22.6.2021 | Svátek má Pavla


Nová profese

24.1.2006

Tvrdík odešel z armády do civilních aerolinek, aby z bidýlka manažerského přelétl do politiky. Naopak donedávna poslanec za sociální demokracii František Koníček usedne na nove zřízené bidýlko ve státním ekonomickém molochu Lesy České republiky, pod něž spadá polovina všech šumících borů, co jich máme. Někteří poližerové nejsou politiky přímo, ale mají politiky za zády. Bez „politické podpory“ z míst nejvyšších by se na uvolněné generální bidýlko v ČSA nedostal dosavadní člen představenstvo ČEZu Radomír Lašák. A jako posila mu přichází mladý manažer Libor Lukášek se zkušeností z politiky, pracoval na ministerstvu obrany a na Úřadu vlády.

Toto volné personální propojování politiky a ekonomiky by mělo občana znepokojovat víc, než skandály a skandálky zaplňující (na den, dva) obrazovky a stránky novin. Zatím je existence poližerů vnímána jako jakési novum a vyvolává pozornost a komentáře. Hrozí ale nebezpečí, že to bude povolání s definitivou.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.