Pondělí 8. června 2026, svátek má Medard
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

Pár poznámek k penzím

Všechny ty spořicí pilíře jsou na dvě věci. Byl jsem zaměstnaný cca 40 let. Co bych asi měl z úspor, kdybych si dával stranou… kolik? 10%? Nebo 50%? Platově jsem začínal na 900 Kčs a po převratu mi dali pěkných pět tisíc.. Co by z úspor zbylo?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PM

P91a76v84e55l 95M10o13l88í98k

19. 2. 2023 12:40

Na první důchodový (státní) pilíř by se neměli přisávat důchodci-milionáři a další "zasloužilí". Mám představu dalšího důchodového pilíře pro zasloužile zásluhové aktivisty, kteří se vyznají v tlačenici o vysoké důchody, aby tito budoucí či současní tzv. zasloužilí starobní důchodci dál nemaximovali své zisky na úkor státní kasy tak, jak byli zvyklí po celý svůj produktivní věk. Podle mého názoru by měl první státní pilíř fungovat pouze pro obyčejné důchodce a různé chudé lidi, kteří splnili regule pro získání starobního důchodu, ale ne pro lidi, kteří si ze starobního důchodu chtějí udělat výnosný byznys na základě speciálně upravených valorizací, skrze které jsou důchodci-milionáři doposud státem nejvíce hýčkáni, a to na úkor skutečně potřebných starobních důchodců. V prvním státním důchodovém pilíři by nemělo být samozřejmostí razantní rozevírání sociálních nůžek mezi nejchudšími a nejbohatšími starobními důchodci.

0 0
možnosti
VK

Svého času tehdejší president československé republiky VEŘEJNĚ!! prohlásil, že: "Ještě dnešní generace se dožije komunismu!!"

Chce snad někdo tvrdit, že president SOCIALISTICKÉHO!!! státu sprostě LHAL???

Od té doby slibům politiků (už z principu) moc nevěřím;-D;-D;-D;-(;-(;-(

0 0
možnosti
Foto

Poslouchám toho frajera z Ostravy !! Ostravkům dost závidím;-D

0 0
možnosti
Foto

Nadstandardní práva některých občanů v praxi...

Ano, pan generál je stále občanem. Prezidentem se ještě nestal, ale klid a řád už koukám vyžaduje bezpodmínečný. Paroubku se žloutky na obličeji, Zemane s kanonádou z Albertova, zastřelený Klausi a vypískaný Babiši bez aparatury, takhle se to dělá...

Dávejte pozor na pejska, zachraňuje tu trapnost paní Eva...

https://www.facebook.com/xcimbal/videos/8771286402...

0 0
možnosti
JP

J67a97n 45P52o72l17e18s96n61y

17. 2. 2023 23:32

Copak jsi opět nepochopil šmudlo?

0 0
možnosti
Foto

Jsem ročník 1949 přivedla jsem na svét 4 děti a tyhle hemzy mni přijdou celkem k smíchu. \mám opravdu podrůměrný důchod ale cítím se nejlíp, jak jsem se kdy měla. Dokázala jsem si koupit za pomocí dětí byt a jenom čekám na tu daň. Už teď platím skoro 2 tisíce

0 0
možnosti
Foto

co vy všechno na sebe vykecáte, to je unikum

0 0
možnosti
Foto

I91v44o 84S57e45m92r48á56d

17. 2. 2023 22:26

Zodpovědný člověk si pořídil penzijní spoření (Konzervativní fond ČS) a přispívá do něj měsíčně částkou 1000Kč. Tato částka je navýšena o státní příspěvek ve výši 230 Kč/měsíc.

Výsledky penzijního fondu za poslední dva roky (dle výpisů):

2021 Vloženo 12000, st. příspěvek 2760, naspořeno 10 358.82 Kč

2022 Vloženo 12000, st. příspěvek 2760, naspořeno 12904.82 Kč

Celkem za dva roky vloženo 24 000 Kč, na účet penzijního spoření přibylo, včetně státního příspěvku 5520 Kč, tedy 29 520 Kč, celkem za tu dobu naspořeno 23 263.70 Kč.

Ztráta za dva roky tedy činí 736.30 Kč, resp., se započtením státního příspěvku, 6 257.30 Kč.

Státní příspěvek plus ještě kousek vložené částky za poslední dva roky je tedy kde?

No v prdeli, kde by byl. Aspoň poslali omluvný list ;-)

Lépe do strožoku, či do banky s úrokem nula (momentálně je tedy úrok vyšší, někde i přes pět procent).

Třeba to tento rok či příští roky bude lepší (jako to bylo o pár roků dřív), ale sázejte na to:-);-D

0 0
možnosti
PD

To jsme zase u spoření (málokdy výnosné) a investic (mohou a nemusí, pojištěny nejsou).

Poznámka pod čarou, čachry a investice nejsou totéž,

0 0
možnosti
Foto

Se po dlouhé době dívám na filmovou klasiku číslo jedna.

Rambo.

Ten , co toho ve filmu zbytečně moc nenamluví, nebo co. Nic pro "la sensibilité féminine", jak říká má drahá manželka.

Velké školení.

Uffff! Grrrr! Wham!

0 0
možnosti
VM

Nečekaná úmrtí - Jiří Šlitr

tv Barrandov

22:10

0 0
možnosti
LN

Zase ty tvoje odkazy na DEZINFO weby?

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

0 0
možnosti
Foto

Yo. Jediná možnost, jak v eurodistriktu ČR otevřít bránu na přímou cestu k evropské federaci a zajistit tak navždy pevné a přesvědčivé vítězství odkazu tatíčka národů našich Václava Havla, je korespondenční hlasování občanů ČR v cizině přebývajících Oi!

EU First!

0 0
možnosti
PD

Naštěstí ani korespondenční hlasování v cizině takovou pitomost nezajistí.

0 0
možnosti
LN

Střet civilizací. Pokud by Rusko na Ukrajině vyhrálo, hrozí III. světová válka

Kreml je zhrozen tím, co Česko v posledních měsících a letech dělá. Bral nás jako Ukrajince nebo Bělorusy, jako tenčí větve velkého slovanského dubiska, které se nakonec Moskvě vždycky ve všem podřídí. ...

https://nazory.aktualne.cz/komentare/pokud-rusko-n.../

0 0
možnosti
JU

J35a12n 14U75r38b24a28n

17. 2. 2023 21:18

osobne jsem si skoro jist, ze diky takovym, jako jsou Zeman, Hamacek a Zaoralek (abych jmenoval alespon ty obzvlastni lezpr6delky) nas Kreml nebral ani jako ty Ukrajince ...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz