Opozice ve vládě
Útoky na vládní stranu, to je doslova ústavní povinnost opozice, kvůli tomu je ten systém postaven. Není to role vládní strany. Proč TOP 09 tuhle hrubou chybu dělá? To, že to dělají vůči svým koaličním partnerům véčkaři od okamžiku vstupu do vyššího patra politiky, tedy do parlamentu a pak do vlády, je přirozené. Jsou to dílem diletanti, dílem naivisté a jistě dílem i darebáci. Že jejich zjevení na politické scéně je hrubý omyl, je víc než zjevné. Ale je to hrubý omyl voliče, který naletěl na reklamu, podobně jako naletí někdo na inzerát banky slibující devítiprocentní úrok. Nicméně véčkaři jsou v parlamentě, mají tam významný hlas a všechny snahy o jejich vyhození z vlády jsou též výsledek diletantství, naivity a možná i darebáctví.
Mimo vládu budou chtít véčkaři víc, než mohou dosáhnout dnes. Každé hlasování bude předmětem obchodu. O každou pozici bude nutno škemrat. Stane se z nich Wagner či Pohanka ve velkém, budou se prodávat a ještě to svým hloupým voličům budou předkládat jako politický úspěch. Půjde o čistou korupci za potlesku tupější části obyvatelstva.
Copak je tak těžké pochopit princip, že v demokracii karty rozdává volič? Bohužel, tuto prostopravdu nechápe i významná část komentátorů politické scény.
Skutečnost je prostá: véčkařů se nelze jen tak snadno zbavit jenom proto, že jsou trapní a zkompromitovali se. Navíc, i to jejich zkompromitování je sporné, protože se pořád omílají hlouposti kolem nich a na podstatné věci se zapomíná, jako například na spor o anonymní akcie, které chtějí véčkaři zrušit, kdežto ODS Pana Čistého Nečase je drží. Ale i to je důkaz jejich diletantismu, že nedokázali svoje cíle a případné úspěchy veřejnosti předložit. Tím pádem by je měli voliči v příštích volbách vykopat na smetiště. Jenže s velkou pravděpodobností volič nasune do parlamentu a do vlády nějaké další písk.