16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

Ne covidpas, ale covid je zlo

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouřil 11.6.2021 10:01

Německá očkovaní komise STIKO kvůli nedostatku vědeckých dat nedoporučuje plošnou vakcinaci dětí a mládeže. Covidpas je zlo![>-]

V. Sember 10.6.2021 23:53

Mimochodem, jako fyzik jsem teprve až v penzi pochopil, že bez očkovacího průkazu jsem v prdeli. Omlouvám se všem, kteří se nechají proti všemu konečně očkovat, kteří konečně pochopili, že smyslem našeho života v jednadvacátém století, když už lítáme do vesmíru a někde v Cadarachi stavíme obrovskou elektrárnu, která bude pracovat prakticky zadarmo, že se odkýbluji radši do tý prdele.

V. Sember 10.6.2021 23:55

Možná jsem to trošku přepískl. Ale nepřipadáte si jako troglodyti?

V. Sember 10.6.2021 23:47

https://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/2982-ctvrtecni-cervnova.html

V. Sember 10.6.2021 23:45

Pane Klepetko, nechte těch zbytečných keců. Pokud máte pocit, že se musíte proti něčemu nechat očkovat, tak jděte a nekecejte. Lidi se nechávají očkovat proti čemukoli už zhruba od sedmnáctého století. Tak se přidejte nežvaňte;-)

V. Klepetko 11.6.2021 1:40

?

Z čeho soudíte že bych se snad já sám nechtěl očkovat? Za týden mě čeká druhá dávka Pfizeru, a vloni jsem si dal třeba Prevenar 13... :-P

I. Štípek 10.6.2021 23:00

Krejčíková!!!R^R^R^R^R^[>-]

P. Selinger 10.6.2021 22:34

Mě úplně stačí potvrzení o dokončeném očkování, i když ani nemám, komu bych ho ukazoval. Za hranice nepojedu, do hospody nechodím, pivo si donesu v PETce domů. Nevím, proč se kvůli kovidpasu tolik rozčilujete.

P. Milan 10.6.2021 23:02

Třeba žijí trochu jinak, třeba mají jiné představy o fungování přeregulovaných států a nadstátů.

V. Sember 10.6.2021 23:40

Já se nerozčiluji. Mně může být covidpas úplně u prdele:-P

V. Klepetko 10.6.2021 22:28

Jindro, jsi na příjmu, nebo už spíš? :-)

J. Anděl 10.6.2021 22:31

Jsem zde a zvažuji, co s načatým večerem. Doma jsme zajímavě probrali očkování, zdravotnictví, ezosféru, jsem pozitivně naladěn a vím, že nesmím nikde na ulici přiznat, že ještě nejsem očkovaný, mohli by mě ukamenovat :-)

Mohu pro tebe něco udělat?

V. Klepetko 10.6.2021 22:46

Dobrý večer!

Naopak, chtěl bych udělat něco pro Tebe.. Pochopil jsem to z diskuze správně, že jsi před časem kovid prodělal, a teď zvažuješ, zda vůbec a kdy se naočkovat? Jestli ano, dám ti pár rad, které je ale třeba brát s rezervou: jsem jen poučný laik, imunitní systém není méně komplikovaný, než jaderný reaktor a i doktoři vědí o tom viru asi tak tolik, co fyzici o řízené jaderné fúzi, takže relativně málo...

Takže... zde je rada č.1. Určitě bych si na tvém místě měřil po uzdravení s měsíčním intervalem specifické protilátky IgA + IgG z krevního séra, volné odběrové místo je např. hned u metra Hloubětín, Kč 460,- za jeden odběr pro samoplátce. Pokud a dokud ti budou vycházet stabilní vysoké hodnoty IgG, žádné očkování nepotřebuješ. V opačném případě bych s nízkou hladinou IgG neváhal a zaregistroval se do O2 Arény na včeličku! Část postkoviďáků IgG zcela postrádá....Obecně to může indikovat tři rozdílné stavy. A. Tvá imunita stojí za prd a jsi adeptem na kovidovou reinfekci. B. Kovid tě sice napadnul systémově, ale po uzdravení jsi dobře chráněn tzv "buněčnou imunitou", nebo konečně za C. Kovid si prodělal jen na úrovni nosohltanu, a nyní buď jsi, nebo nejsi chráněn nějakou kombinací "buněčné" imunity nebo slizniční imunity v podobě slizničního imunoglobulinu IgA. (Toto byl můj případ, po bezpříznakovém kovidu jsem neměl žádné IgG, ale po dobu devíti měsíců jsem kontinuálně vykazoval velmi vysoké hodnoty slizniční IgA).

V. Klepetko 10.6.2021 22:46

Rada č. 2. Účelem vakcinace je získat si protilátky IgG, což dává dobrou záruku toho, že když už ti vir překoná bariéry a pronikne do krve, tak neponičí cévy a vnitřní orgány a nezasáhne via hematoencefalickou bariéru ani mozek. S nízkou hodnotou IgG bych na "buněčnou imunitu" v podobě paměťových limfocitů vůbec nesázel. Příslušný test v Brně stojí čtyři litry o jeho průkaznosti se vedou spory. Reakční doba tohoto typu imunity je delší, a než se imunitní odpověď rozvine, škody mohou být už nevratné. Ani vysoké hodnoty IgA by neměly být důvodem k zavržení vakcinace: slizniční imunita není (teoreticky) dlouhodobá a neznáš dne ani hodiny, kdy rychle vymizí, většinou za několik měsíců, já sám jsem v tom údajně jakási výjimka. Takže algoritmus optimálního chování je ve finále strašně jednoduchý: "NEMÁM IGG - JDU SE NAOČKOVAT!"

Rada č.3. Zachraň sám sebe a nesnaž se pochopit, jak funguje imunita, a místo toho se zaříď podle tohoto jednoduchého algoritmu! Highly likely totiž platí, že potenciální škody, páchané virem (i při reinfekci) jsou o dva řády závažnější, než případné negativní efekty málo prověřených vakcín. Kdo by chtěl tento poznatek zpochybnit a nevychazel by z něj ve své individuální "kovidové strategii", ten za své pochyby zaplatí trvalým poškozením svého zdraví nebo smrtí! Jenže pokud bys chtěl tento poznatek zakládat nikoliv na víře, ale na racionálním poznání, musel bys příslušný obor systematicky studovat několik let. Musíme si prostě přiznat, že nejsme kompetentní ani provádět neurochirurgické operace, ani řešit imunitu svým "zdravým selským rozumem". A v této situaci je moudré místo platného mudrování prostě jen kopírovat strategie osvícenějších a chytřejších než jsi ty sám. A když podobných jedinců zdánlivě nikde nevidno, tak už vůbec nešpekulovat, a jednoduše se nechat naočkovat, a basta :-)

V. Klepetko 10.6.2021 22:50

... "misto planého mudrování"...

J. Anděl 10.6.2021 22:59

Na některé věci bych rád zareagoval, ale veřejně to nejde.

Takže tedy už akorát ještě jednou dík a malé nevyřečené, ale asi v zásadě nepodstatné ale.

V. Klepetko 10.6.2021 23:05

Napiš mi na mail - najdeš ho třeba tam kde Ivoš svolává Lišku

P. Milan 10.6.2021 23:04

Jo, to dost sedí.

J. Anděl 10.6.2021 22:55

Děkuji. Měl jsem zhruba takový záměr, byť ne takhle pěkně podložený.

A děkuji za konkrétní podrobnosti k testu na konkrétní protilátky.

V. Klepetko 10.6.2021 23:07

Dobrou!

P. Milan 10.6.2021 23:13

"Já právě po prodělání nemoci a poté, co jsem kolem sebe viděl lidi s potížemi po očkování, pokud předtím prodělali nemoc, váhal, zda nepočkat delší dobu.

Proto mi připadá zajímavé, že když kolem sebe nemůžete mávat potvrzením o očkováním, můžou se na vás slétnout jako supi."

Moje osobní zkušenost: Prodělal nemoc, vůbec žádné potíže po první dávce (odstup cca 8 měsíců), po druhé brzy uvidím (Pfizer). S tím kamenováním, opět osobní dojem, zatím k němu nedochází. Necrad bych tvrdil, že ohledy na odpírače očkování jsou přehnané (přece jenom jsem vyznavačem svobody), ale nepochybně jsou značné. Ona totiž ta svoboda obnáší i zodpovědnost za rozhodnutí. U poustevníka se ta zodpovědnost týká jen jeho, u člověka mezi lidmi je to širší. Jak zařídit, aby se v případě nákazy nakazil jenom on?

J. Anděl 10.6.2021 23:40

To nejde zařídit, aby se neočkovaný v případě nákazy nakazil jen on sám a nenakazil nikoho dalšího.

Očkování lze pouze nařídit, nebo nevyžadovat. Nebo nařídit na určitých pracovních pozicích. Nemusí ho nařídit stát, může ho nařídit zaměstnavatel. Pokud to neumožňuje zákon, tak můžou zákon upravit. Lidi budou protestovat, ale aspoň budou předem jasné podmínky. Jasné, srozumitelné.

Ale pokud někde není vyžadované, nesmí se podle mě nikdo vozit po těch, kdo se očkovat nenechají.

Některé věci, některé požadavky jsou součástí praxe. Bez nich nelze vykonávat nějaké zaměstnání. Třeba v kuchyni. Nebo v tom zdravotnictví. To je úplně jednoduché. I já mám v práci sadu pravidel, která musím dodržovat. Když je nedodržím, riskuju, že přijdu o práci. Nebo hůř.

Ale stanovit něco dobrovolného, a pak soudit někoho, kdo si "dobrovolnost" vysvětlil tak, že si může jakože vážně dobrovolně vybrat? To mi připadá absurdní. Absurdní. Prostě podle mě musíte znát - nebo mít možnost se dozvědět - pravidla předem.

I. Kellner 10.6.2021 22:27

Evropský parlament zřejmě chce, aby Babiš zase vyhrál volby.

J. Ganaur 10.6.2021 22:29

Asi už se nemůžou dočkat, že budou Agrofertu cpát dotace!:-P:-P:-P

J. Vaníček 10.6.2021 21:52

Dnes výborně, hlavně ten závěr. Jenom nechápu, že jednou Babiše mydlí klackem, i když je zřejmé, že obrovskou vinu má opozice, která lidi tlačí a ve skutečnosti poškozuje, nebo je vystavuje riziku poškození zdraví. Podruhé - dnes Neffovi evidentně vadí, že opozice hodila vidle do covid pasu, aby lidi zase řvali co Babiš vyvedl. Asi chce cestovat. Na hranicích nebude muset vysvětlovat, že je hrdý a svobodný český občan. Nebude-li mít potřebný papír, otočí ho a pošlou zpátky., bez debat. Tam chrání zdraví svých lidí. No a to bude cestovatelům vadit a prdlajs jim pomůže, že budou nadávat na Babiše. Zvolí si pak Piráty, přeji jim to ze srdce, lidem i Pirátům a ti budou řešit obrovské nesmyslné náhrady škod, což v civilizovaném světě nemá obdoby. Proč? Protože opozice okleštila Pandemický zákon, aby mohla Babiše solit. O zdraví občanů rozhodují aktivističtí soudci podporovaní blbými zákony. To Piráti do Evropy nežalují. Tak si to pak my, lidi, vyžereme. Že to svedou na Babiše případnému státnímu krachu financí nepomůže. Kdo je horší? Babiš nebo opozice? Dle mne opozice a to Babiše jako osobu vůbec nemusím.

M. 6S6. 10.6.2021 21:34

Covid jak vidno vygumoval lidem mozky, byť se třeba vůbec nenakazili.

Někteří by zase rádi vytáhli na světlo světa "covidové Davidovy hvězdy".

P. Jirkovský 10.6.2021 21:12

Kouknul jsem níž na dišputaci ohledně očkování a nestačím se divit. Von to totiž není žádnej abstraktní příklad, ale zcela konkrétní záležitost, kdy (a teď nevím, jestli je to dostatečně prokázaný) někdo, kdo odmít očkování, chytnul covid a nakazil lidi s vysokým rizikem infaustního průběhu nemoci s prozatím jednou obětí. Člověk, kterej (bůhvíproč) nemá v sobě dostatek odpovědnosti, by neměl v tak mimořádně rizikový pozici vůbec bejt. A měl by to přece vyhodnotit sám. Tohle (pokud se to samozřejmě prokáže) je dost drsnej příběh o bezohlednosti.

P. Spáčil 10.6.2021 21:28

Kolik procent zdravotního personálu se nechalo očkovat? Někdo tu psal že 80%. Asi by tam tedy vůbec neměli být, když jsou tak bezohlední.

S. Lazárek 10.6.2021 21:29

Neměli, pracují s nemocnými lidmi.

P. Jirkovský 10.6.2021 21:31

Chtěl bych znát jedinýho člověka, kterej by se šel do zdravotnickýho zařízení nakazit.