26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ODS se zbláznila

Přesněji zbláznil se přinejmenším člen její výkonné rady, senátor Přemysl Sobotka. Patrně mu při pohledu na klesající preference strany přeskočilo. Pojal totiž úmysl navrhnout grémiu ODS, aby vyzvalo odstupujícího premiéra Petra Nečase k omluvě voličům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Brabencová 3.7.2013 7:18

Re: A je to jasné, za vše mohou dva lampasáci,

Kdybych brala všechno vážně,musela bych se pořád rozčilovat.:-)

P. Pavlovský 3.7.2013 6:36

O tom, že zdejší admnin Jiří Wagner je militanmtní stoupenec ODS nepopchybuji nejméně od té doby

co mi zde dal 24 hod ban za kritiku této strany (vedenou samozřejmě ve vší slušnosti - k nadávkám a sprostorám se nikdy nesnižuji!). Vedlo to samozřejmě k tomu, že jsem příslušný text okamžitě zavěsil na tři jiné portály, Lidovkami.cz počínaje.

"Panu Sobotkovi bude příští rok sedmdesát. Je to úctyhodný věk a pan senátor stále působí poměrně svěžím dojmem. Asi by ale měl pomýšlet na důchod. Zdání totiž může klamat a pod tváří moudrého člověka se může skrývat nepříjemná nemoc stáří - dementia senilis."

Takováto argumentace subjektem je v polemice jeden z nejubožejších postupů: "Nosíte proužkovanou kravatu, a proto nemůžete mít pravdu!" Ročník 1944, je nejenom P. Sobotka, ale i M. Zeman a s nimi i mnozí další, včetně mne.

Kvůli tomu jsme snad všichni dementní, zatímco pan Jiří Wagner je co? Neměli bychom snad být preventivně všichni zbaveni svéprávnosti? Kolik podnikatelů vede v tomto věku úspěšné podniky, kolik vědců šéfuje špičková pracoviště, kolik umělců, kolik lékařů, učitelů, řemeslníků.... ...

Pokud jde o tu omluvu, je její odmítání typická klausovština: "Nikdy nepřiznat chybu a už vůbec se neomlouvat, naopak, vždy osočit z chyb jiné!" To je tak arogance, která dovedla Klause i ODS v očích veřejnosti  až tam, kde dnes jsou!  K nulové oblibě a absolutní nedůvěře, spojené s pohrdáním.

P. Pavlovský 3.7.2013 6:38

Re: O tom, že zdejší admnin Jiří Wagner je militanmtní stoupenec ODS nepopchybuji nejméně od té doby

 Říká se tomu indolence - upozornuji admina, že to NENÍ SPROSTÉ SLOVO.

KDYŽ PSAL PŘED TÉMĚŘ DVĚMA LETY MICHAL VIEWEGH satirický román Mráz přichází z Hradu, bylo již veřejným tajemstvím, že Nagyová coumá touto republikou. Kniha vyšla před rokem a čtenáři její obsah právem chápali jako nadsázku. Jaké ale bylo překvapení, když události posledních týdnů udělaly z knihy popisný realismus!

Samozřejmě, vina Nagyové je relativně malá - píši to tu od samého začátku: Nikdo jí nemusel poslouchat, ani Nečas, ani generálové. Zato vina těch pánů je obrovská, taková, že jí žádná omluva neodčiní - ublížili mnoha lidem.

To ale neznamená, že omluva není na místě. Čím více bude Nečas hájit Nagyovou a odmítat svou chybu, tím více poškozuje ODS, na kterou pak to všechno zákonitě padá!

K čemu vlastně nabádá Sobotka? K sebereflexi strany, k tomu, aby se pokusila oddělit osobní selhání jednoitlivců od systémového selhání strany. Případ Pavla Béma je konečně velice podobný, jakkoli dosud nestíhaný.

K. Drobková 3.7.2013 6:41

Re: O tom, že zdejší admnin Jiří Wagner je militanmtní stoupenec ODS nepopchybuji nejméně od té doby

Ano, tentokrát naprostý souhlas s oběma příspěvky.

P. Schuster 3.7.2013 6:57

Re: O tom, že zdejší admnin Jiří Wagner je militanmtní stoupenec ODS nepopchybuji nejméně od té doby

Jsem ročník 1943 a podepisuji výšeuvedené. Láska je slepá, proto neodsuzuji premiéra - čas ukáže co vlastně udělal Nečas.

F. Šimek 3.7.2013 7:18

Re: O tom, že zdejší admnin Jiří Wagner je militanmtní stoupenec ODS nepopchybuji nejméně od té doby

Taky naprostej souhlas. Lepší vyhodnocení poměrů v ODS, jsem tady ještě nečetl!!!

P. Hofman 3.7.2013 6:09

Astonovy

... úvodníky čtu už jenom proto, abych věděl, o čem je pod nimi řeč. Sklouzl do totálního bulváru a člověk se od něj nedozví žádnou novou, či zajímavou myšlenku. Už jsem si začal dokonce říkat, že horší úvodníky na našem mediálním trhu není schopen napsat nikdo.

Ó, jak jsem se hrubě mýlil.

K. Drobková 3.7.2013 6:11

Re: Astonovy

                                  JAG.

P. Hofman 3.7.2013 6:22

Re: Astonovy

Myslíte, že jsem měl napsat: Ó, jag jsem se hrubě mýlil?

K. Drobková 3.7.2013 6:23

Re: Astonovy

  :-))

M. Gavlák 3.7.2013 5:58

Zbláznil jste se vy,

tak ona to byla policie, která si z plezíru provedla státní převrat. Svatá prostoto... Nestačím se divit, co všechno se dočtu v mém kdysi tak oblíbeném Psu.

L. Novák 3.7.2013 6:18

Re: Zbláznil jste se vy,

Kdo vypustil dezinformaci o spojitosti poslanecké kauzy + Nagyová se 150 miliony Kč a desítkami kilo zlata v bance? Kdo hlásal už před nástupem do funkce, že jeho cílem je vyvolat předčasné volby? Odpovíte-li správně, budete přijat do fóra k další diskusi jako svéprávný občan. ;-)

J. Mrázek 3.7.2013 5:54

Naprosto levicový program ODS

...zvyšování daní a přerozdělování, víc byrokracie, trapné implementování nesmyslů z Bruselu navíc umocněných českým byrokratem na druhou...tady omluva nepomůže a návrat práv lidem a k pravicové politice je naprosto nemožný. Po zásluze skončí. A návrat k pravicové politice u TOHOHLE  spolku lze považovat za sci-fi. Chudák Klaus, čeho se to u ODS dožil ....

L. Novák 3.7.2013 6:20

Re: Naprosto levicový program ODS

Samozřejmě. Návrat k pravicové politice provede Zeman se Sobotkou a Filipem, až vyhrají volby. :-)

D. Polanský 3.7.2013 6:43

Re: Naprosto levicový program ODS

Dožil se toho, co sám začal.

K. Drobková 3.7.2013 5:46

Astonovi odjel na vakace, na NP přijel agitátor snad přímo z pařátu .

 Nejlepší odeesák ze všech odeesáků ( kandidát ODS na prezidenta snad ani jiný být nemůže, dlouholetý první senátor za ODS ) se najednou znelíbil i zarputilým chasníkům, hájícím modré ptáky do roztrhání těla.

Pánové a případné dámy, Sobotka ( Přemysl ) je jeden z mála v celé ODS, kterému zbyla aspoň špetka sebereflexe a snaží se, i když hodinu po dvanácté, vyškrabat poslední zbytky cti, které v ODS ještě snad jsou. Snad.

K. Drobková 3.7.2013 5:48

Re: Astonovi odjel na vakace, na NP přijel agitátor snad přímo z pařátu .

 Aston, samozřejmě.

P. Pavlovský 3.7.2013 6:44

Naprostý souhlas,

paní Drobková.

Ona ta ODS moc dobře ví, že Sobotka je jeden z mála slušných ve straně, kteří se mohou beze studu podívat lidem do očí - jinak by jej na presidenta nekandidovali.

"Jejich člověk" to ale není, chybí mu obligátní drzost, indolence, arogance.

Aby nakonec neskončil jako přeběhlík (pardon: disident)!

K. Drobková 3.7.2013 6:54

Re: Naprostý souhlas,

Můj kandidát na prezidenta Sobotka samozřejmě nebyl, ale z ODS byl nejvhodnější, jak píšete, jeden z mála trochu slušných. Při té příležitosti, by možná stála za připomenutí Sobotkova kritika Topolánkových výroků ..... v té době to byl snad jediný vrcholový člen ODS, který se k tomu odhodlal.

P. Pavlovský 3.7.2013 7:10

S výjimkoiu nebožtíka V. Bendy

jsem kandidáta ODS ani tu stranu nikdy nevolil.

K Sobotkovi mám některé neveselé informace od přátel z Liberce, také to není úplně "pan čistý"

Kdybych v 1. kole nevolil knížete, volil bych Roithovou, bez ohledu na levicovost KDU.

H. Grúbr 3.7.2013 5:03

Z tohoto příspěvku to vypadá

že Aston by na jiné planetě s Přemyslem Sobotkou a veškeré informace o dění na zeměkouli si četli na Lidovkách, které jim tam někdo posílat, prostřednictvím subprostorového datového toku.

Z. Joukl 3.7.2013 3:27

Hlavní problém Nečase

Vypadá to, že hlavní problém Nečase a ODS není Nagyová a sledování manželky + 2, ale korupční jednání ohledně vyslovení důvěry vládě - odstoupení poslanců ODS a přidělení jim míst ve firmách se státní účastí. Podle Nečese to korupce není, podle státního zástupce ano. Soud rozhodne !

L. Novák 3.7.2013 10:05

Re: Hlavní problém Nečase

To bude nejspíš velký problém pro OČTŘ. Vůbec prokázat, že k něčemu takovému došlo. Zatím to pro vyšetřovatelské policejní fanatiky moc nadějně nevypadá....

J. Vyhnalík 3.7.2013 1:50

Přemysl Sobotka opět předvedl svoji hloupost

Po celou dobu, co působí v politice dává přednost vlastní ješitnosti a kvůli vlastnímu egu poškozuje ODS.

Po jeho výroku v TV, bude už sebeupřímnější Nečasova omluva vypadat strojeně a neupřímně. To všechno jenom proto, že se chce Sobotka dělat hezkým před TV redaktory.

Omluvit by se teď měl Přemyslovec Sobotka a zamířit ke Stadicům.

L. Krajicek 3.7.2013 2:28

Re: Přemysl Sobotka opět předvedl svoji hloupost

Kdyby Slavníkovci věděli, co způsobí, více by se bránili  :-)

IMHO jak se zdá, je v nás více slavníkovských genů, než jsme ochotni si přiznat . . .

J. Vyhnalík 3.7.2013 2:47

Re: Přemysl Sobotka opět předvedl svoji hloupost

On si vymyslel předvolební slogan do presidentské volby: "Za Přemyslovců bylo v Čechách dobře", což by znělo dobře, kdyby postoupil do druhého kola, ale když to řekl na závěr debaty kandidátů před prvním kolem, kdy každý z kandidátů dostal šanci něco vzkázat voličům, bylo jasné, že se utká o poslední příčku. Zvláště s ohledem na jeho vystupování v celé debatě.

Nejhorší je, že se po sečtení hlasů urazil a celé ODS vyčítal, že ho nedostatečně podporovala. Není schopen pochopit, že nikdo se ctí v těle nemůže podporovat člověka, který si za roky působení v politice vysloužil výstižnou přezdívku Měkkýš. Vždy, když se debata stočila ne nějakou zásadní otázku, tak jeho stanovisko znělo: "měkké ano/ne". Vždy tak, aby si to nerozházel mediálním mainstreamem. Kdyby alespoň sebral odvahu k zásadně eurokritické kampani, tak by skončil na štítě také, ale jeho porážka nemusela být tak ostudná.

P. Pavlovský 3.7.2013 6:48

"Po celou dobu, co Přemysl Sobotka působí v politice dává přednost vlastní ješitnosti a kvůli vlastnímu egu poškozuje ODS"

Když to po celou tu dobu tak dobře víte, proč jste ODS nepopradil, aby jej nekandodovala na presidenta - když byla tak kolektivně hloupá, že na to něpřišla sama?

J. Vyhnalík 3.7.2013 15:15

Re: "Po celou dobu, co Přemysl Sobotka působí v politice dává přednost vlastní ješitnosti a kvůli vlastnímu egu poškozuje ODS"

S tím, že Přemyslovec Sobotka je špatný kandidát bez šancí na úspěch, jsem se nikdy netajil. Je fakt, že Sobotka svými výkony v předvolebních diskusích překonal i má nejčernější očekávání. Pokud jde o presidentskou kandidaturu, tak v přímé volbě kandidáti potřebují hlavně přízeň médií a ODS neměla nikoho, komu by média fandila. Obávám se, že tomu tak ještě nějakou dobu bude. Média nepodpoří nikoho s byť jen lehce kritickým postojem k EU, a přitom skutečně pravicová strana nemůže kandidovat na takovouto funkci člověka, který by nebyl kritický k levičácké politice současného vedení EU.

P. Janáček 3.7.2013 1:16

proto se nám svět směje

pan redaktor není schopen pochopit, co je naprosto nepřípustného v tom, že nějaká kuběna říká tajným službám co mají dělat

a ještě má vizi, že o tom její milec netušil (i když v prvním výstupu obecně říkal, jak šlo o práci pro dobro země a ochranu jeho ex)

do prčic, pokud aston bojuje proti putinismu, banánovým republikám a tak dále a tak podobně, tak by měl pochopit, že v civilizované zemi je průšvih už jen to, když se prokáže, že ministr za státní prachy utratil pár korun na svou dovolenku. A ne byzantský přistup, tady to přeci nebylo až takové co tu máme řešit.

L. Novák 3.7.2013 0:52

Sobotka zešílel. Souhlas s autorem úvodníku - bez výhrad.

Nečas by se měl omluvit voličům, říká Sobotka

Už o tom padlo slovo ve včerejších komentářích. Za bolševika, v komunistickém totalitním socialismu, když soudruh udělal nějakou nehoráznost (z pohledu Strany a její vedoucí úlohy...), byl nejprve svými spolusoudruhy vyzván, aby "provedl sebekritiku". No a když to veřejně na partajní schůzi udělal a nasypal si na hlavu kbelík popela nebo lépe dva, soudruzi a Strana mu odpustili.

Sobotka byl jako prezidentský kandidát naprostým propadákem. Tehdy to byla intuice, teď už je to naprosto jasná věc. Ten člověk to nemá v hlavě v pořádku. :-)