Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JP

Pětikoalice již nemá nárok na nějakou novou roli, ta ať jde do...

Foto

Ta prohra je pouze signálem tuzemských poměrů a v EP sotva co změní, ledaže by poslanci opravdu dostáli slibům předvolebním. Ale ani potom nic nedokáží, pokud se nevyskytne šťastná náhoda, jako u nás v roce 1989. Zázraky se dějí prý pouze jednou za století, ale přesto bych rád věřil, že už nastal ten čas.

J84a80n 51Č25e88r95n63ý

13. 6. 2024 7:10

Jeden tank za cca 700 milionů korun, to se vyplatí. Ale pro jistotu by je měli schovat do trezorů ČNB

VM

LETADLA, TANKY -

Fiala zřejmě dostal ze Západu befel, že když to zadlužení ČR je nízké, musí zapracovat na tom, aby minimálně dohonila ty v EU více zadlužené než je ona, že !

LN

DEBILOVÉ JAKO TY by sem nejradši pozvali Putinovy rabující hrdlořezy a nás odzbrojili. Že, Mokrý Pochcaný troubo!!!Rv

MM
DM

D79a81n46i51e42l 36M78a95c65h

12. 6. 2024 23:24

Jakub Vadlejch je mistr Evropy! R^

Napínavé až do posledního pokusu, ale můžeme slavit!

LN

Vítězné ANO je v Bruselu ve výhodné pozici. Babišovi lidé si už řekli o vlivné posty

Hnutí ANO má v Bruselu po vítězných volbách do Evropského parlamentu výhodnou vyjednávací pozici. Pokud by mu europarlamentní frakce Obnova (Renew) nevyšla s jeho požadavky ohledně obsazení postů vstříc, ANO by ji mohlo opustit, čímž by frakce spadla ze strategického třetího místa v parlamentu.

ANO, které volby v Česku vyhrálo s 26,14 procenta, přineslo evropským liberálům sedm mandátů. Je tak druhou nejpočetnější delegací ve frakci po Francouzích, kteří mají 13 mandátů z celkového počtu 79 europoslanců.

Součástí frakce bylo již za předchozího volebního období a to navzdory tomu, že hnutí expremiéra Andreje Babiše vsadilo na národoveckou politiku, za což ho část evropských liberálů kritizovala. Pokud by ANO nyní odešlo, frakce Obnova spadne ze strategického třetího místa v parlamentu a její pozici převezmou Evropští konzervativci a reformisté se 73 mandáty.

Sedmička europoslanců ANO je tak v situaci, kdy si může říct o vliv v parlamentu, což už také udělala. Na schůzkách se zástupci frakce v Bruselu tento týden požádali o členství v několika klíčových výborech parlamentu a nevylučují ani místo ve vedení celého sněmu.

Konkrétně ANO požaduje, aby jejich zástupce dostal místo ve výborech pro regionální politiku, vnitřní trh a ochranu spotřebitele, výbor pro otázky životního prostředí a pro vnitro a občanské svobody. Právě na půdě výborů se rodí podoba nové legislativy unie. Plénum europarlamentu pak jednotlivé návrhy přijímá, nebo je zamítne. . . . (podrobnosti v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament/ano-eurovolby-dostalova-renew/r~10042a6628ce11efbeca0cc47ab5f122/

DM

D44a79n16i76e11l 26M23a57c33h

12. 6. 2024 23:22

Jen aby se tam domluvili. Čeština prý moc neletí. Českoslovenština už vůbec ne.

JP

J63a60n 84P62o70l69e96s17n73y

12. 6. 2024 23:02

Tak komunista Konečníková bude žalovat...😁😁mohli to dát se Zadkem dohromady...😁😁

JF

Pětikolkaři - Spolu si věřili na první místo. Poté, co dostali přes držku a chvíli byli zalezlí, tak vylezli, a dělají z neúspěchu úspěch... Že je vlastně druhé místo bezva, že to tak chtěli... To je pokrytectví, co ?

JF

"Video: Medveděv ukázal novou mapu Ruska. Chce celou Ukrajinu." -

A ti swinští rusáčtí vrazi se diví, že je nepozvali do Švýcarska na jednání o míru...

OH

Co myslíte, že bez Ruska vyjednají?

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz