26.5.2020 | Svátek má Filip


Piráti žalují Evropskou komisi

18.5.2019

Je až příliš snadné označit žalobu podanou Piráty jako předvolební tah. Navíc není jasné, zdali jim žaloba na Evropskou komisi pro nečinnost ve věci Babišova střetu zájmů pomůže, uškodí nebo nebude mít žádný vliv na volební výsledek. 

Svoje sympatizanty potěšili, protivníky popudili, ovšem sympatizanti by je volili tak jako tak a protivníci by je nevolili v žádném případě. Zpráva o žalobě se nejspíš ani nedonese k té mase lhostejných možná voličů nebo asi spíš nevoličů a na ní výsledky voleb závisejí.

Antibabišismus stál sociální demokracii dvouciferné volební výsledky, skončil ostudným výpraskem Bohuslava Sobotky od Miloše Zemana před televizními kamerami, načež následovalo potupné přicmrdávání, jež trvá dodnes. ODS na antibabišismu trvá, ale svým profesorsky nudným způsobem a ten nikoho nebaví. Lidovci antibabišismus odtroubili jako neefektivní metodu jak zvednout preference, ale ani pak se jim nezvedly preference.

Zato Piráti zatroubili k hodně prudkému útoku. Je to úder na solar plexus. Střet zájmů tady je, byl a bude, potíž byla, je a bude v tom, že má Babiš třicet procent voličů a těm střet zájmů nevadí. Dokud tomu tak je a nezdá se, že by se to mělo měnit, protože Babišova vláda přinejmenším není o nic horší než ty předchozí, spíš je lepší nebo se aspoň jako lepší zdá být, takže znovu, dokud to tak je, Babiš je vysmátý.

Horší by to pro něho bylo, kdyby mu Brusel ty dotace opravdu zarazil. On to do jisté míry už dělá, jsou pozastaveny a dělají se kolem nich tance a jsou tu jakési záhadné kompenzace. Rozhodné slovo ale nepadlo. Teď ale Piráti nasadili hodně mocnou páku. Že to bolí, se dá soudit podle Babišova vzteklého povykování. Že Piráti špatně vedou Prahu, to má bezesporu pravdu. Ovšem ANO ji vedlo nemlich stejně, takže ani v tom nenastala žádná dramatická změna.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.