21.6.2021 | Svátek má Alois


Ne covidpas, ale covid je zlo

10.6.2021

V ulicích přilehlých poslanecké sněmovně bouří lidé proti covidpasu schválenému a Evropskou unií chystanému do provozu od prvního července, tedy za tři neděle. Že je to diskriminace a útok na občanskou svobodu. Nerozumím tomu vůbec. 

Do některých afrických zemí mě bez očkování nepustí a chtějí po mně očkovací průkaz. Rozdíl v tom nevidím. Co když ale mi české úřady nedokáží evropský covidpas vystavit a bez něho mě nikam nepustí?

Vláda vybízí parlament, aby schválil příslušný zákon. Chce se očividně pojistit proti příštím žalobám, že vyžaduje od občanů další data. Na zdravotní dokumentaci má podle poslance Kuby (ODS) právo každý občan už teď. Jak ta data zabuduju do evropského covidpasu? Certifikáty o očkování už mám dva, jeden český a druhý evropský. Budou mi k něčemu, až EU zavede jakýsi zelený pas? Možná budou, možná nebudou. Možná budu vysvětlovat na hranicích, že jsem svobodný český občan a nikdo nemá na moje data právo. 

Vláda se obává, že přijde soud a hodí do covidpasu vidle. Což je velmi pravděpodobné, v házení vidlí se justice osvědčila dokonale. Po dosavadních zkušenostech s naší justicí navrhuji, aby na podzim, až přijde další vlna, řídili pandemická opatření soudci, nejlépe ti, kteří se dosud jako vrhači vidlí nejlíp projevili. Kdybych byl návštěva z Marsu a pozoroval cvrkot, nabyl bych dojmu, že hlavní opoziční snaha je namířena na to, aby nefungovalo vůbec nic. Hrozí totiž nebezpečí, že by si Babiš přivlastnil zásluhu na to, že se obnovilo volné cestování přinejmenším po Evropě. 

On by si to jistě přisvojil a chlubil by se tím na předvolebních shromážděních. Tak mu to tedy oslaďme a jestli z toho lidem vyplynou potíže, ten to pořádně schytá!

Aston Ondřej Neff


Pronájem komerčních prostor v Třinci
Pronájem komerčních prostor v Třinci

Rovná, Třinec - Staré Město, okres Frýdek-Místek
10 000 Kč/měsíc


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.