30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Nechoď Vašku s pány na led…

3.12.2022

Tak nás učil Karel Havlíček Borovský. Příkladů je mnoho, jak se dá zaplatit na přízeň anebo naopak na snahu přízně dosáhnout. Z doby nedávné připomenu příklad doktora Cimického. Asi se cítil dobře, když mu přišlo vyrozumění, že si ho Miloš Zeman vyvolil a udělá mu vyznamenání. No a bude rád, když neskončí v base. V jiné dimenzi: taková Mendelova univerzita v Brně, tam si asi taky říkali, naše paní rektorka Nerudová kandiduje na prezidentku a daří se jí to dobře a naprosto vážnou šanci, že se jí stane, kdežto jak bledě dopadá Zima, taky hlava univerzity, té pražské, jak ona se jmenuje, jo, Karlova… Kam se Karel IV. hrabe na Mendela! No a bác ho, a o Mendelově univerzitě se píše, jak se tam kšeftovalo s akademickými tituly a jak proti tomu rektorka Nerudová jaksepatří nic neudělala, hanba, vy máte diplom z mendelovky? To je ještě horší, než kdybyste ho měli z Plzně!

O Babišovi radši nemluvit, toho předváděli zavřeného in effigy rovnou před soudem, před kterým stojí, Fischer je známý homofob, Hilšer si vyrobil politickou stranu na výrobu milionů a Středula nosí drahé hodinky.

Ano, je to kupodivu, že se někdo do voleb přihlásí.
Teď ale vážně.

Marie Bastlová si pozvala do známého podcastu Ptám se já Denisu Rohanovou. Poslechněte si, jak si ty dvě povídaly. Je naprosto neuvěřitelné, že tak pustý člověk jako je Denisa Rohanová najde v sobě drzost se do takového pokusu pustit. Ale budiž, lidé jsou schopni neslýchaných činů, aby na sebe upoutali pozornost. Co je ale naprosto neuvěřitelné, že se našlo dvacet poslanců, kteří jí kandidaturu potvrdili. Panuje rozčilení nad tím, že jde o poslance kteří už ve sněmovně nejsou, většinou ze socdem a KSČM, validita takového podpisu je sporná a přou se o ni právníci. Nicméně i u bývalého poslance by se dala čekat aspoň špetka příčetnosti. Nikde jsem neobjevil jejich seznam, měl snad být mezi nimi i Jan Hamáček, hrdina červeného svetru a bývalý ministr vnitra. Když někomu podepíšu kandidaturu, pak na sebe beru i jistou zodpovědnost. Deklaruji, že já, poslanec X.Y. si přeji, aby Denisa Rohanová stanula v čele státu, moderovala jeho politiku a reprezentovala stát navenek. Pusťte si ten podcast a už po prvních minutách pochopíte, proč mám o příčetnosti oněch dvaceti exposlanců hluboké pochyby.

Aston Ondřej Neff