Neviditelný pes

Okamura do evropského ústraní

diskuse (1221)

Ne snad, že by v něm až doposud nebyl anebo dokonce že by jeho vyslanci v něm zářili jak hvězdy jasné. Hynek Blaško dokonce z SPD vystoupil a Ivan David, ten jediný tam zůstal po posledních volbách, je tam skutečně jen do počtu. Nicméně pořád ještě byla SPD součástí frakce Identita a demokracie, ve které byly viditelné politické subjekty, francouzské Národní sdružení, italská Liga a rakouští Svobodní. Jenže čas oponou trhl, v květnu 2024 vyhodili Alternativu pro Německo a po eurovolbách vzniklo cosi jako nová ID pod názvem Patrioti pro Evropu. Otcové zakladatelé byli Babiš, Kickl a Orbán a SPD zůstala mimo hru. Ruku v ruce s vyhozenou AfD toho Ivan David moc neuhraje.

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou pro Německo. A tu to máme, potvrzení pozoruhodně strmého pádu partaje, která v minulé menšinové vládě Andreje Babiše měla spolu s komunisty v mnohých otázkách značný vliv. Červnové preference povážlivě klesly na 5,2 %, kde jsou doby dvouciferných výsledků! Okamurovi jeho podnik vyluxoval divokou rétorikou Andrej Babiš a částečně i další borci. Háček je v tom, že politika je umění jednat a navazovat spojenectví. Okamura dovede jen výřečně nadávat. Nemá spojence a nic z toho, co slibuje, nedokáže uskutečnit. Je kůl v plotě. Jak skončí?

Před pár lety jsem viděl Miroslava Sládka (kdo pamatuje, co to bylo za střelce!) na Václaváku. Měl mikrofon, zesilovač a reprák a řečnil. Asi k deseti lidem, kteří se mu smáli. V dnešní době ho tam sotva uvidíte.

zpět na článek