abdikaci by už nedostala zpátky místa v dozorčích radách Čezu a České spořitelny apod., a z platu exprezidenta se špatně žije, třeba platit nájem, žádná státní vila ale hlavně neštěken po něm ani pes. Nebo že by konečně nějaká další profesůra na zahraniční univerzitě?

vítek 12.11.2006 11:36

Re: Už vidím Klause jak abdikuje

Ano, skutečně asi na funkci nelpí, když dokázal kandidovat 3x po sobě. Jednou tě vykopnou dveřmi a ty se vrátíš oknem, to chce opravdu opravdu hroší kůži.

Marie Dubanová 11.11.2006 1:55

vysoká úroveň diskuze

přečetla jsem si všechny články a pod nimi některé příspěvky, které ve velké většině nijak nesouvisí s tématem článků, ale kterými přispěvatelé určitě měli v úmyslu světu něco sdělit,ale bohužel, z těch nesrozumitelných "výkřiků" se nedá dost dobře poznat - co že tím přispěvatel vlastně mínil říci; S největší pravděpodobností, se jedná o určitou společenskou vrstvu lidí, která svým intelektem a racionalitou vysoko převyšuje ostatní, kteří je, pro svůj nízký intelekt a iracionalitu zcela samozřejmě nemohou chápat;  - Kdybych byla na místě provozovatele tohoto "diskuzního fóra" - pak bych je zcela určitě "zrušila"; A to  pro naprostou ignoranci "přispěvatelů" vůči těm kdo do tohoto fóra píší, i vůči těm, kteří tyto "stránky" navštěvují jednoduše proto, že je obsah "těchto" stránek zajímá; Tito ignoranti by měli jít diskutovat do Haló novin, to by tak odpovídalo, úrovni některých příspěvků;

clay 10.11.2006 23:18

JAG se nám snaží nabulíkovat, že nám někdo něco nabulíkoval

...a současně nás bulíkuje spekulací o jakési abdikaci prezidenta. Velmi zábavné;-D

kanuk 10.11.2006 23:12

nejsou páni v redakci ve při?

Pokud se pamatuji, tak jeden z původců teorie o znovuzvolitelnosti p. Klause byl Velký Aston. A teď JAG tvrdí něco ouplně opačného. Jenže, Astonova předpověď o jmenování nového předsedy vlády po senátních volbách se splnila, takže Aston : JAG = 1 : 0.

Honza™ 10.11.2006 22:43

Bába nakopla dědka

V Pardubicích se stal hrůzný případ. Bába nakopla dědka tak silně, že vyletěl oknem na přilehlé prostranství před domem. Zlomil si nohu, obě ruce a nosní přepážku. Navíc při letu dolů mu vypadly umělé zuby, které se zatím nenašly. Dědek prý bude bábu žalovat, zatím je ale v hlubokém bezvědomí.

Honza™ 10.11.2006 22:51

Fakt? Dofuám ,že to byli Vaše prarodiče plagiátore :-)

Honza™ 10.11.2006 23:46

Re: Fakt? Dofuám ,že to byli Vaše prarodiče plagiátore :-)

Ne, byl to soused a měl v sobě moc perníku !!!;-D

Haf 10.11.2006 23:05

Re: Bába nakopla dědka

Jo, když sem šel na chodník pro hrábě, ležel tam ten dědek na bábě !

A co bába a její obrnoha ?

AndyO 10.11.2006 22:43

no, Brouku, to bych si dovolila nesouhlasit- takový Vlah dopoledne:)) nebo osvědčená úderka Jaroušek a jeho ZOO

ovšem Vlah se svým příspěvkem: "svoji genealogii mám sestavenou již dávno. A žádný žid tam není. A proč se jich tak zastáváte? Nejste také náhosou žid? Asi ano, protože vaše argumenty jsou tak nějakmimo mísu.  mám i certifikat o gnetickém původu a jsem slovanského původu. Tak už přestante s vývbody, že mám nejakou židovskou prababu - zkratka nemam. A bezte si za tema zidama, kdyz je tak milujete." myslím zvítězil v dnešní soutěži o největšího pitomu. Ale byl to boj:))

brouk 10.11.2006 22:50

Re: no, Brouku, to bych si dovolila nesouhlasit- takový Vlah dopoledne:)) nebo osvědčená úderka Jaroušek a jeho ZOO

;-) Tak to me uniklo! Ale co uniklo, ja se klidne priznam ze to zpatky moc nectu;-)

AndyO 10.11.2006 22:54

Re: Re: no, Brouku, to bych si dovolila nesouhlasit- takový Vlah dopoledne:)) nebo osvědčená úderka Jaroušek a jeho ZOO

tohle jsem objevila v podstatě náhodně, když jsem se po tvé poznámce podívala na dopoledne. Dneska to bylo obzvlášť humusoidní, ale vesměs známé tváře, takže vypovídací hodnota 00. Tenhle mne zaujal, chtěla bych vidět ten certifikát;-);-D

Šumavák 10.11.2006 23:22

Dobrý večer! Sem někde zahlédl tento týden,

že u Evropané se prosadily geny neandrtálců. Na někom to ti vědci zjistit museli.

Tak co by v tom certifikátu mohl mít ??

Honza™ 10.11.2006 22:38

Dimun radí Paroubkovi :-)

Bývalý tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun radí členům strany ČSSD jak zlepšit image. Pomáhá i bývalému premiérovi Jiřímu Paroubkovi (ČSSD), se kterým měl v minulosti rozepře. Paroubek chce vylepšit svůj mediální obraz a změnit styl vystupování.

Haf 10.11.2006 23:06

Re: Dimun radí Paroubkovi :-)

No von prej radil Němcům ! A jak dopadli ve válce !

clay 10.11.2006 23:23

Re: Dimun radí Paroubkovi :-)

třeba se objeví oranžové plakáty "Být loser je normální". Nebo "Nikdo mě nechce, mně to neva" nebo "Na dvacet nevypadám"

Honza™ 10.11.2006 22:34

KSČM nepostaví nové sídlo, straně hrozí milionové sankce

KSČM hrozí milionové sankce za to, že odstoupila od smlouvy o výstavbě svého nového sídla v Praze - Vysočanech. Výkonný výbor strany na pátečním zasedání uznal, že jsou za obsah uzavřených smluv politicky odpovědní místopředsedové Václav Exner a František Toman. Informaci zveřejnila mluvčí KSČM Monika Hoření.

brouk 10.11.2006 22:20

No, ne ze bych chtel rozdmychavat

emoce pratele, ale tech par poslednich stranek ,  to je zoufalost,ze? ;-)..... ne ze by to bylo dopoledne  lepsi......:-)

raptor 10.11.2006 22:30

Změňme téma,

helejtesebrauku, můžete mi vysvětlit, co bývala mejdlíčka? Furt o nich čtu.

Ultraděkac, když to bude s chemickým složením.     :-D                 

kanuk 10.11.2006 22:53

Re: Změňme téma,

Raptore, mejdlíčka bývala (jsou?) levná cukrovinka, konsumovaná zejména mládeží na jarmarcích a podobných shromážděních. Z čeho byla, nevím, ale mělo to konsistenci asi čokolády, všelijaké barvy, většinou pastelové, chuť skutečně skoro jako mýdlo, říznutou cukrem (nebo cukerinem). Prodávána byla v bločcích asi tak 2x5X0,5 cm, snad za šesták (20 hal) nebo tak nějak. Velmi pravděpodobně v tom byl škrob, a nedivil bych se, kdyby tam byl i kaolin.

Kajan 10.11.2006 21:24

Raptore, potvrďte, že jste v ODS termín kompozitivní teorie neslyšel. Že ho máte až ode mne ! Dzp.

raptor 10.11.2006 21:55

Kajane, přísahám,

že ačkoli Vás znám z voči - voči od léta '90, termín 'kompozitivní teorie' jsem od Vás slyšel prvně báj vočko kolem roku 97 na školení manažerů v Nymburce. Nicméně, jak jsem Vás již dříve informoval, sluchu jsem Vám nikdy nepopřával a když jste se ujímal na školenmanažerů slova, odcházíval jsem kouřiti. Většinou jsem po nocích popíjel se Západočechy, když zvostali poslední vzhůru, raději než s Moravany, pokud Vy jste vzhůru ještě byl. Už jsem Vám psal, že jsem se Vám spíše vyhýbal. Proklejte mne, je to tak. :-D

Pobavilo mne tuhle zjištění, že Haf, Vy a clay jste se tu šermovali otcovství ODS. Vy sebestředníci si navzájem nepamatujete sebe. Ani mne. A já siVás pamatuju všechny, ještěže nejsem lechtivej.  ;-)       

                                                                                                                                                                              

raptor 10.11.2006 21:59

Bogajevo - se mi to nějak sdrclo! :-o

Nu, snad jiní vidí a modří vědí.

NoName 10.11.2006 21:15

Divano,

znovu - myslím, že je to dobře. protože pak nejede ods nadoraz, ale má rezervu ..

Jestli mají zdejší skalní fanoušci ODS nějaký problém, tak je to problém s vnímáním reality. Letošní výsledek je pro ODS na hranici  možného. V téhle zemi prostě ODS (nebo jinou pravicovou stranu tohoto ražení- nechci se teď pouštět do diskuze, jak moc je ODS pravicová)  nějak extra víc lidí volit nebude. Zajdete někdy mezi "obyčejné" lidi a poslouchejte, co říkají... A to nemluvím o tom, že tento rok se projevil velmi výrazně efekt "volím proti Paroubkovi"...

divana 10.11.2006 21:19

Re: Divano,

já vám ten názor neberu, ale přečtěte si, na co reaguju. jinak samozřejmě, když je vyhrocená situace, je pak volba pro nebo proti. a na ty další moc nezbyde.

NoName 10.11.2006 21:24

Re: Re: Divano,

Reagujete na to, že moc lidí nevolí ODS kvůli Topolánkovi. Tihle lidé ale ODS volit nebudou, ani když bude ODS šéfovat Benedikt XVI. Těch 33-35 % je hranice, přes kterou v této zemi těžko někdo půjde.

divana 10.11.2006 21:32

Re: Re: Re: Divano,

reagovala jsem na to, že pokud lidé nevolí ods kvůli topolánkovi... :-) no, páteční lehká konverzace :-)

vlk 10.11.2006 21:33

Myslím, že Topolánek

je asi tak nejmenší "škůdce"...