29.11.2021 | Svátek má Zina


Paroubkovy indicie

18.7.2007

Protože se asi mnohým zdálo, že - eufemisticky řečeno - bohatý osobní život brání panu poslanci v častém publikování novinových článků a účinkování v televizi, snažil se to pan Paroubek v pondělí svým voličům a příznivcům vynahradit hned dvakrát. Na jednu tiskovou konferenci neváhal dovléci svou manželku, na té druhé mu pak dělal stafáž šéf stranické bezpečnostní komise Jeroným Tejc.

Důvodem prvního vystoupení bylo tvrzení bulváru, že Paroubek mladší opustil svou ženu i čerstvě narozeného potomka. Předseda ČSSD zprávu nepopřel, ale snažil se její negativní dopad napravit aspoň prohlášením, že on i jeho dosavadní choť se o vnučku postarají. Manželce promluvit nedovolil a novináři měli s dotazy rovněž utrum.
Hned nato pan Paroubek označil za lživou zprávu dalšího bulváru, který o něm napsal, že minulý týden měl návštěvu rakouského kancléře a slovenského premiéra pouze jako zástěrku pro výlet do Vídně s milenkou po boku.
Pro oba své články měly deníky jisté náznaky či tajemná sdělení, na nichž, jak jsme u bulváru zvyklí, nemusí být ani zbla pravdy. Pracovaly nicméně s určitými indiciemi.

Ve svém druhém účinkování před mikrofony a televizními kamerami začal pan Paroubek tvrdit, že za vznikem Kubiceho zprávy byla dohoda plukovníka Kubice s - mezitím odsouzeným - Tomášem Pitrem, který pro potřeby ÚOOZ připravil tzv. archiv zavražděného Mrázka, a tak poskytl Kubiceho týmu materiál (samozřejmě zcela vyfabrikovaný), na jehož základě začali vyšetřovatelé pracovat. Pro svá tvrzení ovšem nemá pan poslanec důkazy - pouze nějaké indicie.

A v tom je ta potíž. Zatímco poslanec Paroubek může před novináři hlasitě popírat "indicie" o nevhodném chování svém a některých svých rodinných příslušníků, proti jeho "indiciím" se nikdo neozve, natož aby to dostal do novin - pan Pitr se skrývá neznámo kde a plukovník Kubice už skoro rok hovořit s médii odmítá, dobře totiž ví, že Paroubek použije každé jeho slovo proti němu.

My tak máme jen indicie - o tom, že se Paroubkův syn potatil a opustil přítelkyni, o tom, že Paroubek se svou milou courá za manželčinými zády po Evropě, a konečně o tom, že Kubice se spolčil s Pitrem.
Teď si, čtenáři, vyber. Který z náznaků či podezření (neboli indicií) se zakládá na pravdě? Jednu indicii uvádí pan Paroubek na pravou míru, druhou popírá a třetí prohlašuje za pravdivou. To vše dělá jedněmi ústy, v jeden den a před jednou a toutéž oranžovou zástěnou. 

My máme jasno v jednom: Paroubek nemá rád plukovníka Kubiceho a nesnáší bulvár. Se svou posedlostí šéfem ÚOOZ by se měl jít léčit, naopak nevraživost na bulvár je pochopitelná - ale pak by se sám neměl chovat bulvárně.Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ZÁKAZNICKÉ LOGISTIKY s AJ/NJ (35-45.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.