15.10.2021 | Svátek má Tereza


Na sopku si netroufnete, holenkové

11.5.2010

Vyznavači ideologie environmentalismu by si mohli spokojeně mnout ruce. Vždyť megatuny popílku, který sopka chrlí, dokáží odstínit sluneční svit a tak aspoň na chvíli přibrzdit ono nade vši pochybnost prokázané globální oteplování.

Jenže ouha! Copak v těch oblacích kouře, který z Eyjafjallajökull vychází, není také oxid uhličitý, ten zákeřný viník skleníkového efektu? A co letadla? Ta musí létat do Severní Ameriky a zpátky oklikou, po delší trase, tedy spálí mnohem víc leteckého petroleje. Elektrárenskými kotly projde mnohem víc uhlí nebo zemního plynu, aby bylo dost proudu pro početnější vlakové soupravy, auta zase potřebují benzín... Ve svém důsledku se produkce skleníkových plynů mnohonásobně zvýší - a viníkem je islandská sopka!

Kde jsou ale uctívači hypotézy globálního oteplování? Proč nelezou se svými transparenty po úbočích vulkánu a nepožadují instalování účinnějších filtrů? Dokáží šplhat po elektrárenských komínech a tajtrlíkovat na střechách vládních budov, ale na sopku si netroufnou, srabi. Kam se podělo jejich zanícení, kde je jejich hrdinný boj proti znečišťovatelům ovzduší?

Odpověď je náramně jednoduchá - sopka se agitace nelekne a s emisními povolenkami taky kšeftovat nebude. A co hlavního: příroda neuznává racketeering, takže naděje na výpalné žádnému spolku ekologistů nekyne.Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.