12.12.2019 | Svátek má Simona


Diskuse k článku

Pirátské ptydepe

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kosová 5.11.2019 5:11

Chybí Vám v nabídce odkaz na sdílení na jiných sociálních sítích. Neznám nikoho na twiteru.. což neznamená nic, jiného, než že máte pokrytou jen jednu sociální síť a IMHO to je chyba.

M. Mařák 1.11.2019 20:58

Zdar Vláďo, co říkáš na poslední vývoj u brexit klaunů, čéče? Ten Tvůj geniální Borys a věčný europoslanec Farage si ve volbách půjdou po krku. Nevidím to dobře, jestli to vyhraje ten neokomouš, tak to bude skutečný fičák, nebo co...

I. Kellner 1.11.2019 21:02

Že už bychom byli v poločase toho spektáklu?

M. Mařák 1.11.2019 21:10

Snad se ty dvě brexit trubky nakonec nějak dohodnou, jinak mne z toho fakt asi nakonec bouchne v peci.

M. Prokop 1.11.2019 21:12

A nebouchne to z toho, že po odchodu GB na tom bude macecha národů korupční spíš hůře, než lépe?

M. Mařák 1.11.2019 21:29

Hrozím se toho, že tam vyhraje Corbyn, zruší brexit a podpoří další ptákoviny, které se do Evropy valí z anglosaského světa typu gender a podobně.

V. Klepetko 1.11.2019 21:37

To je legitimní obava. Corbyn brexit nezruší, to by musel lid v referendu - ale GB by mohl totálně rozvrátit a následně i zničit. Je to extrémní levičák, mnohem horší než ti naši Piráti!

M. Mařák 1.11.2019 21:39

Jo, Corbyn je to hotová katastrofa a brexit klaunům nic podobného nepřeji.

I. Kellner 1.11.2019 21:41

Ano, na to bych se rád podíval, jak jsem zde už několikrát psal.

V. Klepetko 1.11.2019 22:32

Věřím, a dokonce empaticky chápu proč. Jenže nám tady v kotlince by to moc neprospělo, takže z mé perspektivy by ten pohled na vítězného Corbyna byl býval méně radostný :-)

M. Mařák 1.11.2019 22:41

Nepřeji si to, protože by pak smršť pitomostí z anglosaského světa ještě více zesílila.

I. Kellner 1.11.2019 22:56

Ono už je třeba jedno, kdo vyhraje u té strašné čeládky.

Z vnitrostranických půtek vystrojí referendum, přikloní se tu či onu stranu z důvodu vlastního byznysu, o lidi/voliče/referendující tady až naposled, Corbyn má prapory rudější než Antifa, Farage obklopen věrnými muslimy spílá polskému instalatérovi, žijou z minula, falešní jak princezna Diana, za pětikorunu by prodali vlastní bábu nebo Rusovi občanství, hnusný počasí, pivo i ženský, fuj, pryč s nimi, vše horší než na kontinentě - a to je co říct!.. -)

V. Klepetko 1.11.2019 23:31

:-)

Nevidím to tak černě. Přímá britská vojenská správa by třeba pro východní sousedy dobrá nebyla, ale Bruselu by mohla velmi prospět!

Hned by se napsala nějaká rozumná Ústava Evropské Konfederace, a bylo by po "ever closer" :-)

M. Prokop 1.11.2019 23:48

A EUnie je jen ubohou obětí ptákovin z anglosaského světa ...

Takovou 3,14čovinu by nevymyslel ani Forejt. :-P

M. Mařák 2.11.2019 5:01

Si zjistěte, z které oblasti se na nás v Evropě válí gender, politická korektnost, pozitivní diskriminace a podobné novoty, kvůli kterým i ty Vaše jadrné výrazy tady v Babišově musíte šifrovat jako stará dobrá Enigma, abyste nedostal ban a podobně, Vy rozumbrado jeden jakýsi, nebo co...

V. Klepetko 2.11.2019 7:38

A politická korektnost, gender a pozitivní diskriminace - to vše snad zmizí odchodem GB z evropského integračního projektu? I s Gretou? :-)

V. Klepetko 1.11.2019 21:15

Ahoj Martine!

Britské starosti přenechávám Britům, takže to celé nijak podrobně nesleduji... Zdá se mi ale, že Boris ty volby vyhraje, brexitová legislativa se včas schválí, a GB nejpozději k 31.1 spořádaně opustí EU, a pak začnou Složitá jednání o podobě budoucích dohod.

Z Brexitu vůbec nemám radost, ale těm Britům ho přeju, když o něj lid většinově stojí...

Tvůj podivný vztah k Britům jsem nedávno označil za "eurounijní nacionalismus", protože místo lásky k našincům (eurovlastenectví) prezentuješ odpor k cizákům ("Brexitklaunům")

Ale Milan to označil asi prihodněji za "nadnacionalismus", alias "nadnárodovectví". Malý čert, velký čert, pořád čert! :-)

V. Klepetko 1.11.2019 21:27

P. S. Kdybych Tě neznal, tak bych si myslel, že na té ikonce je Lubavičský rebe Menachem Mendel Schneerson :-)

M. Mařák 1.11.2019 21:38

S nacionalismem nemám nic společného, tato na etniku a rase postavená ideologie centrálně řízeného státu je mně cizí.

Nadnárodovec jsem, to určitě, no a ten pojem jsem si letos vymyslel sám v reakci na jakési Klausovo intelentuálsko elitní plácání o multinacionalismu.

V. Klepetko 1.11.2019 21:48

Etnikum je entita vnitřně strukturovaná: máme tu etnika (například Slováci), superetnika (typicky třeba Španělé) a subetnika (jsem ohleduplný, takže ti ten příklad neuvedu :-))

Z této perspektivy není existence nadnacionalismu (nebo nadnárodovectví) nic překvapivého. Miluješ - li Unii, jseš unijní zemský vlastenec a europatriot. Jestli se ti ale spíše hnusi ti odporní Brexitklauni, (remaini i ti druzí), tak jsi právě ten "nadnacionalista" = "eunijní nacionalista" = "eunijní nadnárodovec" .

V. Klepetko 1.11.2019 21:49

;-D

M. Mařák 1.11.2019 21:58

Myslím, že jsi doposud nepochopil podstatu mé argumentace, nebo to nechceš pochopit. Mně Britové jako národ rozhodně nevadí a velmi si přeji, aby měla Británie s EU nadstandardní více než přátelské vztahy ve všech oblastech. Jako, dělám si z brexit klaunského Kocourkova legraci, to jo, ale oni si o to říkají sami, nebo co.

Jsem přesvědčen o tom, že jejich vize světa je nekompatibilní s vizí světa na evropském kontinentu a to nejen v otázce právního pozitivismu a naturalismu, ale i v otázce role individua a pečovatelského státu a podobně.

Jejich přijetí do EU byla taktická chyba a stejně v EU neustále jsou i nejsou, blokují veškeré pokusy o hlubší integraci a pořád se jim cosi nelíbí a tak. Brexit s dohodou je nejlepší řešení pro obě dvě strany a věřím tomu, že i řešení dlouhodobě nejvýhodnější.

M. Mařák 1.11.2019 22:12

Strategická chyba, takticky to možná bylo krátkodobě výhodné.

V. Klepetko 1.11.2019 22:20

... "jejich vize světa je nekompatibilní s vizí světa na evropském kontinentu"...

Právě tento Tvůj pocit je pro mě ústředním bodem toho, co označuji za "nadnacionalismus". Ten pojem "transnacionalismus" vidím prvně, a s velkým zájmem si to najdu! Třeba je to podobné...

Jde o to, že vnímáš ty Brity nejen jako "cizí", ale jako "nepříjemně cizí", je v tom ten nádech negativní emoce. Já si třeba (jako Čech i Evropan) myslím pravý opak. Že naše demokracie i naše svoboda povstala historicky z Británie, a právě této tradici vděčíme za to, že tu ani dnes nemáme nějakou despocii. Z britského klasického liberalismu se zrodil moderní západní právní stát. Bez GB bude jakákoliv forma další evropské integrace bohužel ve všech ohledech invalidní! A velmi zranitelná! V tom rozchodu je zaklet velký smutek, Martine. Evropský vlastenec by nad tím nikdy nejásal! A možná ani ten unijní, a to i když je to sakra rozdíl :-)

Řeči o BREXITKLAUNECH - vždyť to je jakési nadnacionalistické běsnění! Že by předzvěst bídy budoucího impéria?

M. Mařák 1.11.2019 22:39

Jaképak běsnění, nechápu, proč tu srandu tak dramatizuješ, jako bys snad ani neměl smysl pro humor, nebo co...

Brity s USA vnímám jako jiný anglosaský svět, než je ten náš kontinentální evropský. Máme podle mne jiný nejen historicky daný pohled na svět a to i v zásadních věcech jako je svoboda individua. Mně je bližší ten anglosaský, ale hlavou tady ten beton na kontinentě sám neprorazím. Vem si, jak u nás dopadla třeba liberální pravice typu Svobodní, ve Francii se o to kdysi se stejným neúspěchem pokoušel laisses-faire politik Alain Madelin, jinde na kontinentě to není lepší. Tobě připadají jako "naši", OK, no problem, mně nikoliv, vnímám je jako odlišné. Naše i britská demokracie povstala z demokracie řecké, když už...

Jsem oproti Tobě naopak přesvědčen o tom, že Británie je velmi významnou brzdou další nutné evropské integrace a velmi si přeji, aby skutečně došlo k brexitu.

J. Anděl 1.11.2019 23:05

Se zájmem jsem si přečetl vaší výměnu názorů. Nerozumím přesně rozporu "mně je bližší ten anglosasský" a "mně nepřipadají jako "naši".

Myslíte to tak, že "sice jsou moji, ale nejsou naši", s ohledem na postoje či sociální návyky většiny ostatních Čechů/Francouzů/Evropanů? Pak ale nerozumím tomu, proč si přejete další evropskou integraci. Protože s ohledem na ty návyky je to pro další funkční vývoj kontinentu/států sdružených v EU výhodnější, i když to úplně neladí s vaším vlastním pohledem na život?

Díky.

V. Klepetko 1.11.2019 23:18

Já v zásadě žádnou další integraci nechci - ale ani zásadní dezintegraci. Mám obavu, že bez GB nabere ta integrace úplně špatný směr, a proto se s Brexitu příliš neraduji.

Brit je pro mě stejně blízký (vzdálený) jako Francouz. Z hlediska jakéhosi "systémového vzoru" pokud jde o chod institucí je mi ten Brit ale pocitově bližší. Proč tomu tak je - nevím.. Bude mi v Unii chybět, ta Británie!

V. Klepetko 1.11.2019 23:19

"z" :-)

J. Anděl 1.11.2019 23:51

Pocity mám podobné, faktický background asi menší, protože naprosto minimální, u mě asi vychází spíš z kulturního souznění.

Víc konkrétně řečeno je mi anglosasská nebo dokonce specificky britská kinematografie mnohem bližší, než kinematografie jakéhokoliv jiného evropského státu - bohužel většinou i více než česká, ale to myslím souvisí spíš s kvalitou produkce, aspoň doufám. Na německé ještě něco je.

A i jestli gender a spol. bláznění pochází opravdu ze světa anglosasského, jak píše, v kultuře se víc projevuje v současných francouzských, španělských, severských nebo německých dílech. A nebo, abych upřesnil svůj pocit (!!), mě v britské tak nese... neštve.

Ale to jsou všechno dojmy, žádná fakta, navíc nikoliv tolik moje téma.

V. Klepetko 2.11.2019 0:03

Dojmy jsou někdy důležitější než fakta... Dobrou!