7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

Nemravnost, ale platná

Hlas rozumu zazněl včera z Brna. Ústavní soud odmítl stížnost na rozhodnutí městského soudu v Praze, který zamítl návrh na zrušení voleb do pražského zastupitelstva. Stížnost podaly malé strany, jež se cítily být poškozené rozdělením Prahy na několik volebních obvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. STLOUKAL 2.4.2011 14:47

NEMRAVNOTI LEGALIZOVANÉ SOUDEM ČR.

Je v čase po tzv.sametové revoluci od roku 1989, stále zřejmější, že jsme nenakročili ke spravedlivější a právně hodnotnější společensko ekonomické formaci.To, co se děje v této republice, je žalostný předobraz nezadržitelného úpadku spravedlnosti s důsledkem znehodnocení právního vědomí, které nemá pevný bod v návodu na život od Zakladatele Života. Lidé vlastnící moc v této zemi vytvářejí rozhodnutí a verdikty, které straní určitým skupinám obyvatelstva v neprospěch skupin jiných. Tedy v ČR není demokracie v právém slova smyslu, ale je instalován právní a finanční teror jedné skupiny proti druhé. Máme vládnoucí oligarchii, která uctívá  žádosti těla v neprospěch duchovního vedení.Nespravedlivé a Boží zákony urážející verdikty, posilují v ČR vědomí, že domáhat se spravedlnosti, může jen idealista. Tedy občan či skupina, která je přesvědčena, že daným návodem na život v Knize knih se musí pro blaho společnosti řídit vlády a soudci.Tito však zavrhli vládu Ducha a upřednostňují žádosti srdcí a těla. Stali se odpůrci Zakladatele - Tvůrce Života a proto pod takovýmto vedením postupuje společnost od horšího k horšímu. Přehodnoťte své skutky, čiňte pokání a dbejte rad Boha Otce Syna a Jejich Svatého Ducha pokud chceme přežit den soudu JHVH.

M. Varadinková 30.3.2011 23:01

Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Hezké. TOP 09 kritizuje lídra Tůmu:-)

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=695667

P. Vandas 30.3.2011 23:04

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

 S kým, že se mám prát?

M. Varadinková 30.3.2011 23:16

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Vy se klidně perte s kých chcete, máte-li tu potřebu. Vy jste přece nepodstatný, Vaše bezvýznamné bitvy k mé škodolibé radosti nijak nepřispějí:-)  Já mám zábavu z toho, že se jim už začíná zajídat i ten jejich božský Tůma. O Vondrovi nemluvě.

P. Vandas 30.3.2011 23:23

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Nechápu, kde se ve Vás bere to nutkání neustále někoho někam zařazovat, tu k pravdoláskařům, tu jiným. Vy nepovažujete lidi za osobnosti, které se jedna druhé nepodobá, některé názory je spojují tu s jedněmi, tu s druhými? Potřebujete mít lidi nějak zaškatulkované, aby byl ten Váš svět jednodušší? Dvě nohy dobré, čtyři špatné?

M. Varadinková 30.3.2011 23:39

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Napřed se sám přihlásíte, pak si stěžujete, že Vás škatulkuji? Já je nepotřebuji mít zaškatulkované, oni se přece škatulkují sami. Já jsem nezaložila TOP 09, ani jsme nevybrala Tůmu za jejího lídra.

P. Vandas 30.3.2011 23:58

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Bodejť bych se nehlásil. Podpořil jsem knížete, hned jak začal a podporuji dodnes. Jen nechápu, proč jednou vidíte nebezpečí v tom, že někteří se politicky angažují mimo politické strany, a posmíváte se, že nechtějí podstoupit regulerní politickou soutěž, a když to udělají a uspějí, vadí Vám to též. A Tůma byl dobrý leader, vyhrál volby v Praze a když nesestavil koalici, odešel. No a? Zase špatně? Nebo myslíte, že se na ceckách strany a státu musí viset, za každou cenu? Kéž by mnozí, z ODS měli stejnou odvahu se těch cecků pustit.

M. Varadinková 31.3.2011 0:18

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Odešel? On přece neodešel, zůstal zastupitelem, ale pracuje spíš na svých soukromých kšeftech a na práci zastupitele s odpuštěním prdí. Jestli si myslíte, že to je vůči voličům fér, tak já si to nemyslím. Proto ta škodolibá radost:-) Nechali se zmanipulovat, uvěřili, jak je báječný, tak teď to mají.

Viditelné nebezpečí já nevidím v tom, jestli se někdo angažuje tv politické straně nebo mimo ni, ale v tom, že určitá skupina (pravdoláskaři)  manipulativním způsobem ovládá média, která pak manipulují veřejným míněním a působí tak mnoho škod.

P. Vandas 31.3.2011 0:26

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

 Hlavně, že jste nasadili z vůle ODS do televizní rady, tu Bobošíkovou, či ještě větší intelektuálku Fibingerovou. Styďte se, nyní si stěžovat za ten svinčík, který jste tam vybudovali a doteď udržujete ve spolupráci s ČSSD.

M. Varadinková 31.3.2011 0:46

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Pane Vandasi, Vy už jste stejně švihlý, jako ten Jílek. Koho myslíte tím "jste nasadili"? Já jsme nikoho nikam nenasadila a ani nepatřím k žádné skupině (straně), která někoho někam nasazuje. Na chod České televize jsem já nikdy neměla sebemenší vliv (ač ji musím povinně financovat).  Krom toho jste teď promluvil  jako typický čklověk zmanipulovaný pravdoláskou. ČT přece vždy patřila a dodnes patří pravdolásce, takže pokud je tam svinčík (a že opravdu je), je to výhradně pravdoláskový svinčík. Jste tak opilý nebo co, že píšete takové nesmysly?

S. Vaněček Šauerová 31.3.2011 0:32

Nechte na voličích TOP, aby to posoudili, paní Varadinková.

Vaše "škodolibá radost" je poněkud prostoduchá. To ale není žádné překvapení. Pokud se týká další konspirace (tentokrát v médiích, jistě tam také, jako ve Vašich očích všude, jsou jen nesvéprávní blbci), to už je skoro na odbornou pomoc, nezdá se Vám ? Jestli Vám už z té "pravdolásky", o níž píšete dnes a denně v vytrvalostí buldoka už šest let, nešíblo ?? :-)

M. Varadinková 31.3.2011 0:53

Re: Nechte na voličích TOP, aby to posoudili, paní Varadinková.

Jistě, ať to posoudí voliči. Ostatně spolustraníci už to posuzují (negativně, že?). Nevím, co je na mé škodlibé radosti prostoduchého. Zatím se totiži pravdoláskaři vždy dokázali rozhádat, takže jsem ráda, že i TOP 09 je v tomto směru na dobré cestě:-)

V médiích nejsou jen nesvéprávní blbci (i když ti také), ale bohuželo jsou tam i velmi zruční šíbři a maniulátoři. O to je to horší.

Jak jste přišla na to, že o pravodlásce píšu jen šest let? Já o ní píšu mnohem déle, tak dlouho, jak dlouho ona tady škodí.

P. Vandas 30.3.2011 23:28

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

 Už jste byla shlédnout Odcházení? Doporučuji je to skvělé, to se Vám bude líbit.

M. Varadinková 30.3.2011 23:50

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Nebyla a nemám na to čas ani chut. Mně se nikdy nelíbily žádné Havlovy hry. Už proto, že počátkem 90. let kdejaký snob předstíral, jak jsou úžasné. Nic úžasného na nich ale nebylo, kdyby Havel nebyl protěžovaným disidentem, pes by po nich neštěkl.

P. Vandas 31.3.2011 0:00

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

 Nejsem snob, ale estét. Mám rád složité věci. Co Vám na tom přijde předstírané?

P. Vandas 31.3.2011 0:23

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

Protěžovaným, na rozdíl od Klause, to on Havel byl.  Někdy tak hodně, že mu někdy  v kriminále povolili i dopis navíc.

M. Varadinková 31.3.2011 1:01

Re: Perte se a žerte se, pravdoláskaři!

No to nevím, jak to bylo v kriminále, ale vím, že Havel byl finančně podporován ze zahraničí a že to bylo pro komunisty vykazováno jako "autorské honoráře". Myslíte, že obecenstvo na Západě (navíc neznalé absurdity komunismu) těm hrám rozumělo? že Havel jako autor šel na dračku? Já si myslím, že ne. že to byla spíš jen virtuální záležitost, aby bylo možné vykázat ty honoráře. Kdyby nebyl disidentem a nebylo potřeba ho podporovat, nevěřím, že by o něj  jako dramatika byl na Západě nějaký spontánní zájem. Ostatně jak často se jeho hry hrají dnes a s jakým ohlasem?

S. Vaněček Šauerová 30.3.2011 23:35

Každý má nějakou tu zábavu, paní Varadinková.

Jiní, a vůbec jich není málo, mají zase zábavu z toho, kdo obklopuje na konci politické kariéry stařičkého mocnáře, třeba v porovnání s tím, kdo byli ti, s nimiž před 21 lety v politice začínal. To je zábava, objevovat v Akci D.O.S.T. jednoho vyhlášeného extrémistu za druhým ! Dnes panu Klausovi zbývají už jen Kopal, Bátora, Bobošíková, Haslingerová, Bartoš a podobná pitoreskní společnost. A což teprve evropská a celosvětová spiknutí ! To je teprve síla ! :-) Vždyť i to zemětřesení v Japonsku zpunktovaly temné síly v supertajném americkém vojenském výzkumu (viz poslední Batrošův spisek). :-))

Co je to proti tomu, že Tůma nemá čas ani chuť dívat se na povedené pražké duo Svoboda & Březina; Klaus a spol., to je zábava ! Nakonec ale, proč ne, nečinnost Tůmy, to musí být na Všemině bomba ! :-))

M. Varadinková 30.3.2011 23:46

Re: Každý má nějakou tu zábavu, paní Varadinková.

Šauerová, co máte pořád s tou Všeminou? Nečinnost Tůmy by měla přece vadit hlavně těm, co ho volili, ne?

A proč do toho pletete Klause, Bátoru a zemětřesení v Japonsku? Jak to souvisí s Tůmovou nečinností? Vy jste z té své posedlosti už fakt duševně chorá.

P. Vandas 31.3.2011 0:01

Re: Každý má nějakou tu zábavu, paní Varadinková.

 Ale není, jako ostatně i mnozí jiní, kteří mají jiné vidění světa, než Vy.

S. Vaněček Šauerová 31.3.2011 0:17

A paní Varadinková, co má co dělat Tůma s nálezem ÚS, jehož se týká úvodník ?

To jako že Vy o nesouvisejících věcech psát můžete a jiní ne ? Děláte si legraci ? :-)

Vy si myslíte, že Tůma je pěkné téma k diskusi, já si zase myslím, že všímat bychom si měli extrémistů v Klausově blízkosti. Vy se bavíte, jak jste napsala, Tůmou, já zase Klausem. No a ? :-)) Nejste nějaká nervous ? :-)

M. Varadinková 31.3.2011 0:39

Re: A paní Varadinková, co má co dělat Tůma s nálezem ÚS, jehož se týká úvodník ?

Rozdíl mezi mnou a Vámi je ten, že já reaguju na něco reálného (v tomto případě na článek o Tůmovi, na který jsem výše dala odkaz), a Vy do toho vnesete chaotickou snůšku naprosto nesouvisejících polopravd s cílem někoho pošpinit tím, že vyvoláte ve čtenáři umělé asociace na záležitosti, které sice nemají žádnou souvislost s jeho osobou, ale mohou být vnímány negativně. Co má například jakási pomatená teorie o japonském zemětřesení společného s Klausem?

 Zatímco já se jen se bavím tím, co dělají jiní,  vy vytváříte umělé pomluvy. A děláte to tak vždy, zřejmě je to Váš úkol. Pamatuji si, jak jste kdysi VĚDOMĚ  podsunula citát jakéhosi Macha úplně jinému Machovi, taky s cílem vyvolat negativní vnímání jeho osoby. Neznám nikoho, kdo by mi byl odpornější, než Vy, Šauerová. Z Vašich metod, ze způsobu, jakým pomlouváte a mnohdy i likvidujete lidi (například Devátého), se mi doslova zvedá žaludek.  Dosud jste neodpověděla na stokrát položenou otázku, proč jste se tak vehementně snažila vecpat do blízkosti Klause, když s ním tak moc nesouhlasíte.

S. Vaněček Šauerová 31.3.2011 2:50

Co mají společného s Klausem ? No, tak to musíte více číst, abyste více věděla, milá paní Varadinková.

Jsem opravdu ráda, že jsem Vám odporná. Kdybych nebyla, musela bych se za sebe stydět. Takto jste mně právě dala takový malý cadeau ... :-)

Další, co píšete, jsou bludy. Těžko se ale dá odpovídat na něco, co nebylo, viďte ? Řeknu Vám ale ale jinou věc : Vtírat se, vlísávat, vecpat se (Vaše oblíbené výrazy) do blízkosti nějakého politika : jak si to vlastně představujete ? Zjevně jako Hurvínek válku. Myslíte, že místo u předsedy vlády nebo PS se získává na tak, že se někdo nabízí a ten politik je takový hlupák, že nakonec podlehne  ? To je přece tak, že padne-li nabídka ze strany zaměstnance a politik ji odmítne, je to naprosto vždycky konečná. Většinou je to ale obráceně : to politik nabídne práci člověku, o němž se domnívá, že mu může být užitečný.

Nepřipradá tedy vůbec v úvahu, že by se někdo mohlo vlísávat, vecpávat, etc. Jako takový by byl vykázán ihned rovnou z vrátnice. Že byste to netušila ? Tak to jste na tom ještě o něco hůř, než bych si bývala dokázala představit. Chápu ale, že v JZD Vám tohle nikdo neřekl a do Prahy se dostanete jednou za rok se zájezdem.

Pokud se týká Devátého (Vaše otázka stodevadesátáprvní), odpovídala jsem na ni bezpočtukrát, docela bezostyšně lžete (není to poprvé). Devátý byl dlouhodobě  kritizován ČSSD, nakonec se přidaly i KDU-ČSL a ODA. To už pak bylo neudržitelné i pro ODS. Myslet si, že za to může jedna úřednice, je z říše snů. Ale to jsou ty Vaše konspirace, kterým jste již, zdá se, propadla úplně nadobro. Může mi Vás být líto, ale to je tak všechno. Je ale fajn, když člověk jako Vy hovoří o výmyslech a pomluvách ... :-) Mohla bych třeba psát pětkrát do týdne, že Varadinková byla aktivní členka ZO KSČ ve Slušovicích prolezlých fízly, viďte ? To by byla docela slušná pomluva, ne ? Jak byste se pak bránila ? Těžko, co ?  :-)

Jsem zvědavá, kolik dnů bude trvat, než se zeptáte znovu na totéž.  Bláznivá tetka ze Slušovic, napsal Vám tu před pár dny stas. Trefil se naprosto přesně. Divím se, že Vás tady ještě někdo bere vážně.

J. Václavíková 2.4.2011 15:04

Re: Co mají společného s Klausem ? No, tak to musíte více číst, abyste více věděla, milá paní Varadinková.

Jen jako místní folklór.

K. Janyška 30.3.2011 21:36

A přiblblých rudých letadélek jako na přehlídce Rudé armády... Dzp.

J. Láníček 30.3.2011 21:14

Libye - neskutečné a trestuhodné pokrytectví zavedených "demokracií" !

Už je nejvyšší čas, aby Západ skončil s těmi kecy o spravedlnosti. Můžu se pos.at, když slyším Obamu recitovat, jak Libye nepatří diktátorovi, ale libyjskému lidu. Kdy asi držel naposled v ruce zeměpisný atlas, aby se podíval jen na arabský svět, kde že tu svou zemi vlastní její lid. Příkladně Saúdská Arábie je na mapě natolik velká, že by si toho mohl všimnout. Mírotvůrci se hezky odkopali, když si udělali z Libye předváděčku na prodej svých stíhaček. Já jsem si říkal, že je o to válčení najednou  moc velký zájem. Už i jinak umírněné Švédsko chce předvést v boji své Grippeny. Zahraniční média informují, jak zbrojovky mezi sebou soupeří o přízeň budoucích kupců a testují v Libyi své letouny. Některé země vůbec poprvé. A když se ještě podíváte na mapu bojů, velice rychle zjistíte, že mírotvůrci čistí vzbouřencům cestu především k ropným městům a terminálům. Tak by mě zajímalo, kolik zdejších diskutérů věří tomu, že eskalující vojenské akce jsou výsledkem nezištného angažmá Západu ve prospěch bezbranných a nevinných obětí libyjského krutovládce. Udělejte z toho prezenčku, ať se to může zaslat do ústavu pro léčení  jedinců trpících duševní nedostatečností ! Tam vás objednají k nástupu na hospitalizaci. Na léčebnou kúru nastupte co nejdříve, jinak se vám to prodraží, Heger se chystá zdražit pobyt ve zdravotnických zařízeních !

O. Kadlec 30.3.2011 21:17

Re: Libye - neskutečné a trestuhodné pokrytectví zavedených "demokracií" !

"A když se ještě podíváte na mapu bojů, velice rychle zjistíte, že mírotvůrci čistí vzbouřencům cestu především k ropným městům a terminálům."

Hlupáku! O to snad jde, NE? Jste při smyslech? Nechcete nás nakonec informovat o objevu, že raketa letí na cíl aby tam donesla nálož?

P. Vandas 30.3.2011 21:28

Re: Libye - neskutečné a trestuhodné pokrytectví zavedených "demokracií" !

Aha? Já jsem se mylně domníval, že rezoluce OSN mluví o ochraně civilního obyvatelstva, a Vy tam hned čtete, že jde o ochranu terminálů.

O. Kadlec 30.3.2011 21:34

Re: Libye - neskutečné a trestuhodné pokrytectví zavedených "demokracií" !

Já myslím že na terminálech pracuje civilní obyvatelstvo. Tak nevím kde vidíte jaký rozpor. Pokud si myslíte, že alianci je jedno, kdo je ovládne, tak jste mamut.

P. Vandas 30.3.2011 22:59

Re: Libye - neskutečné a trestuhodné pokrytectví zavedených "demokracií" !

To tedy jsem mamut.