Neviditelný pes

Od pondělka ejchuchu, za rohem je ouvej

29.5.2021

Opakuje se loňská situace, epidemie ustoupila, už máme okresy s nulovým výskytem a také jinde je tak slabý, že za normálních okolností by nestál za řeč a nikoho by ani nenapadlo dělat nějaká opatření. 

Je tu ale jemný rozdíl. O rozvolnění se loni zasloužil Andrej Babiš, aby se zalíbil voličům před podzimními volbami přes varování odborníků i svého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Jemu, po návratu, dnes vyčítají,že Babišovi neoponoval (kdyby oponoval, Babiš by ho vyhodil, takhle ho taky vyhodil, říká se tomu personální politika). Letos ale má zásluhu Nejvyšší správní soud, který opakovaně zrušil mnohá vládní nařízení s tím, že pandemický zákon neumožňuje jejich celostátní aplikaci. Tečka. Takže vláda fakticky nemůže nic dělat.

Doufejme, že je to všechno opravdu za námi. Lékaři teď budou hodně sledovat, zdali nákaza napadne očkované lidi anebo ty, kteří mají covida za sebou – znamenalo by to, že virus zmutoval a imunitu přirozenou i vakcinací získanou umí obejít. Co by nastalo dál? Což není vyloučeno, objevila se indická mutace a možná další už někde stojí ve frontě.

Pak bych doporučoval, aby pozůstalí po obětech páté vlny posílali kopii úmrtních oznámení na Nejvyšší správní soud, ať si to tam vyvěsí na nástěnku jako vysvědčení úspěšné činnosti.

Pozn.aut.: Upozornění, že NSS rozhodoval podle zákona, si ušetřete. V naší zemi se nejedno svinstvo a nejedna hovadina dějí podle zákona.

Rádio Jerevan

To bývalo to rádio, kde hlásili: Není pravda, že Ivan Sergejevič vyhrál auto; nebylo to auto, ale kolo a Ivanu Sergejovičovi ho někdo ukrad.

Takže upozorňuje Miroslav Singer na Twitteru, jak je to s tou 1,3 miliardou USD, co Adamcova vláda měla poslat Rusům a Klaus že nad tím coby ministr financí mhouřil oči. Takže:

1. Dohodu podepisovali zástupci Ministerstva zahraničního obchodu (jelikož MF nemělo gesci nad zahraničním obchodem).

2. Nešlo o dolary, ale o převoditelné rubly nepoužitelné jinde.

3. Překlopil se krátkodobý závazek banky RVHP/SSSR do dlouhodobého.

4. Nepřevedlo se nic.

Ferigate pokračuje

Tomáš Czernin vyměkl a omlouvá se za to, že omlouval násilníka Feriho, kdežto Karel Schwarzenberg trvá na biblickém kdo jsi bez viny, hoď kamenem. Holt knížete nezlomíte tak snadno jako obyčejného hraběte. Ze Schwarzenbergova postoje vyplývá, že mu jde hlavně o ten princip halali a smečka se vrhá na kořist. Zažil takových štvanic v životě tolik, že se mu nejspíš zprotivily.

Věcně případ vypadá tak, že Feri odešel z TOP 09, což je naprosto správné. No a jestli tu ženu skutečně znásilnil, pak by měl jít před soud, o tom žádná.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek