28.9.2020 | Den české státnosti


Nulová tolerance

25.9.2019

Vodáci se mohli dočkat zrušení nulové tolerance alkoholu. Při pojednávání zákona se do novely připletli cyklisté a pak šlo o zrušení nulové tolerance pro cyklisty i vodáky. Ta logika není zcela průhledná, jelikož vodáci se nepletou do silničního provozu a málokdy se stane, že se kajak vedený opilým kajakářem připlete pod kola náklaďáku. 

Ale stalo se, cyklisti byli připlácnuti k vodákům a po důkladném projednání se poslanecká sněmovna rozhodla nechat vše při starém, tedy při nulové toleranci.

Těžko k tomu dodat něco rozumného. Nebezpečí číhá ve vodě stejně jako na silnici a v kritické chvíli alkohol v krvi a hlavně v hlavě spíš uškodí, než pomůže. Vždycky jde o míru a o rozumné posouzení věci, jak ze strany vodáků, respektive cyklistů, tak ze strany policie, která na pořádek dohlíží. Jistě to není otázka života a smrti a je to problém, kterému jaksi každý rozumí, a proto ta krvelačná debata. S nulovým výsledkem… kéž by to padlo vždycky tak dobře. Rozšíření EET tak dobře nedopadlo. Bylo schváleno.

Aston Ondřej Neff


Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje
Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje

Kaše Nutrilon Pronutra® jsou unikátní svým obsahem směsi prebiotik GOS/FOS. Díky kvalitním obilovinám jsou navíc přirozeným zdrojem energie,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.