13.4.2021 | Svátek má Aleš


Ministerstvo chaosu

26.8.2020

Humoristé mají nyní žně a hrozí nebezpečí, že se všichni uchechtáme k smrti. Kde jsou ty časy, kdy jsme se smáli DPH na pivo ve flašce nalité do kelímku přeneseného ze stánku dovnitř hospody: 

Chaos opravdu dospěl takové dimenze, že by se ODS Fialovi dalo odpustit, kdyby si ke svému mikrofonu přistrčil trvalou židli a jeho demokratický, chmurně se tvářící chór by měl mít stupínek. Takže se můžeme chechtat nad ideou, že nastal čas k založení ministerstva chaosu a že by se pod něj postupně daly převést agendy celé exekutivy.

Kdo ale není takový ten lechtitelný smíšek a najde si chvilku na smutné uvažování, nutně narazí na otázku: kde je příčina toho chaosu? Nějak mi vytanula na mysli, když četl litanii hlavní hygieničky Jarmily Rážové na téma, že vysokoškolští studenti ztrácejí zábrany a pozastavuje se nad chováním lidí u kterých se inteligence dá předpokládat. 

Mimochodem, připomnělo mi to přijímač na vojně, kde náš nadřízený podplukovník Sokol bědovat: „Také správanie sa hraničí s vrcholom u ludí s takým kvocientom inteligentnosti!“ Zpět k tématu , jak se mají inteligentní mladí lidé chovat jinak, když jim každá kapacita říká něco jiného? Nikoli jedna bába povídala, ale profesoři nás masírují. V zarouškované společnosti žít nechci, hřímá profesor Žaloudík. Profesor Šedo oponuje: umírání s covidem je stejné jako s rakovinou, roušky fungují. Covid je humbuk, umírá na něj míň lidí než na obyčejnou chřipku. Covid zanechává trvalé zdravotní následky. A tak dále, podle jedněch si vláda covid vymyslela, aby mohla brát společnost pod krkem, podle jiných je to biologický zbraň z Číny, která jaksi vyprchala a teď už je neškodný papírový tygr. A tak dále. 

Co si z toho všeho mají mladí lidé, zvláště pak studenti na kolejích vybrat? Ještě nikdy v dějinách se nestalo, že by si mládež vybrala přísnější a pro ni nepříjemnější variantu. Kdyby se z vysokoškolských kolejí stala bašta rouškové kultury a studenti by se tam pohybovali v imaginárních bublinách o poloměru půl druhého metru, dalo by se konstatovat: ano, nastává Apokalypsa, lidé s nejvyšším koeficientem inteligence náhle zešíleli.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.