Neviditelný pes

Nepotopitelný Faltýnek

11.11.2020

Nikdo z poslanců ANO nepokládal za vhodné hlasovat o pozici Jaroslava Faltýnka v čele poslaneckého klubu, takže muž číslo dva v ANO mohl s klidným svědomím a vědomím prohlásit, že byl připraven se výsledku tajného hlasování podřídit, ale jelikož k němu nedošlo, pokládá vše za uzavřené. 

Jen pro pořádek připomeňme, že jde o konspirační schůzku v restauraci Rio´s, která stála křeslo ministra zdravotnictví Prymulu.

Dá se odhadovat, že stejně se zachová TOP 09, jejíž poslanecký šéf Miroslav Kalousek má podobný malér, ovšem v groteskní podobě. Minulý týden ho načapal redaktor Českého rozhlasu v restauraci Hlučná samota v Praze na Vinohradech. V archivu ČRo si můžete najít záznam, kde Kalousek těžkým jazykem škobrtavě vysvětluje, že za tři čtvrti hodiny si stačil nafasovat oběd, odskočit na záchod a udělat jedno pivo. O hodinu později pořízený záznam už zprostředkuje Kalouska mnohem čileji vládnoucího jazykem. Zkrátka groteska, umocněná tím, že týž Kalousek krátce před tím házel na Prymulu a Faltýnka kvůli návštěvě restaurace blesky.

Oba případy mají společného jmenovatele – zapovězenou hospodu, ale ten první zavání mafiánstvím, kdežto ten druhý je komedie. Oba samozřejmě přispějí k znevážení stavu politiků, k oslabení důvěry ve věci veřejné, k pohrdavému postojí vůči politickým elitám, k prohloubení dělení na MY a ONI. Bezprostřední následky nejspíš nebudou, dlouhodobě je ovšem vážnější ten první případ, který byl oficiálně včera odsunut ad acta.

Babiš mohl až do teď tvrdit, že ANO je protikorupční spolek spravedlivých. Eventuální maléry jsou soukromé povahy a hnutí se netýkají. Teď ale je zjevné, že Babiš a jeho ANO hrají naprosto stejné písně podle stejných not, jaké stály pověst a následně i politické postavení kdysi vůdčí strany, ODS a ČSSD.

Přípodotek k vakcíně

Dozvídáme se, že EU zorganizovala kontinentální nákup čerstvě vyvinuté vakcíny a bude ji distribuovat do členských států. Pokud se to povede, bude to nepochybně dobrá věc a přispěje to k posílení důvěry v tuto instituci, která zatím slyne spíše jen příkaznictvím a buzerací v marginálních tématech, jako je příkon domácích vysavačů.

Naše čtenářka paní M.P. poslala trefnou připomínku:

To, že vakcínu vyvinuli Němci s Američany, český národ v dnešní reklamní době neohromí. Budeme se prostě dozvídat, jak je skvělá a úžasná a jak se musíme všichni nechat očkovat, ale nic víc.

Sdělení, na jakém základě byla vyvinuta, zda na starém a generačně osvědčeném, nebo je to nějaký nový postup, by pro lid obecný bylo zajímavější.

Ale nejpřínosnější by byla informace, zda se nechali očkovat ti, kdo o vakcíně opravdu něco víc vědí: nejen všichni zdravotníci, ale zejména zaměstnanci MZd, akademická obec a především SÚKL včetně jejich rodin.

Neškodilo by, kdyby se rovněž nechala očkovat celá vláda v čele s panem premiérem i parlament. Prostě příklady táhnou.

Ani informace, kolik zaměstnanců výrobce se nechalo očkovat, by nebyla k zahození.

To by nám řeklo mnohem víc:-).

Tak co, pane ministře zdravotnictví, ukážete nám náplast po vpichu? :-)

Aston Ondřej Neff


zpět na článek