28.9.2020 | Den české státnosti


Nevýhra pro Jourovou

11.9.2019

Premiér Andrej Babiš chvilku dělal tajemného, než svolil k nominaci doposud osvědčené Very Jourové na post eurokomisařky. Sliboval sobě i svým příznivcům, že pro ni vyjedná ekonomické portfolio. Výsledek? Jourová bude dohlížet na hodnoty Evropské unie a transparentnost. Kdyby se vyhlásila soutěž o větší trapnost, tenhle nesmysl by měl silné naděje na vítězství.

Je z toho přirozeně povyk a kritika duní, až uši přecházejí. S trochou odstupu je možno ale nahlížet na věc trochu jinak. Paní Věra Jourová získala podřadné důstojnické místo v kapitánské kabině Titaniku. Pro ni osobně může být portfolio odhozené jako psovi kost požehnáním a v jistém smyslu utekla hrobníkovi z lopaty. Kdyby opravdu dostala ekonomické portfolio, mohla by za pár let mít na hřbetě váhu odpovědnosti za maléry, které Evropu čekají. Těm se nelze vyhnout, pokud se naplní lunatické perspektivy nastiňované Ursulou von der Leyen. 

Recese už klepe v Německu na dveře. Zatím je možné vše svádět na Trumpa a jeho nestoudné požadavky, aby se vyrovnaly celní předpisy Evropy versus USA, které z historických důvodů nadržují Evropě. Jakmile se ale začnou realizovat sebevražedné kroky namířené proti dosavadní energetice a dopravě, pád z kopce nastane velmi rychle. Takže momentálně je možné paní Jourové popřát pevné nervy při odrážení hloupých útoků. Hrob evropské ekonomice bude kopat někdo jiný.

Aston Ondřej Neff


Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!
Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!

Pokožka vašeho miminka si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vyzkoušejte s námi řadu sebamed Baby, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby citlivé...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.