7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

Mýtus o stotisícové demonstraci

Senzace mají ráda všechna média na celém světě a jejich serióznost se pozná podle toho, v jaké frekvenci se v nich tyto události vyskytují. Nicméně taková demonstrace odborářů je natolik závažná událost, že o ní pochopitelně noviny, televize i rozhlas referovat musí. Jde jen o to, jak objektivně a nezaujatě bude protivládní protest popsán konzumentům zpravodajství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tolman 13.5.2012 23:14

Nikdy jsem netvrdil

že ON na to byl sám. Naopak, od počátku měl k dispozici spoustu lidí, kteří věděli, co a jak. Ani ti druzí nemuseli tolik dělat. Stačilo vypustit nebo přidat slovíčko do zákona a úkol byl splněn.

Dnes si už nikdo z poslanců přesně nepamatuje, proč ze zákona o střetu zájmů, který nařizuje veřejným osobám podávat majetková přiznání, vypadl prezident.

Zákon o střetu zájmů z roku 2006 připravovala levicová vláda, konkrétně tehdejší ministr spravedlnosti za Unii svobody Pavel Němec.

"Tehdy jsme se shodli na tom, že prezidenta tam dávat nebudeme. Nevím přesně, kdo to rozhodl," uvedl současný viceprezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslav Kala, který se coby tehdejší poslanec ČSSD na přípravě zákona podílel.