Čtvrtek 16. dubna 2026, svátek má Irena
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Orbánova medvědí služba

diskuse (1101)

Maďarský premiér Viktor Orbán klasifikoval Andreje Babiše jako „fantastického člověka‟ a český národ pokládá za „nejracionálnější národ v Evropské unii‟. Takto hovořil na „protiválečném shromáždění‟ ve městě Györu 15. listopadu. Projev spadá do období, které je pro Babišovo politické působení klíčové. Naplní se jeho touha stát se opět českým ministerským předsedou? Moc mu neprospěje Orbánova pochvala, tím spíš, že ji Maďar dal do souvislosti s finanční pomocí Ukrajině. Orbán ji odmítá, podobně jako Robert Fico, kdežto Babiš kolem toho opatrně našlapuje a vydává podle svého zvyku zmatená nejednoznačná prohlášení.

Orbánova pochvala nezaznamenala v Česku velkou odezvu, naštěstí pro Babiše. Naznačuje totiž, co znamená v praxi „zatažení republiky na Východ‟. Samotný Babiš se k věci nevyjádřil a dobře dělá. Jde mu o to, aby byl jmenován premiérem a jako takový aby jel na příští Evropskou radu.

Zde ale se vkrádá na mysl poťouchlá myšlenka.

V předvolební kampani i v nynějším mezidobí dává Babiš najevo, že si na cestu do Bruselu na Evropskou radu půjčí od bájného Bruncvíka jeho zbroj a meč a svede tam vítězný boj. Porazí saň zvanou Green Deal a hlavně její nejzlejší hlavu, povolenky ETS 2. Když jmenován nebude, nejspíš do Bruselu pojede premiér v demisi Petr Fiala a udělá tam (nejspíš) to, co by (nejspíš) nakonec musel udělat Babiš, že tam vznese bezzubé námitky a pojede zpátky s ohonem svěšeným. V tradici českých výprav do Bruselu. Čímž pádem si Fiala odnese do politické výslužby ódium Toho Kdo Zavinil Zbídačení Česka.

Je to spekulace. Ale to, že někdo do toho Bruselu pojede a že Brusel na ekonomické likvidaci kontinentu lpí, to je fakt. Ten někdo, až to všechno krachne, bude skládat účty podle zásady „spolu chyceni, spolu pověšeni‟: odskáče to ten, kdo tam byl.

přečetl Panikář
16. 4. 2026

1953 → 1979 Nástup ajatolláha. Pojďme na to.

Aston Ondřej Neff
16. 4. 2026

Opravdu stojí za úvahu jak charakterizovat SPD a Motoristy

Ondřej Neff
16. 4. 2026

Posádka kosmické lodi Orion se vrátila v pořádku domů.

Stanislav Spurný
16. 4. 2026

Kdy lidé poznají, že už o svobodu přišli?

Jan Ferenc
16. 4. 2026

Korupce je nakažlivá více než covid. O tom žádné iluze.

Josef Kopecký
16. 4. 2026

Premiér Andrej Babiš řekl, že čekal, že se opozice po prohraných volbách bude chovat jinak. „S vámi...

Petr Kolář
16. 4. 2026

To už se nesmí dělat rozhovory s hlavou státu? Normalizace 2.0. Zakázaný podcast s prezidentem se...

Jan Hron
16. 4. 2026

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo seznam evropských poboček ukrajinských společností...

meli Matyáš Melich, ČTK
16. 4. 2026

Ve slovenské Dunajské Stredě se střetl osobní vlak dopravce Leo Express s kamionem. Řidič...

van Kateřina Vaníčková
16. 4. 2026

Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník se ve středu omluvil z jednání Sněmovny kvůli pracovním...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz