Úterý 9. června 2026, svátek má Stanislava
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Kdo se nepoučí z vlastní historie, je odsouzen si ji zopakovat. Nechápu tu nutkavou potřebu stát se opět untermensch ve své domovině.

Rozumím tomu, proč EU tolik bubnuje do války, proč jeden výnos za druhým vede k zbídačení obyvatel. Dluhy se totiž ruší dvěma způsoby - válkou nebo revolucí. A k tomu EU zvýšeným úsilím směřuje. Opravdu to chcete?

AR

Astone přestaňte míchat hrušky a jablka a manipulovat čtenáři.

1) AfD nemá ve svých stanovách zrušení dekretů prezidenta republiky ma rozdíl od Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který to opakovaně a veřejně požaduje

2) AfD žádný mítink v Brně neorganizuje, ten organizuje landsmanšaft

3) Noční vlci rovněž nepožaduji zrušení “Benešovo” dekretů ani revizi poválečného uspořádání, to opět požaduje pouze landsmanšaft

4) Sudetoněmecký landsmanšaft je organizací, kterou založili nacisté, fašisté a němečtí šovinisté. V roce 1949 byl vyhlášen jeden ze základních a dodnes platných dokumentů SdL, tzv. Eichstättská adventní deklarace, kde se mj. objevují tyto požadavky: "Naším nezadatelným požadavkem je návrat vlasti v jazykových hranicích z roku 1937. Jde o nastolení udržitelného poměru mezi Německem a jeho západoslovanskými sousedy. Předpokladem pro to by také byla připravenost Čechů a Poláků vrátit vyhnaným Němcům jejich vlast. Všechny tyto úkoly mohou být řešeny pouze v rámci federalistického uspořádání Evropy."

Tuto deklaraci podepsali: W. Becher (někdejší přívrženec Kameradschaftsbundu, člen NSDAP), Walter Brand (člen henleinovského hnutí), F. Brehm (SS-Sturmbannführer, Sturmbannführer, nositel zlatého stranického odznaku NSDAP), W. (SS-Hauptsturmführer, (SS Hauptsturmführer, funkcionář NSDAP), H. Hönig (člen NSDAP, nacistický novinář), H. Götz (bývalý spolupracovník nacistické tajné služby, člen NSDAP), E. Lemberg (nacista a v r. 1938 člen Sudetoněmeckého freikorpsu), W. Turnwald (člen NSDAP, spolupracovník SD), E. Franzel (původně soc. demokrat, za okupace policejní důstojník jednotky podílející se na popravách českých vlastenců v Kobylisích), W. Zawadil (vysoký funkcionář NSDAP a spolupracovník nacistické tajné služby), R. Schreiber (bývalý nacista), G. Preissler (bývalý nacista), H. Schütz (člen SdP), W. Jaksch (sociální demokrat), R. Reitzner (sociální demokrat), P. Sladek (duchovní).

To co jste dnes Astone napsal je ošklivá manipulace...

Foto

To je zase kýbl hnoje vylitý na vládní koalici. Astone, vládní koalice zastupuje voliče, kteří je volili. Jejich voliči jsou pobouřeni sjezdem sudeťáků v Brně. Smiřte se s tím, že nejste jen vy a vaši přátelé. To je demokracie.

VM

Astone,

oni ti Noční jezdci,

jezdící ke hrobům svých předků,

je přece jenom něco jiného, než bude ten sjezd v Brně a to na pozvání jejich/sudeťáků/ páté kolony v ČR.

JK

Pokud se chystám na návštěvu nějaké rodiny a zjistím, že část té rodiny s mou návštěvou zásadně nesouhlasí, pak je základní lidskou slušností na takovou návštěvu nejít. S těmi, co se se mnou chtějí setkat, si domluvím posezení u vínečka někdy jindy a hlavně někde jinde. To je prostě základ budování korektních vztahů.

Foto

Kdyby to byla rodina, ano. Ale kdyby to bylo město? Asi se realisticky vzato můžou setkávat, kde chtějí, nejsou státní orgán, jsou jen spolek, a jsme nebo máme být svobodná země, takže můžeme říct, že se nám to nelíbí a jiní řeknou, že se jim to líbí a tím je to vyřízeno.

Foto

Inu byl to nechytrý nápad, zvát do Brna sudeťáky.

Po uzavření Česko - německé deklarace v roce 1997 si oddychli jak čeští, tak němečtí politici, že se vztahy nějak podařilo urovnat, a teď tohle. Proč? Těžit z toho bude především SPD. A může trvat roky, než vášně na obou stranách opět vychladnou.

JN

J20a62k47u59b 28N66o12v80ý

15. 5. 2026 6:16

Proč? Posseltovi je 69, nevypadá moc zdravě a jakmile nás opustí, opustí nás i jeho spolek

JK

Usmiřovačům a zastáncům sjezdu v Brně bych vzkázal, že právě snadnost vzniku vášní a vypjaté diskuse ukazuje, že česko - německý problém stále existuje a jen tak nezmizí. A je jedno kdo si začal, už to jede. Jedněm se to nepovedlo a nepovede uklidnit. Za to těm druhým se to povedlo náramně.

Foto

AfD není strana s nacistickými kořeny ani náhodou. Založena bývalými členy CDU, nikoliv NPD. Landsmanšaft ale byl založen lidmi s nacistickými kořeny. Vládní vymezování se vůči sjezdu je jen pí ár bouře ve sklenici vody, stejně jako opoziční obrana práva landsmanšaftu setkávat se kdekoli. Je to nedůležité, důležitější je německá energetická politika, se kterou nehneme, dokud nebude ve vládě AfD, která má ve svých řadách rozumné ekonomy, ale i dost chápačů Putina, a to je asi tak jediné, co se jí dá vytknout. Schrõder byl kancléř za socdem a snad i přítel Putina, Merkelovna taky udělala pro Moskvu spoustu věcí proti prosperitě a pro závislost na ruském plynu...

Pro AfD je tohle téma o SL stejně tak okrajové téma na lovení půl procenta voličů.

Foto

AfD žádné nacistické kořeny nemá, původně ji tvořili respektované osobnosti a politici odejdivší z FDP a CDU, že se z ní pod ohromným politickým tlakem zavedených stran a státních orgánů stalo něco poněkud jiného a strana nasála rozporuplné osoby je věc druhá. Když už Astone zmiňujete nacistické kořeny, tak je hledejte v Sudetoněmeckém landsmančaftu, tam byly zřetelné.

Foto

Aston je ve své nenávisti konzistentní.

Ale mám tu v souvislosti s jeho úvodníkem něco jiného. Někdy je zákaz na místě.

Kdo chce, může brněnskému magistrátu klidně poslat také. Doufám, že sám nebudu...

Věc: Podnět k zákazu nahlášeného shromáždění podle § 10 zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím

Adresát:

Magistrát města Brna

Odbor vnitřních věcí

Dominikánské náměstí 196/1

601 67 Brno

Svolavatel akce: Spolek Meeting Brno, z. s. a Sudetoněmecké krajanské sdružení (Sudetendeutsche Landsmannschaft) [1]

Termín konání: Květen 2026 [1] Místo konání: Veřejná prostranství statutárního města Brna Vážené dámy, vážení pánové, tímto podávám jako občan České republiky podnět k zákazu shromáždění a pouličního průvoduorganizovaného spolkem Meeting Brno ve spolupráci se Sudetoněmeckým krajanským sdružením, plánovaného v Brně na květen 2026 [1]. Mám za to, že nahlášený účel a reálný program této akce naplňují zákonné důvody pro její zákaz ze strany příslušného úřadu. I. Právní zdůvodnění podnětu Podle § 10 odst. 1 písm. a) zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, úřad shromáždění zakáže, jestliže oznámený účel směřuje k výzvám popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů. Pořádání sjezdu organizace, jejíž čelní představitelé opakovaně a systematicky veřejně vystupují proti poválečnému uspořádání České republiky a zpochybňují platnost Benešových dekretů, přímo ohrožuje vnitřní bezpečnost, veřejný pořádek a majetkové jistoty občanů ČR. II. Skutkové argumenty a konkrétní výroky Záměry svolavatelů a klíčových představitelů akce nejsou pouhou nezávaznou akademickou diskusí, ale cílenou politickou kampaní. Hlavní mluvčí a předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt se v médiích i na oficiálních fórech opakovaně vyjadřuje způsobem, který hrubě zkresluje historickou realitu a útočí na právní základy ČR: Relativizace nacistických zločinů a obvinění z etnických či

Foto

Relativizace nacistických zločinů a obvinění z etnických čistek:

Bernd Posselt opakovaně veřejně prohlásil, že: „Vyhnání nebylo nutným důsledkem války, nýbrž chladnokrevnou etnickou čistkou.“ Označování legitimního poválečného postupu vítězných velmocí a tehdejšího Československa za „etnickou čistku“ staví demokratický stát na úroveň agresora a hrubě uráží památku obětí nacismu.

Přímý a trvalý útok na Benešovy dekrety:

V aktuálních vyjádřeních k plánovanému sjezdu v Brně Bernd Posselt otevřeně deklaruje svůj cíl dekrety odstranit, když uvádí: „Nemohu s dekrety souhlasit, protože jsou postaveny na kolektivní vině,“ přičemž dlouhodobě prosazuje tezi, že „Benešovy dekrety nepatří do Evropy“.

Cílený tlak na českou justici a politickou scénu:

B. Posselt se netají tím, že sjezd v Brně má sloužit jako politický nástroj k ovlivnění vnitřní politiky ČR, což dokládá jeho výrok: „Hodně sázím na vnitřní diskusi v Česku, ta je důležitá,“ s jasným záměrem dosáhnout legislativního zrušení dekretů českým Parlamentem.

Záměna příčiny a následku a ohrožení majetkových práv:

Z výše uvedených výroků je zřejmé, že program akce záměrně vymazává historický fakt, že sudetští Němci v roce 1938 aktivně rozbili demokratické Československo. Vytvářením dojmu, že dekrety jsou „neevropské“ a „zločinné“, se připravuje půda pro morální zpochybnění poválečného uspořádání. To ve svém důsledku přímo ohrožuje vlastnické jistoty milionů současných občanů ČR v pohraničí, kteří by mohli čelit individuálním restitučním žalobám u mezinárodních soudů.

Rozpor s judikaturou Ústavního soudu:

Tato rétorika je v přímém rozporu s nálezem Ústavního soudu ČR ze dne 8. března 1995 (sp. zn. Pl. ÚS 14/94). Soud jasně judikoval, že poválečné dekrety byly „oprávněnou reakcí na hrůzy druhé světové války“ a jejich zpětné zrušení by bylo nepřípustným zásahem do stability demokratického právního státu.

III. Návrh opatření Vzhledem k tomu, že pořádání akce s tímto revizionistickým programem prokazatelně směřuje k rozněcování n

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz