15.10.2021 | Svátek má Tereza


Nestoudnost

4.8.2010

Její představitelé tvrdí, že předvolební kampaň stála 300 milionů, odhady renomovaných agentur se šplhají k částce 800 milionů a z lůna strany zaznělo, že více než rok trvající kampaň vycucla ze stranické pokladny rovnou miliardu. Ať je to, jak chce, částka vyplacená za zisk hlasů jim ztráty nenahradí. Není tedy divu, že naši socialisté mají hluboko do kapsy a začínají se učit něčemu, co dosud neznali - šetrnosti.

Aby to ale s tím šetřením tak nepřeháněli, zkoušejí nejdřív podojit stát, respektive daňové poplatníky. První příležitost byla nasnadě - prostory ve vlastních objektech začali bez ostychu pronajímat svým poslancům. A nájemné stanovili rovnou v maximální možné výši. Ostatně Bohuslav Sobotka šel už před časem sám příkladem. Veškeré svoje příplatky čerpal do poslední koruny - a ejhle, najednou měl byt za pět milionů.

Hospodářské noviny spočítaly, že pronájem vlastních kanceláří spolu s penězi na vybavení, telefon, internet a fax vynese socialistům za čtyři roky až padesát milionů. Pravda, na kampaň ve stylu tria Paroubek-Tvrdík-Dimun by to nestačilo, ale korunka ke korunce...

České socialisty vůbec netrápí, že nabídky realitních kanceláří se pohybují často až v polovičních částkách, než jaké socialisté účtují sněmovně. Vždyť je to ze státního, to nikoho nebolí. A to se Jiří Paroubek před volbami vysmíval občanům, že žádná krize na způsob Řecka nehrozí. Pokud ale rozumný člověk sleduje socialistické hospodaření jeho následníků, vidí, že obavy byly namístě.

Bezostyšné ždímání státu pochopitelně nemá za špatné ani úřadující předseda strany: "V tuto chvíli postupují naši poslanci podle pravidel." A basta. Jeho kolegyně Vlasta Bohdalová dokonce prohlašuje: "Mně přijde legrační, že se na tomhle někdo točí. Mě by zajímalo, jak jinak utíkají státní peníze než tímto způsobem."

Jistě, státní peníze utíkají sterým, tisícerým způsobem všemi směry. To ale není důvod, proč totéž musí dělat i sociální demokraté. Politici, kteří by nám chtěli vládnout a sami se přitom chovají nestoudně.Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!
Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!

V prvních měsících života se mohou u miminka náhle objevit kolikové záchvaty. Předcházet se jim dá i výběrem lahvičky se spodní ventilací. A právě...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.