30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Ohňostroj pro minimum diváků

21.5.2020

Vážné starosti, tedy takové, které lidi trápí, jsou: vrátí se život do normálních kolejí? Ekonomika, to je vedle zdraví ta hlavní starost. Koruna vůči světovým měnám klesá, zchudli jsme prý o deset procent. Roste inflace, píše se, správněji by bylo napsat, že rostou ceny.

Mnoha lidem se nechce do práce, protože jim podpora stačí a zvykli si, že na kanapi u televizoru je to nejlepší. Ani děti se do školy nehrnou a rodiče je k tomu mnohdy ani nevybízejí. Přehoupne se propad přes dvoucifernou hranici? Prý to bude třináct procent, straší se dvaceti procenty. To by mělo za následek nezaměstnanost, napětí, rozkolísání politického systému.

Pak tu jsou problém jaksi uměle vygenerované. Přejmenování historického názvu náměstí, kde sídlí ruská ambasáda. Drzý čínský dopis. Ihned odmítnutý, po právu. Patří do koše, ale pro lidi určitého typu je to trampolína, odraziště ke hvězdným letům. Senátor Pavel Fischer prosadil odmítavé stanovisko senátu k dopisu, o kterém dnes už málokdo ví. Bude následovat ještě drzejší dopis nebo jiné gesto, protože i na čínské straně jsou skokani na trampolíně, kteří si dodávají velikosti rajtováním po margináliích.

Máme se tedy co těšit na další ohňostroje. Pokud ovšem budeme mít náladu je kvůli vážným starostem sledovat.

Petr Angyalossy předsedou NS

Tři měsíce po odchodu Pavla Šámala nastupuje do čela Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Pokud se dělaly sázky na to, kdo se předsedou stane, ten, co vsadil na Angyalossyho, vyhrál pořádný balík. Nebyla to ani sázka na outsidera, protože outsider v pelotonu koní běží. S Petrem Angyalossym nepočítal nikdo a kromě skutečně pečlivých diváků justiční scény o něm asi málokdo věděl.

Získal prestižní funkci na příštích deset let a bude dobře, když se v ní osvědčí. Zatím víme jen to, že ho Zeman vytáhl jako králíka z klobouku.

Aston Ondřej Neff


Jak začít s lepkem? Zkuste lahodnou kaši bez přidaného cukru
Jak začít s lepkem? Zkuste lahodnou kaši bez přidaného cukru

Rohlík ani piškoty nejsou vhodné potraviny k seznamování organismu dítěte s lepkem. Ideální variantou může být dobře stravitelná, lahodná kaše bez...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.