12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

Na zdraví!

Debata o tom, zdali mají vodáci nárok na půl promile v krvi nebo zda mají být čistí, je od své podstaty plodná. Ústavní zákon o přímé volbě prezidenta anebo o vzniku milionářské branže solárních baronů, to šlo, jako když hrom bije.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 11.7.2019 23:51

Hernajs, pan Matuška to roztáčí

Jdu radši do hajan, aby mě to nezavalilo... Ta Mariola má grády!

V. Fenzel 11.7.2019 23:53

Re: Hernajs, pan Matuška to roztáčí

Jdu taky, jeden magor usnul, druhý začíná. To se nedá.

J. Matuška 11.7.2019 23:50

První hovor Putina se Zelenským, řešili urovnání konfliktu

Ruský prezident Vladimir Putin dnes poprvé hovořil se svým novým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Předmětem telefonického rozhovoru byly možnosti urovnání konfliktu na východní Ukrajině a návratu zajatců, informoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Rozhovor se podle něj uskutečnil z iniciativy ukrajinské strany.

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/263094-prvni-hovor-putina-se-zelenskym-resili-urovnani-konfliktu/

Dobrá vůle na obou stranách by se potvrdila právě výměnou zajatců. Byl by to první krok...

J. Matuška 11.7.2019 23:44

Jiří Paroubek: Sociální demokracie na rozcestí

Jaká jsou východiska?

Jsou stejná jako před rokem. Vrátit se k principiální politice pro lidi. Přestat s klikařením a klientelismem, kterým je strana stále přímo přesycena. Doplnit tým ministrů o zajímavé, celostátně známé, profesionálně zdatné figury a skvělé parlamentní spíkry. Petříčka nebere nikdo vážně, v parlamentě dokáže maximálně tak překoktat projevy, které mu sepíší jeho poradci. Šmarda na to nemá, aby dělal úspěšně ministra kultury. A Staňka zničili vlastní lidé.

Je potřeba inovovat program strany. Podívat se do programové kuchyně některých úspěšných zahraničních levicových stran.

Vytvořit nové funkční marketingové zázemí, opírající se o PR firmy schopné aktivizovat marketing strany. S tím ovšem souvisí také problém, který představuje v současné době zcela nefunkční odborné zázemí strany.

Co vidím jako velmi důležité, to je najít rozumný modus vivendi s prezidentem. Ať se to komu v ČSSD líbí nebo nelíbí, prezident je v současnosti vnímán levicovými voliči jako jejich daleko nejsilnější představitel. Je potřeba zastavit stupidní a zbytečné útoky na něj, které odrazují další voliče od volby ČSSD. Nazval bych tento přístup jako metodu čert a Káča. Káča se čerta drží, dokud je to potřeba a ve stejné pozici je sociální demokracie dnes ve vztahu k prezidentu Zemanovi. To ovšem vyžaduje, aby v čele strany byly takové osobnosti, které bude Miloš Zeman brát vážně... http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/jiri-paroubek-socialni-demokracie-na-rozcesti

J. Matuška 11.7.2019 23:30

Andrej Babiš přestane být problémem, až prohraje ve volbách

Ve svobodném demokratickém režimu nevládnou lepší, vyvolení ani morálnější, ale zvolení. Proč by mělo mít přání 280 tisíc demonstrantů větší váhu než 1,5 milionu voličů, kteří si vládu Babiše přáli? Proč by měl kvůli svým nevoličům zklamat a zradit své voliče? Přejí si demonstranti posílit moc prezidenta Zemana? Ptá se Pavel Matocha.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/andrej-babis-prestane-byt-problemem-az-prohraje-ve-volbach-pn4-/forum.aspx?c=A190709_181402_pozice-forum_lube

M. Pivoda 11.7.2019 23:20

Úspěch Číny: připomeňme heslo Teng Siao Pchinga

"Je jedno zda kočka je socialistická nebo kapitalistická, hlavní je, zda dobře chytá myši".

J. Matuška 11.7.2019 23:13

Okamura navrhuje zrušit poplatky pro ČT.

Zajímaly ho platy redaktorů

Na veřejnoprávní Českou televizi zaútočil ve Sněmovně předseda opoziční SPD Tomio Okamura. Při projednávání výroční zprávy o činnosti ČT za rok 2016 navrhl zrušení měsíčních koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní televizi. "Měla by být financována ze státního rozpočtu," řekl Okamura.

http://jdem.cz/fbmh95

Přežijí koncesionářské poplatky za ČT a ČRo rok 2023? 100 leté výročí od zavedení rozhlasových koncesionářských poplatků...

F. Doušek 11.7.2019 23:23

Re: Okamura navrhuje zrušit poplatky pro ČT.

Populistický výkřik.

M. Varadinková 11.7.2019 23:12

Zemano- a babišo-fobové jsou k smíchu

jak názorově rotují o 180 stupňů. Jednou je Zeman nemohoucí stařec nad hrobem se klátící, který nedožije do švestek, a pak zase všemocný hybatel, který vše řídí a o všem rozhoduje. Jednou je Babiš tvrdý bezskrupulózní diktátor, který zasahuje úplně do všeho, od přidělování dotací až po státní zastupitelství, jindy je slabý a bezmocný a neschopný se postavit prezidentovi.

Já jsem ale spokojena s tím, jak oba fungují a že se nenechali hloupým blbnutím socanů dotlačit do vzájemné války.

J. Matuška 11.7.2019 23:45

Re: Zemano- a babišo-fobové jsou k smíchu

1*

J. Matuška 11.7.2019 23:05

Proč děláte z lidí pitomce?

O dění v ČSSD velmi rázně promlouvá obeznámený Jiří Zimola

ROZHOVOR „Prezident správně vidí, jaká špinavá hra se v ČSSD kolem Staňka hraje, a proto se snaží získat čas, aby se mohl postup ministra prověřit a třeba ukázat jako správný,“ říká ohledně odvolání ministra kultury bývalý jihočeský hejtman a někdejší místopředseda ČSSD Jiří Zimola a vysvětluje, proč on sám na Antonína Staňka změnil názor. Velmi rázně se pak vyjádřil vůči Michalu Šmardovi, který by měl podle vedení ČSSD Staňka na postu ministra nahradit. Řekl, co by pro ČSSD znamenalo, kdyby odešla z vlády, a vyjádřil se i k protivládním demonstracím. Při té příležitosti nešetřil některá média.

http://jdem.cz/fbmh83

F. Doušek 11.7.2019 23:10

Re: Proč děláte z lidí pitomce?

Zimola, Zimola - nepatří on k těm tajným rebelům plíživším se za nocí za Zemanem do Lán?

F. Doušek 11.7.2019 23:24

Re: Proč děláte z lidí pitomce?

i

J. Matuška 11.7.2019 22:25

Zeman oznámil jmenování velvyslance ve Francii.

Takhle má vypadat spolupráce, řekl směrem k Babišovi

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek zúčastnil recepce, kterou uspořádala francouzská ambasáda u příležitosti státního svátku. Prezident v krátkém projevu mimo jiné oznámil, že jmenoval Michela Fleischmanna velvyslancem ve Francii.

http://jdem.cz/fbmhw2

M. Pivoda 11.7.2019 22:19

David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

„Nejpovzbudivější věc, kterou vidím, je to, že voliči zítřka se již velice silně ozývají. Jsou tak svým způsobem zdrojem úlevy, že si mladí lidé uvědomují, že tento svět je jejich budoucnost,“ sdělil politikům Attenborough. „Já jsem OK, všichni zde jsme taky OK, protože my nadcházejícím problémům čelit nebudeme. V příštích 30 letech však přijdou velké změny v tom, jak žijeme a co jíme.“

Na následný dotaz poslance Vernona Coakera, jestli by mohl Attenborough rozvést, o jakých změnách hovoří, přírodovědec odpověděl: „Byla doba v 19. století, kdy si civilizovaní lidé mysleli, že je naprosto morálně přijatelné vlastnit jiného člověka jako otroka. A během dvaceti, třiceti let, se vše naprosto změnilo. Domnívám se, že jsme na začátku velkých změn.“

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/niceni-planety-bude-jednou-vnimano-se-stejnym-odporem-jako-otroctvi-rekl-prirodovedec-attenborough.A190711_140449_ln_zahranici_mha

P. Jirkovský 11.7.2019 22:21

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Snad to přivede aspoň někoho k přemejšlení.

M. Prokop 11.7.2019 22:22

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Nebo k chození za školu. :-P

P. Jirkovský 11.7.2019 22:26

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Samozřejmě, masivní zlehčování poblému je průvodní jev.

S. Lazárek 11.7.2019 22:35

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Asi je to lidské, z mé zkušenosti spousta lidí, i vysokoškolsky vzdělaných, přijde s problémem pozdě. Hodně pozdě.

V. Fenzel 11.7.2019 22:32

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Myslíte si, že otroctví bylo zavrženo? Zdaleka ne, je tu dodnes v různých formách a podobách. A stejně to bude i v přístupu k přírodě a drancování zdrojů, na to jedna, nebo dvě generace nestačí. Obávám se, že to teprve narůstá do stále obludnějších rozměrů. A docela jsem rád, že už se toho nedožiji.

P. Jirkovský 11.7.2019 22:48

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Nejspíš máte pravdu. Ale rezignace představuje jistotu, že to tak dopadne. A jak říkal Gandalf - pořád je naděje. Nebo to říkal někdo jinej? Už si prd pamatuju ....

V. Fenzel 11.7.2019 23:10

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Devastace světa trvá už od dob starých Egypťanů, Řeků a Římanů. Odlesnění velkých oblastí kvůli stavbám lodí a chámů, drancování zemí kvůli surovinám, vyvražďování živočišných druhů jen třeba pro kožešiny, či hezké peří. Ale to, co dříve stačili lidé zničit za staletí, dnes, při současné technice, trvá jen pár měsíců. Mizí pralesy, jsou zamořená moře. řeky, vzduch, země. Tohle se za pár desítek let srovnat nedá!.

P. Jirkovský 11.7.2019 23:19

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Nedá. Ale je tady pořád obrovská regenerační schopnost života. Pokud by se podařilo trend výrazně zpomalit a postupně napomáhat regeneraci, je naděje. Spousta procesů je nevratnejch, vzniknou nejspíš nový druhý živočichů a rostlin namísto těch, který se nám podařilo úspěšně zlikvidovat atd. Pokud se podaří zatím jen Evropu a USA přesvědčit, vzniknou niky s životem. A třeba novej začátek.

V. Fenzel 11.7.2019 23:34

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

Ano, Příroda má času dost, tisíc let pro ní je jen naše vteřina. Nějaký život po nás určitě zůstane. Jaký bude, to už nás zajímat nemusí...

M. Mikulec 11.7.2019 22:47

Re: David Attenborough: jsme na začátku velkých změn

To je hezké. Já jsem zase rada, ze se ozývají voliči Brexitu, se kterými si politici vytreli rohozku. Ti radši naslouchaji vzteklym poraženým než slušným vítězům.

R. Neveselý 11.7.2019 22:16

Už chrní...

.

J. Vobr 11.7.2019 21:35

TICHO ! REVEREND JANYŠKA UŽ MÁ KÁZÁNÍ !

:-)))

R. John 11.7.2019 22:29

Nazdááár...

...tady je takovej bordel, že si nestíhám dělat steno záznam přednášky Kajana.... zítra ho budu muset požádat, ať to dá alespoň pětkrát znovu.... jestli von bude tedy svolnej...von si to chce nechat pro sebe...A co ten tvůj oblíbenec ? Pěkně ho vožungr drží v kravatě...jen by ceknul, je na stole celej " šuman"... včetně pikantností...

K. Janyška 11.7.2019 21:29

PÝCHA LIDSKÉHO ROZUMU A OSUDNÁ DOMÝŠLIVOST.

Lidstvo brzdí pýcha jeho ve skutečnosti velmi omezeného rozumu a jeho doslova osudná domýšlivost. Lidé nevědí, že je rozum ohraničen souhrou spontánních sil a že je jejím pruduktem. A vždy bude. Nikdy nemůže tu složitost vysvětlit, jen se jí podřídit.

To, že lidé o tak složitých věcech, které nám předkládá kompozitivní teorie, nic nevědí, je vede k přesvědčení o tom, že to jsou oni, kdo byli povoláni lidský svět řídit. To by ovšem značilo, že naši prapředkové měli plán. Neměli však, kde by ho vzali s jejich rozumovou a mentální výbavou.

Byl to objev obchodu, který vyvolal individualizaci a subjektivizaci původních divochů, tedy kulturní evoluci v čase a v prostoru, a stvořil dnešní lidský svět. A ten podléhá stejným principům, na jakých vyrostl. Tedy vyšší a vyšší civilizaci jednotlivců obchodem a důsledky z něho a neustále se od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřujícího spontánního řádu lidského světa.

Tedy ve skutečnoti lidé žijí něco jiného, než si o tom myslí.

Drtivá většina lidí, blížící se všem, vůbec neví, že pravidla spontánního řádu lidského světa nosí ve svých myslích a je jimi řízena 24 hodin denně, bez ohledu na vnější politický řád. Zejména pravidla jediného práva pravého, zákazového práva soukromého.... Dzp.

R. Neveselý 11.7.2019 21:50

Re: PÝCHA LIDSKÉHO ROZUMU A OSUDNÁ DOMÝŠLIVOST.

Lidé o tak přiblblých věcech, které nám předkládá tvoje vymyšlená kompozitivní teorie, nic nevědí. A tak to má být.