5.12.2023 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

O benzínu a nestoudnosti

Hlavní argument proti Babišově vládě je její konání při covidové pandemii. Hlavní argument proti Fialově vládě je její nekonání při inflaci a energetické krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 8.12.2022 15:47

Včetně. Bez DPH by to bylo někdy v dubnu.

A. Dudík 8.12.2022 15:46

TOŽ TOTOK NEDOCVAKNU ... uj-uj mesijé ;-D;-D;-D

J. Anděl 8.12.2022 15:45

Pokud někdo prokazatelně chystá a organizuje násilné akce, tak od státu očekávám, že policie zasáhne - a soud se pak postará o ono "prokazatelně".

To se netýká všech cvoků, co někde uvěřili a šíří nesmysly, fámy a konspirační teorie.

P. Diviš 8.12.2022 15:45

Pivodovi, zřejmě mne spletlo, že je natvrdlý.

L. Novák 8.12.2022 15:44

Nesebrali i tu nebeskou emigrantskou k*ávu z Německa, co sem chodí hlásat Putinovu propagandu? :-P

P. Diviš 8.12.2022 15:44

Volební lístky s͇e͇ nekontrolovaly͇, nýbrž kontroloval někdo. Největší podvod byl ovšem v povolení jen některých stran a únor 1948 byl rovnou ozbrojený puč. Takže mus byl a to jsem uvedl jen několik jeho forem.

J. Václavíková 8.12.2022 15:43

Mezi Českem a Německem v této oblasti ale panují rozdíly. Zatímco tzv. Říšští občané touží po návratu Německé říše vzniklé v roce 1871, čeští „vlastenci“ chtějí Českou republiku vrátit před rok 1989. Touží po znovuzavedení represivního totalitního režimu, který bude opět podřízen Kremlu. Rozdíly panují i mezi vůdci převratu. V České republice jsou hlavními tvářemi „lidové revoluce“ zejména různé zkrachovalé a zadlužené existence a podvodníci, jejichž hlavní motivací je vybírat peníze od naivních důvěřivců. Těm slibují, jak „zachrání národ“, že odstraní vládu, která vzešla z demokratických voleb, a otočí politický a hodnotový kurz země k východním diktaturám. Jedná se tak o klasické šizuňky a „prodejce hrnců“, jejichž hlavní motivací jsou peníze získané od důvěřivců, které použijí pro vlastní potřebu. A právě peníze od důvěřivců jsou hlavním důvodem, proč jsou tito „vůdci“ a „spasitelé národa“ neustále rozhádaní mezi sebou.

Za roky informačního působení Kremlu, jeho tuzemské páté kolony označující se za „vlastence“ a komerčních dezinformátorů rovněž označujících se za „vlastence“ v České republice vznikla subkultura čítající desítky tisíc zfanatizovaných osob, kterou lze označit za takový český „Islámský stát“. Štěstím v neštěstí je, že se nejedná o „Islámský stát“ v jeho krystalické podobě, ale jde o křížence „Islámského státu“ a trilogie „Slunce, seno...“. (Opsáno z FB)

A. Dudík 8.12.2022 15:43

Jestli našli i polní kuchyni, tak to jsme měli kůůůrwa kliku !!!!;-D

F. Doušek 8.12.2022 15:43

https://www.youtube.com/watch?v=gaA5W7ctA9U

P. Diviš 8.12.2022 15:40

Chceme a kupujeme, pokud ropovodem proudí. Občas ji Rusáci nějak zasviní nebo přivřou kohouty, pak neproudí.

L. Frydryšek 8.12.2022 15:40

Ruští vojáci ví co je to ostuda, tedy alespoň v tomto konání????:-)

J. Václavíková 8.12.2022 15:39

V Německu síť tzv. Říšských občanů čítající podle Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) asi 21 tisíc lidí, včetně zhruba 2100 lidí připravených použít násilí, připravovala státní převrat. Tuto skupinu charakterizuje důvěra v konspirační teorie a dezinformace (ať už jde o ruskou propagandu, antivax, QAnon atd.), příklon k Putinovu Rusku a skupinu tvoří různé problémové typy, zkrachovalé existence a pološílenci. Tedy stejný stav jako u našich „vlastenců“.

Domnívat se, že stejný problém se České republiky netýká, by neodpovídalo realitě. Naši „vlastenci“ dlouhodobě volají po násilném převratu, obsazení „vládních“ budov, defenestraci, chopení se moci, lidových tribunálech a popravách domnělých vlastizrádců. Partnerem a pomocníkem jim v tom má samozřejmě být Putinovo Rusko.

V dubnu 2021 policie pozatýkala pětici Čechů z proruské polovojenské skupiny s názvem Českoslovenští vojáci v záloze. Skupina těchto „vlastenců“ také zamýšlela podobný převrat za použití teroristických útoků vůči civilnímu obyvatelstvu a vedení partyzánské války proti České republice. Představitelé této skupiny pravidelně cestovali do Ruska a na Ruskem okupovaná území. Členové tzv. Československých vojáků v záloze se měli zapojovat do bojů na Donbasu a po svém návratu do ČR cvičit další „domobrance“ v práci s výbušninami, přípravou útoků apod. U jednoho z členů této polovojenské skupiny Vladimíra Štádlera policie během domovní prohlídky našla nelegálně držené střelné zbraně a sudy se střelným prachem.

P. Diviš 8.12.2022 15:39

To by se skopčáci museli zastavit a my jet dál. Takhle se naše zlepšování projevuje spíš ve vztahu k jiným státům. Němci nám to dohánění chtěli usnadnit svou Energiewende, ale nedomysleli, že nás postihne také, jsme moc blízko a moc provázáni. Montovny nechte Pivodovy, to je pitomost. Není to žádný úděl, prostě skutečnost, že náš domácí kapitál, zničený komunisty, se tvoří pomalu.

T. Kučera 8.12.2022 15:39

Akorát my nějak tu ropu z Ruska fakt nechceme kupovat.

L. Frydryšek 8.12.2022 15:38

Volební lístky se nekontrolovali, takže mus neměl vliv.

L. Novák 8.12.2022 15:37

"Jejich chování nemá obdoby." Ruští vojáci si na virálním videu opět uřízli ostudu

Ukrajinské síly zveřejnily video zachycující několik ruských vojáků, kteří si do nákladního auta odnášejí vanu a židli patrně odcizenou z ukrajinských obydlí. Jejich chování se na sociálních sítích setkalo především s posměchem. "Speciální operace probíhá podle plánu: pračky a záchody už zabavili, tak teď je na řadě vana," glosovaly záběry ukrajinské úřady. ;-D

https://magazin.aktualne.cz/kuriozity/nejdriv-zachody-ted-jsou-na-rade-vany-internet-se-bavi-chova/r~7df1ace676ec11edbe29ac1f6b220ee8/

L. Frydryšek 8.12.2022 15:36

Prošlo, tedy mimo vás, vašeho přiznání i L. Novák vám to schválil.;-D

P. Diviš 8.12.2022 15:36

A navíc jim k tomu někdo i napomohl, tedy spíš, nutil je.

J. Polesny 8.12.2022 15:36

Že by ani oni nespali? Překvápko. Co třeba Řecko, Španělsko,....

A. Renjascu 8.12.2022 15:35

Ano

A. Renjascu 8.12.2022 15:34

Ale my už 33 let budujeme a stále máme stejný rozdíl v průměrných mzdách mezi ČR a Německem, takže asi bude něco špatně... pravda není to úplně stejné a z 2,9 jsme se dostali na ,2,7 rozdílu ( v roce 2020, teď jsem to už nehledal), ale i tak to není žádná výhra. Těžko to změnit s údělem montovny

L. Frydryšek 8.12.2022 15:33

Klausova vláda (kterou jsem do OS volil, poté nikoho)utržila přes 650 milionů za privatizaci, předala vládnut Zemanově vládě z dluhem 200 milionů.

A že jste přeskočil od ČSSD přímo k ANO. Co ODS?

J. Anděl 8.12.2022 15:32

Nabízím jiný myšlenkový experiment, antimaterialistický :).

To zlato je takový stroj času. Umožní vám teď dát pryč peníze, které máte a k ničemu jinému je teď použít nechcete.

Pak jde čas, ledacos se změní. Změní se i vaše životní podmínky a potřebujete hotovost. Jdete a prodáte zlato. Možná za víc, než jste ho koupil, možná za totéž, možná za méně. Možná mezitím byla inflace a i "totéž" je vlastně "méně". To je jedno. V tento moment vy prodáte zlato a máte zase peníze, které můžete vzít a utratit. Prodělal možná ten v minulosti, ale koho to zajímá? Vy teď nic neztrácíte, vy teď získáváte hotovost. Ten minulý už je pryč jako loňský sníh... A možná ani neprodělal, protože on v té chvíli ty peníze nepotřeboval na nic jiného, takže také nic neztratil...

Ten, kdo vám tehdy to zlato prodal, je možná mrtvý, možná šíleně bohatý, možná šíleně chudý, záleží na spoustě jiných aspektů. A jeho stav na vás fakticky nemá žádný vliv.

Samozřejmě peníze si lze časem do budoucnosti posílat různě efektivně, s různou mírou rizika, o tom žádná. Jde to určitě dělat chytře i úplně blbě, a nikdy to není spolehlivé stoprocentně.

Nebo to vnímám podobně jako nabíjení baterky energií. Tam na konci taky dostanete míň, než jste do toho vrazil, to je naprostá jistota a fyzikální zákon. Přesto na tom vyděláte i vy, protože máte energii ve chvíli, kdy jí potřebujete a nemůžete jí jinak snadno získat. Neboli ta ztráta energie (to "vydělání" někoho jiného a vaše prodělání) je kompenzované jinou hodnotou, kvůli které to děláte. A ta jiná hodnota pro vás může být cennější, nežli ta ztráta v procesu. Třeba to, že si posvítíte v lese :).

A. Renjascu 8.12.2022 15:31

Psal jsem to snad zcela jasně, ale zkusím to znovu. Mandatorní a quasimandatorní výdaje tvoří přes 80% rozpočtu a to již od roku 2006, kdy se všechny strany tehdejší PS předháněly v populismu včetně současné petikolky mimo pirátů.

Počet zaměstnanců ve veřejné (čili neproduktivní, protože nevytváří žádné finanční hodnoty pro rozpočet) je více než milion osob (to jsou ti všichni, které stát musí živit a platit) a vedle užitečných policistů, hasičů či dozorců je tam většina administrativy, čili ministerstva, úřady, ...a samozřejmě ti, kteří se tváří jako hasiči, policisté, dozorci, protože jim dali uniformu, ale v reálu jsou jen dalšími skrytými administrativními pracovníky vedle těch co v těchto složkách uniformu nemají (obyčejný podvod, který vytváří zdání o menší administrativě a větším zastoupení příslušníků bezpečnostních složek), pak je to velké a mnohdy (ne vždy) neužitečné či mnohdy škodlivé množství neziskovek napojených na státní rozpočet, o zkorumpovaných výběrových řízeních toho bylo napsáno již více než dost (modernizace T72, Casa, Gripeny, Pandury, pouzdra na pistole, stavby zařízení, dálnice, ... přidávání nových ministerstev je už jen takový bonbonek podtrhující pokrytectví vládců... A to jsou ty zbytečné výdaje...

P. Vandas 8.12.2022 15:29

Tak teprve nybí mi docvaklo, že mé milované Bordeaux znamená "okraj vody" , asi břeh. :-):-):-)

R. Sorge 8.12.2022 15:29

To může napsat každý ... "experti navrhují" ... prostě dezinformace ... těch je teď spousta ...:-)

A. Dudík 8.12.2022 15:28

Takže v globálu je to na správném půdorysu !!! Už tomu rozumím !!!

;-D;-D;-D

L. Novák 8.12.2022 15:27

Jsme v informační válce, nepřátelé sází na emoce a umí je zneužít, říká expert z NATO

Člen centra strategické komunikace NATO a kanadské armády Yves Desbiens v rozhovoru pro Aktuálně.cz radí, jak udržet krok s rychle se měnícím informačním prostředím. Nízká důvěra v mainstreamová média je podle něj celosvětovým fenoménem, který pramení z předpojatosti a na svědomí ji má propagace lží. "Lidé tak hledají alternativní zdroje informací, které dávají prostor hybridním hrozbám," říká. ...

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dezinformace-nato/r~3879422e71c811edba63ac1f6b220ee8/

L. Frydryšek 8.12.2022 15:27

To nevíte, že kotlina česká oplývá vyjímečnými experty?

Třeba tři ústavní experti maní na ústavu ČR tři pohledy.;-D

L. Frydryšek 8.12.2022 15:24

No ale občané Československa to viděli takto, bojovat za mír, budovat podružné.