21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Pětka se chystá vládnout

V naší politice skutečně došlo ke zlomu. Nejen v tom, že se propadly dvě tradiční levicové strany – propad komunistů se rýsoval už dlouho a propadu sociální demokracie lze litovat. To proto, že potřeba zastoupení té vrstvy veřejnosti, kterou dosud zastupovala, nezmizela – a stará se o ni někdo jiný. Což dobře není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šebek 14.10.2021 6:11

Nebýt Covidu tak by ho nikdy nenasekal.

I. Pávek 14.10.2021 6:27

R^

S. Sedlák 14.10.2021 7:26

Kovid ty patlaly zachránil. Už v roce 2019 bylo zřejmé, že se blíží průšvih.

A. Dudík 14.10.2021 5:09

JÍDELNÍČEK PANA PRESIDENTA BY MĚL SCHVALOVAT NUTRIČNÍ VÝBOR NEVIDITELNÉHO PSA !!!

POD PŘEDSEDNICTVÍM LAZÁRKA !!!

____________________________

;-D;-D;-D

S. Sedlák 14.10.2021 5:14

Vy s těmi kapitálkami vzbuzujete obavu, že jste se stejnou diagnozou jako Zeman ve vedlejším pokoji. Obsahem to jen potvrzujete.

A. Dudík 14.10.2021 5:28

Jaké kapitálky ??? JÁ TO MÁM JEN HŮLKOVÝM PÍSMEM !!! ;-D;-D;-D A toho se nebojte pane primáři z pokoje lékařů ;-D;-D;-D

A. Dudík 14.10.2021 4:56

FIALA JAKO PREMIÉR PĚTIKOALIČNÍ VLÁDY NEMŮŽE NIC PROSADIT !!!

Jako předseda ODS má méně poslanců než Rakušan s Piráty !!!

Na příkladu manželství pro homosexuály lze názorně ilustrovat jak je nemožné dosáhnout shody !!!

NO, BOJÍM SE ... BOJÍM !!! ANTIBABIŚ DOHRÁL A NIC JINÉHO PĚTIKOLKA NEUMÍ !!!

;-O;-O[>-]

J. Hruška 14.10.2021 3:58

.... Fiala by si měl Babiše pěstovat.....?? Další Astonovy Sci-fi vyprávěnky. Dobrá rada nad zlato.!

F. Žůrek 14.10.2021 3:11

ANO! Piráti ať vládnou! A přidělit jim co nejvíce ministerských oborů!

Copak nevidíte rozdíl mezi Agrofertem a takovou Bohemia energie!!!

Když mám problémy, tak uteču! Již jsem se přece napakoval! Ale to Andrej Babiš, takový slovenský Jánošík, neudělá! V tom je, milý Astone, rozdíl! Firma či společnost Bohemia energie utekla od problému. Třikrát fuj. fuj, fuj!

Andrej Babiš ZDÁNLIVĚ prohrál!!! Slavné politické uskupení SPOLU získalo více procent ve VOLBÁCH, ALE hnutí ANO 2011 má pro změnu VÍCE POSLANCŮ!!! A politiku mají provádět LIDÉ a nikoliv nějaká ČÍSLA!

Pan prezident Miloš Zeman, bohužel, netvrdí POLITICKOU MUZIKU, což je obrovská ŠKODA, ale uvidíme, co řekne, pokud se zdravotně vzpamatuje. Naše společnost po prožitém KOMUNISMU není v dobrém stavu, je spíše v rozkladu, to by si všichni rozumní lidé měli dobře uvědomit. ANO. A končím se starým a osvědčeným pozdravem "Zdař Bůh!" (A neposmívejte se mně, stačilo, že jste to provedli nedávno Jiřímu Čunkovi, říká "zkrachovaný" "promovaný matematik" František Žůrek, dříve z Gottwaldova a dnes ze Zlína.)

S. Sedlák 14.10.2021 4:59

Je to takové nevítězství. Či Pyrrhovo vítězství. Jinak řečeno vítězství, které si může vítěz zarámovat a pověsit na záchod. K ničemu jinému není.

Jako promovaný matematik byste mohl dát nové vládě 100 dnů hájení - ať ukáže, jak to chce dělat.

Jako matematik byste pro to mohl mít pochopení, když vidíte tu hrozivou derivaci našeho zadlužení. Pokud ovšem na tom nejste podobně jako náš pan prezident.

J. Joudová 14.10.2021 2:43

„Aktuálně je nutné podpořit sebevědomí Pirátů pokořených kroužkováním.“

Co to je proboha za blbost?!? To jako proč? Není náhodou to vykroužkování Pirátů taky výrazem té „vůle voličů“, kterou se ta 'vítězná většina' tak ráda ohání? Dát straně, která získala 4 mandáty, 2 ministerstva, resp. ji vůbec pustit do vlády, to je naprostý výsměch voličům.

R. Langer 14.10.2021 5:30

Ne dvě ministerstva, ale tři, a to třetí pro ně speciálně vytvořit. ;-)

K. Zangl 14.10.2021 6:20

R^ taky nechápu.. Neff zřejmě zešílel.

I. Koubová 14.10.2021 6:38

R^ .

P. Hatina 14.10.2021 2:13

Ono voličovi může být sakra jedno jestli se ty partaje " nerozpletichaří v klasických žabomyších válkách", ani jestli budou mít Piráti pí nebo e ministerstev.

Co ho bude sakra zajímat, jak budou ve společné shodě kvalitně a rychle řešit dosti závažné problémy které se na nás dnes valí, a jak ostatně Aston před volbami upozorňoval, na ty se jich dosud nikdo neptal.

A k čemuž btw právě teď jeden dost docela brutální přibyl, totiž pád Bohemia Energy. A když si přečteme že pod tu zkrachovanou společnost zhruba 900 tisíc klientů,tak z toho je energetický megaprůšvih, který řádově přesahuje covidovou krizi..Už teď by měli mít na ministerstvu průmyslu pohotovost, seznam ohrožených subjektů a žádat o svolání zasedání vlády. A ta nikoliv nevýznamná otázka stojí, bude to řešit ještě tahle Babišova vláda, nebo to "ponechají" až té budoucí, která se po vzájemném dohadování o kompetence ujme vlády až někdy za pár měsíců?

S. Sedlák 14.10.2021 5:11

Pád BE je problém těch, kteří jim skočili na špek. Babiš by nebyl Babišem a tak hned přispěchal s nápadem, aby dodavatelé poslední instance zákazníky BE převzali a dodávali jim energie za stejných podmínek, jako svým stávajícím zákazníkům.

Co je mi po těch, co skákali na špek gaunerům podobným Babišovi? Proč by můj dodavatel energie měl ze svých nasmlouvaných dodávek dávat něco klientům BE, když bude muset nakupovat daleko dráž? Holt někdo chtěl ušetřit a teď ponese důsledky za rozhodnutí brát energii od gaunerů. A že to jsou gauneři je známo stejně tak dlouho jako to bylo známo o Babišovi v roce 2013.

J. Strakoš 14.10.2021 5:50

Proč gauneři? BE vzal lidem maximálně možnost být u nějakého jiného dodavatele. Takže prostě nevyšel podnikatelský záměr.

Nepříjemné, ale dle pravidel - a to tvrdím jako jejich bývalý klient.

Samozřejmě doufám, že zaplacené zálohy lidem uhradí, jinak by to skutečně byla zlodějina.

Co je v pozadí - tedy zdražování elektřiny díky povolenkám a vypínání JE bez náhrady je skutečná gauneřina.

S. Sedlák 14.10.2021 6:08

Jsou to gauneři po osobní zkušenosti s tím, jak moji tehdy 80 letou matku přesvědčili ke smlouvě na pět let a pak nechtěli smlouvu zrušit a trvalo to léta. O výhodnosti darmo hovořit. Gauneři, ale to podstatné není. Podstatné je, že ti, kteří u nich byli nemají nárok na nějaké speciální slevy.

J. Strakoš 14.10.2021 6:19

Pokud podepsala, nelze než čelit následkům. Abychom si tady rozuměli - rozhodně podomní obchodníky s elektřinou nehájím, naopak, mým rodičům provedli něco podobného, ale zase je třeba je naučit, že nesmí nic hned podepisovat. A samozřejmě neznám Váš případ.

A s těmi slevami, které se snaží Babiš slíbit, s Vámi rozhodně souhlasím, byť bych mohl nějakou korunu asi získat.

S. Sedlák 14.10.2021 7:31

No jistě, že si za to mohla sama. Ovšem není náhodou, na jakou klientelu se ta gaunerská firma zaměřila. I kdyby náhodou to byla věc dealera, tak mohli po měsící od smlouvy odstoupit.

Učte 80 letého člověka, že nemá skočit na špek gaunerovi. Ostatně zazlívám ODS Občanský zákoník a uzavírání smluv přes telefon. Má to na svědomí buzík, který už dávno kope za TOP09, ale stejně.

J. Strakoš 14.10.2021 9:51

Máme asi podobné situace - učím osmdesátileté nepodepisovat. A nedaří se, jak bych si představoval. :-(

Praktiky provozované na seniorech mi připadají zlé, v tomto se BE a jejich nezastávám.

P. Hatina 14.10.2021 9:05

Houby s voctem. Nemá sebemenší smysl to házet na Babišu, jak se dá dohledat Bohemia Energy funguje od roku 2006, tedy pradávno za dob kdy Paroubek v jakž takž dobrém stavu předával stát pravici. A ta si pak mnula ručičkama a jásala jak díky nástupu podomních šmejdů vzkvétá naše energetika. A toto je tedy výsledek, Babiš nebabiš.

Že Babiš poměrně správně řekl, že ty malé (malé) spotřebitele energie přebírají už dávno určení dodavatelé poslední instance, praví zákon, a ještě že tak. Ale za kolik jim za současné exploze cen dodávat bude, je ve hvězdách. On totiž ten zákon hovoří v tomto případě o nějaké regulaci, ale těžko se dá čekat, že by nějaký vyšší úředlník na ministerstvu průmyslu o tom dokázal rozhodnout, za situace kdy za pár týdnů bude změna ministra.. (

Ovšem pak jak se v médiích píše, jsou tu ještě "zákazníci s roční spotřebou nad 630 MWh" - a jak se dá čekat, většina z nich to nepotřebuje pro sebe, ale pro své další klienty.

Takže taková představa, že bez dodávek plynu a topení budou třeba celá sídliště, nebo nemocnice, školy (neřkuli třeba o státních úřadech??),

nebo třeba řada průmyslových subjektů, které nutně potřebují elektřinu či plyn pro svou produkci by už vládního politika zajímat měla. A jestli bude říkat Fiala, "sory jako, to ještě Babiš", to to ze sebe udělá úplného hlupáka..

R. Holub 14.10.2021 1:30

Male doplneni - ta petka za prvni republiky byla nakonec proti nejsilnejsi strane - sudetskych Nemcu

P. Velenka 14.10.2021 1:11

Tak nevím: O.Neff,9.10.2021: Nesmíme opomenout další skvělou zprávu – Piráti důsledkem kroužkování uplatnili jen čtyři poslance, skoro se tomu nechce věřit. O.Neff,14.10.2021: ....je nutné podpořit sebevědomí Pirátů....

D. Rajninec 14.10.2021 0:37

Babiš má diabolský plán , keď ma nepodporíte na prezidenta , urobím vám peklo .

J. Pankovic 14.10.2021 6:21

Babiš má diabolský plán, že teraz nechá Fialu, aby sa znemožnil ;-)

V. Heidlerová 14.10.2021 0:35

Zaznamenala jsem postřeh, že ve volbách propadlo značné množství hlasů malých - údajně levicových - stran, které nedosáhly na 5% hranici, nutnou pro vstup do Parlamentu. U KSČ a ČSSD se dají vystopovat jejich chyby, u "nováčků" pak nezdravá sebejistota a sebevědomí, že se k nim voliči pohrnou jako ke spasitelům. Nejméně 3 strany měly přece stejnou možnost sdružit se do koalic, a tak si pojistit lepší výsledek, pozitivní je, že žádná partaj se nepřidružila ke KSČ. Ačkoli na politické scéně působí už drahně let hnutí ANO, dodnes jsem nepochopila jejich rozmělněný program a různorodé členské zastoupení, tu doprava, tu doleva. Měňavka-účelovka. Těžko pak vyčítat koalicím stran, že jsou to slepence, když ANO je slepencem samo o sobě a drží je pouze síla jednoho muže, šéfovská i finanční.

R. Langer 14.10.2021 5:34

Tvá fantazie nezná hranic, Herdekbabo. ANO je slepenec. Co všechno se tady jeden nedozví... ;-D

V. Heidlerová 14.10.2021 8:43

V tobě musí být pořádná zlost, herdekchlape tupoune, jen si ulev, já se mohu jenom zasmát;-D;-D;-D