24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Počítání brad

7.1.2020

Zdá se, že obnovená dvojitá brada Miloše Zemana je hlavní politickou událostí začátku roku. Prezident, který ještě před rokem vypadal natolik špatně, že kdyby byl řidičem tramvaje, nepustili by ho na trať, vypadá teď když ne svěže, tak spokojeně, až blahobytně. 

Poobědval s Andrejem Babišem v Lánech a spolu s nimi se společenské události zúčastnily rodiny. To je jistě v pořádku a sluší se rekonvalescentovi blahopřát. Nicméně jedna znepokojivá věc se nemění. Zatímco Václav Havel a v jiném politickém gardu Václav Klaus byli součástí evropské i světové politiky a v politickém kontextu něco znamenali, Miloš Zeman je v tomto ohledu naprosto nevýkonný. Svoje autoritářské vystupování si rezervuje na žabomyší spory v českém důlečku. 

Zatímco mu rostla druhá brada, propásl příležitost zasáhnout ve prospěch zájmů České republiky, když se v Bruselu jednalo o šíleném zeleném plánu, který povede k hospodářským a následně sociálním problémům. Tedy, střízlivě uváženo, ten nazeleno natřený všeničící parní stroj je tak rozjetý, že kdo by se mu postavil, byl by v pozici onoho chrabrého Číňana s igelitkou v ruce, který se postavil tankům na náměstí Nebeského klidu. Zkusit to ale mohl.

Nezkusil. Tak aspoň že si v neděli pošmákl. Dobré zažití přeji.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.