Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Olga Richterová má jasno

Na svém čerstvém příspěvku na Twitteru (nebo iksku, nebo jak se tomu bude říkat) klade rovnítko mezi manželstvím homosexuálů a příslušností k Západu. Kdo si myslí něco jiného než ona, kdo je toho názoru, že manželství je svazek muže a ženy, patří k Rusku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tenkrát Čech se svými druhy - po přestání potopy a zmatení jazyků - došel do středu země, do oblasti hory Říp a zde promluvil k svým druhům (možná to bylo na území Černoučku - bydliště prezidenta P. Pavla?)

"Druhové, kteří jste nejdnou snášeli se mnou těžké trudy cesty po neschůdných lesích, zastavte se a obětujte oběť příjemnou bůžkům, jejichž zázračnou pomocí jste konečně přišli do této vlasti, kdysi osudem vám předurčené. To jest ona, to jest ona země, kterou jsem vám - jak se pamatuji - častokrát sliboval, země nikomu nepoddaná, zvěře a ptactva plná, sladkým medem a mlékem oplývající a jak sami pozorujete, podnebím k obývání příjemná. Vody všude hojné a nad obyčej rybnaté. Zde se vám nebude ničeho nedostávat, protože nikdo vám nebude škodit. Ale když takový, tak krásný a velký kraj je ve vašich rukou, rozvažte, jaké by bylo vhodné jméno pro tu zemi."

Ti hned zvolali: "Poněvadž, ty otče, sloveš Čech, kde najdeme lepší a vhodnější jméno, než aby se i země slula Čechy?"

Takhle nějak to formuloval Kosma, mnohým se to nezdálo, hlavně P.J.Šafařík - ne země ale národ... a x dalších teorií...no nic, tak si ji chraňme ... [>-]

0 0
možnosti
JK

To je tak, když nadšení, fandovství a (zejména) pocity převálcují rozum.

0 0
možnosti
DM

D79a26n52i79e18l 25M54a82c74h

30. 7. 2023 11:36

Hlava Kremlu považuje příměří s Ukrajinou za nereálné kvůli probíhající ukrajinské protiofenzivě. „Proč se s žádostí o zastavení palby obracíte na nás? My nemůžeme palbu zastavit, když na nás útočí,“ prohlásil Putin.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-mir-s-ukrajinou-nerealne-prohlasil-putin-40439169

Tak on se fašounek zlobí, že se Ukrajinci brání, a to mu brání uzavřít mír a z Ukrajiny vysmahnout. Tak takovou peečovinu dokážou vymyslet fakt jen v Kremelci.

0 0
možnosti

Putin se nezlobí: Máme straty, ale 10-krát menšie ako nepriateľ!

0 0
možnosti
SL

D. Mach 30.7.2023 11:32

Sranda, když o ztraceném duchu Západu tady píšou bývalí komunisti. ;-D

Jo, to je výborný postřeh:-)

0 0
možnosti
DM

D93a64n20i47e93l 25M86a87c21h

30. 7. 2023 11:39

Proč na mě zkoušíte Kotaze? 8-o;-D

0 0
možnosti
DM

D87a87n93i48e59l 19M84a70c77h

30. 7. 2023 11:33

Letošní rok měl být návratem k růstu po skončení přísných covidových restrikcí, očekávali analytici. První polovina roku je ale vyvedla z omylu. Čínská ekonomika totiž čelí nemalým problémům: chabá útrata spotřebitelů, krize na trhu s nemovitostmi, uvadající export, rekordní nezaměstnanost mladých lidí a v neposlední řadě astronomická vnitřní zadluženost.

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cinska-ekonomika-je-v-problemech-a-neni-jich-malo-40439117

Tak to vypadá, že BRICS, tedy svazek zemí s dlaní nataženou směrem k Číně, se začne pozvolna rozpadat dřív, než reálně vznikl.

0 0
možnosti
MP

Jan Dvořák na aktualně.cz. 29.07. 2023 večer napsal:

... No vyprávějte vnukům, že na škodovku embéčko v šedesátých letech (1960, nikoli 1860, jak by se jim mohlo zdát) bylo zapotřebí dva a půl roku šetřit celý jeden měsíční plat (průměrný), a vyžít z gáže manželky a podpory rodičů, a k tomu ještě získat „poukaz“ na možnost koupě. ...

Komentář

Před několika lety se vnuk zvídavě ptal svého dědy: "Dědo, když tys byl mladý, cos tehdy dělával, když ti zhavaroval internet?"

0 0
možnosti
Foto

Tzv. duch Západu, no nevím, to mne vlastně jaksi ani nezajímá. Pro mne je podstatná Evropa, Matička národů EU dobrotivá a její jednotlivé eurodistrikty ve vzájemné mírové a ekonomické symbióze prosperující.

Není lepšího místa na celé zeměkouli, kde by bylo o občana tak pečlivě postaráno a zároveň byly zachovány v maximální možné míře jeho individuální svobody.

Prostě není.

Tak si toho važme, nebo co.

EU First!

0 0
možnosti

Matička EU dobrotivá udělala opět Chybu, že vdechla Ducha USA, spíše jim vlezla do zadku, a teď poslušně panáčkuje, žvaní, neúspěšně vydírá, sankcionuje a hlavně Tratí v jejich duchu. A Mopslík z ČR opět papežštější jak papež, o Francii raději pomlčím ..;-DRv

0 0
možnosti
MK

Video, Ukrajincům se zadařilo zničit další ruský protivzdušný komplet BUK.. Radarové vozidlo i transportní nabíjecí vozidlo..

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1685572136843284480

0 0
možnosti

RUSKÝ TANKISTA ALJOŠA VČERA PŘEKONAL LEGENDÁRNÍ HITLEROVO TANKOVÉ ESO MICHAELA WITTMANNA, KDYŽ ZA DESET MINUT SÁM ZLIKVIDOVAL CELOU ÚTOČÍCÍ UKRAJINSKOU OBRNĚNOU KOLONU ZBRANÍ NATO!

0 0
možnosti
KF

K36a41r49e58l 43F97i15l90i48p

30. 7. 2023 10:52

Astone, duch Západu už dávno zmizel. Tohle už není Západ, ke kterému jsme po r.89 vzhlíželi.

0 0
možnosti
JA

To je vrcholný naivismus téhož typu, jako že za našeho mládí bylo všechno lepší.

Duch nezmizel, ale potřebuje svěží lidi, kteří ho budou žít, ne nihilistické dezoláty.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz