12.5.2021 | Svátek má Pankrác


Nepochopitelný případ

21.11.2020

Můžete mi vyčítat cokoli, ale doufám že ne to, že bych si dělal nárok na všeználkovství. Mnoho věcí nechápu a k tomu patří páteční ranní hlasování ODS spolu s ANO a SPD. Padla superhrubá mzda, ale hlavně ránu na komoru dostalo slavné spojenectví ODS, TOP 09 a lidovců, tří mušketýrů, kteří se zavázali pod dohledem bronzového Masaryka jít všichni za jednoho a jeden za všechny, aby společně dostali ve volbách přes dvacet procent a díky bonusu d´Hondtova volebního systému mohli dát zakouřit Babišovi.

Fialovo vysvětlení je takové, že ODS usilovala o rovnou 15% daň už před více než patnácti lety. Superhrubá mzda vznikla složitým samopohybem v průběhu let a ODS o její zrušení usiluje dlouhodobě, stejně jako od roku 2018 prosazuje návrh na zrušení superhrubé mzdy a návrat k 15% dani z hrubé mzdy, jak to bylo ještě v roce 2007. Takto vzato, je to hlasování ve dvě ráno Fialovo vítězství, tím spíš, že až dosud se Babiš návrhu ODS bránil s ohledem na to, že vyvolá sekeru 75 miliard.

Jenže přišla teta korona a svět se změnil a sekera už není v řádu desítek, ale stovek miliard a je všechno jedno. A výsledek?

Do příštích voleb půjde Babiš s proklamací, že prosadil snížení daní, a tudíž navýšení příjmů obyvatelstva. Fiala bude vysvětlovat, možná že to nechá namalovat na billboardy, že pro to 20. listopadu ve dvě ráno taky hlasoval. Nerozborná jednota tří mušketýrů je v kýblu.

To je výsledek činnosti profesora politologie Petra Fialy. Může mu být útěchou, že média více zaujal výrok maskota ODS, řeporyjského ministra zahraničí a teď i financí Pavla Novotného, že ministryně Alena Schillerová je ubohá estébákova kurvička. To je sice moc vtipné a chytré, ale pochybnosti nad politickým umem profesora Fialy to nerozptýlí. Opozice teď bude kritizovat navýšení sekyry dokonce ne o 75, ale o 130 miliard. A kdopak se o to asi zasloužil?

Lidovci a TOP 09 Fialu nezavrhnou. Blechy nezavrhnou psa, na jehož hřbetě se mohou vozit. Ale nadávat mu budou.

Jaký politický efekt si od nočního hlasování Petr Fiala sliboval, to opravdu, opravdu nechápu. Efekt v politice je v konečné fázi to, co ocení volič. A ten – eventuální – zvýšený příjem přiřkne Babišovi.

Aston Ondřej Neff


Narodilo se mi miminko. Jak pro něj vybrat tu správnou dětskou kosmetiku?
Narodilo se mi miminko. Jak pro něj vybrat tu správnou dětskou kosmetiku?

Také jste si do porodnice zabalila klasický set: vlhčené ubrousky, krém na zadeček a dětský olejíček? Víte ale, že tím péče o pokožku miminka...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.