17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Mraky nad juniorem

15.5.2020

Pozastavené členství… To je pojem silně připomínající dobu minulou. Komunisté rozlišovali vyloučení a vyškrtnutí ze strany. Vyškrtnutí mělo méně neblahé, leč řece jen neblahé následky pro postiženého a jeho rodinu. Pojem pozastavení označuje cosi dočasného, je to jakási soft verze vyloučení. 

Ve stanovách Hnutí ANO se o pozastavení píše v souvislosti se žádostí člena o pozastavení. Žádost se podává předsednictvu hnutí, toto předsednictvo ho může schválit a pak, když důvody pominou, může členství obnovit. Čtvrteční výnos předsednictva ANO tedy vyhověl Faltýnkově žádosti, není to tedy něco jako stranický trest. Což ovšem neznamená, že je to něco, z čeho může mít Hnutí ANO a jeho majitel Andrej Babiš radost.

Jiří Faltýnek figuruje v rozsáhlé korupční kauze kolem někdejšího místostarosty radnice Brno-střed Jiřího Švachuly, začátkem března podal v této souvislosti státní zástupce obžalobu. Vedení ANO dokonce v březnu zrušilo tři brněnské stranické buňky, avšak teď rozhodnutí stáhlo – vysvětleno je to procesními důvody. Blesky ale každopádně bijí nepříjemně blízko Babiše. Jiří Faltýnek je synek místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. O něm se mluví v souvislosti s aférou kolem Fotbalové asociace ČR z roku 2017. Podle policejních odposlechů se svévolně rozhodovalo o dotacích fotbalovým klubům, jelikož „Faltýnkovi a klukům z Hradu se musí vyhovět“.

Všechno se to táhne tak dlouho, jak jsme zvyklí, a na základě dosavadních zkušeností tušíme, že se vše vytratí jako voda v písku. Připomíná to slovenské poměry předkuciakovské éry. Tamní političtí mafiáni ovšem překročili tu červenou čáru a objednali vraždu. To se u nás neděje, policie se sice snaží, ale nakonec ty snahy dopadají tak, že se Velký Detektiv uchýlí do ústraní a píše memoáry, kterým se pak všichni vysmějou. Pro Babiše to rozhodně není rána, nicméně je to flek na kravatě. On se vyšvihl do čela proto, že třicet procent věří, že „to nemá zapotřebí“. Jak se ale ukazuje, jsou jiní, kteří „to“ zapotřebí mají, a jsou mu nepříjemně blízko. Těžko odhadovat, co mu jeho PR management poradí. Systém mrtvého brouka zatím funguje nejlíp.

Aston Ondřej Neff


Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.