5.12.2023 | Svátek má Jitka


Paroubek v Bratislavě

10.4.2006


Těžko se zbavit dojmu, že je tolik špíny vrháno na jeho hlavu, protože je schopnější vůdce sociálních demokratů, než byl Miloš Zeman (ne Paroubek, ale Zeman natáhl k socanům komunisticko estébáckou pakáž, obklopil se jí a strana dodnes nese toto šokující dědictví). Následoval neslaný nemastný Vladimír Špidla a po něm namyšlený klouček Stanislav Gross. I na ně se dělaly vtipy (a bylo by děsné, kdyby se nedělaly). Ale to vše byla slabá káva ve srovnání s tím, co je dnes. Zdá se, že kromě přičinlivých mouřenínů v Právu nemá v médiích přítelíčka. Tedy, v médiích by neměl mít přítelíčky, ale lidi schopné soudně a nestranně referovat. Což se očividně neděje.

Śéf agentury STEM Jan Hartl nedávno odhadl, že Zelení dostanou s bídou 5 procent ve volbách, třebaže mají v preferencích přes deset a v médiích se kde kdo za ně přimlouvá. Jestli to tak dopadne, bude to v jistém smyslu fiasko médií. A socialisté?

Paroubek v Bratislavě odhadl zisk sociální demokracie nad třicet procent. Zdá se to jako nereálný odhad. Pokud se to ale stane, pak opravdu se ukáže "bezmocnost mocných", tentokrát bezmocnost médií - masíruj jak masíruj, volič to rozhodne po svém.