Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Migrační pakt a co dál

Premiér Petr Fiala klade důraz na strategická partnerství se státy, ze kterých do Evropy migranti přicházejí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Dezinformace jako byznys. Nejvlivnější vydělávají i statisíce měsíčně díky příznivcům

... Léčitelé a obchodníci

Analýza rozlišuje u webů šířících dezinformace několik byznysmodelů. Zdravé fórum odpovídá typu takzvaných léčitelů. Jde o weby věnující se předně zdravotním a lifestylovým tématům, založené ve snaze vytvářet zisk, případně podpořit další výdělečné aktivity provozovatele.

Lidem stojícím za Zdravým fórem podle PSSI dezinformační aktivity ale neslouží jako hlavní zdroj příjmů. Sám Tománek na svém webu uvádí, že se věnuje režijní práci a vydávání knih. Pořádá také besedy s lidmi.

Co víte o obchodu se strachem?

Návštěvníci webů by měli být podle organizace PSSI vedeni k tomu, aby požadovali větší transparentnost ohledně využití jejich finančních příspěvků. V rámci osvěty se organizace snaží, aby lidé méně podléhali manipulacím a případně se nenechali obrat o peníze. Znalosti o obchodu s dezinformacemi si můžete otestovat v jejich kvízu.

Někteří ale na šíření dezinformací postavili celé své živobytí. Například Ondřej Geršl s konspiračním webem AC24, který šíří proruskou propagandu a po zahájení ruské invaze na Ukrajinu byl coby hrozba pro národní bezpečnost zablokován. Funguje už od roku 2011, patří k nejdéle působícím dezinformačním webům v Česku.

"Geršl jeho provozování chápe jako mediální podnikání. Jelikož dle jeho názoru jsou lidé, kteří chtějí tento druh informací, tak jim je dává," říká analytička Kristína Šefčíková z PSSI. Geršl tvrdí, že web založil kvůli svému rozhořčení z údajných "mediálních lží" okolo teroristických útoků na USA z 11. září 2001. Minulý měsíc jeho web navštívilo podle online nástroje Similar Web 1,1 milionu lidí.

0 0
možnosti
LN

Geršl mimo jiné spoluzaložil Asociaci nezávislých médií, která sdružovala dezinformační weby. "Geršlovo podnikání probíhá pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným AC24, která se podle obchodního rejstříku zabývá výrobou, obchodem a službami," doplňuje Šefčíková. Organizace mapující českou dezinformační scénu Čeští elfové v roce 2020 zjistila, že nezanedbatelnou část článků web přebírá z české mutace ruské státní propagandistické stránky Sputnik. ...

(podrobnosti v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dezinformace-jako-byznys/r~97bf7af211cf11efb589ac1f6b220ee8/

0 0
možnosti
KN

K51a44r71e17l 40N94o79v49ý

15. 5. 2024 23:32

I slovensko má svého Baldu.

Rozdíl je, že Cintula vraždu dovedl téměř do konce a jeho motivace byla z typických pozic "pravdy a lásky".

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710219-video-ake-mal-motivy-strelec-na-fica-podozrivy-z-atentatu-po-zadrzani-hovori-o-likvidacii-rtvs/

Zadržaného sa ďalej mužský hlas pýta: A preto ste sa pred mesiacom rozhodol čo? „Sú likvidované masmédiá. Prečo je RTVS napádaná? Sudca Mazák (bývalý predseda Súdnej rady – pozn. redakcie) prečo je vyhodený z funkcie?“ pýta sa Cintula.

0 0
možnosti
PP

P50e12t90r 29P86a25v67e34l

15. 5. 2024 23:54

To je trochu jinak, Balda byl terorista něco jako ten vrah z f. fakulty. Cintula dle KDH, ale i Čaputové pokusem o vraždu (doufejme) premiéra zaútočil na ústavnost a demokracii Slovenska.

0 0
možnosti
Foto

Tak i Slovensko má svého Baldu. Jen je trochu divočejší než ten náš.

0 0
možnosti
Foto

Juraj Cintula, který ve středu postřelil slovenského premiéra Roberta Fica, je spojován s někdejší proruskou polovojenskou skupinou Slovenskí branci (SB). Podle projektu vsquare.org vůdcům této skupiny poskytli výcvik bývalí příslušníci ruských speciálních jednotek.

SB, neregistrovaná polovojenská skupina se zjevně proruským zaměřením, působili na Slovensku od roku 2012. Vznikla jako neregistrovaný branný klub, jehož existenci od dubna 2016 zaštiťovalo podobně orientované občanské sdružení Naša vlasť je budúcnosť.

0 0
možnosti
KN

K16a30r82e46l 81N71o53v30ý

15. 5. 2024 23:08

23:04 Operácia podľa informácií, ktoré má vicepremiér Taraba, dopadla dobre a momentálne Fico nie je v ohrození života.

https://www.pravda.sk/bleskove-spravy/

0 0
možnosti
JF

Vivat vládo pětikolky - zavedením jejich "superdávky" je krásně nastartován návrat ke Gottwaldovu šmejdění co máte vy - co má vaše rodina za majetek, který třeba získávala po generace poctivé práce. Tato jejich superdávka nahradí ty čtyři, zcela logické sociální dávky - podle jejich návrhu, který teď ministerstvo poslalo k připomínkám, se spojí čtyři dosavadní dávky: přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. To je jasný výplod jejich CHORÝCH MOZKŮ. Dnes měl občan oprávněný nárok třeba na jednu z těch 4 dávek. Po tom jejich paskvilu dostanete všechny 4 dávky, nebo nic - a to častěji... Běda jak jste před tím, než vás váš šéf ve firmě VYHODÍ bez udání důvodu žili rozumně, a naspořili jste si peníze. Tak nic nedostanete. Pokud máte vy a vaše žena, a nedejbože studující syn nějaká starší auta - TAK NIC NEDOSTANETE. Pokud má vaše babička chaloupku na Vysočině, tak nic nedostanete... Jejich úředníci toto vše budou pečlivě zkoumat podle tohoto "Gottwaldowského" schématu" :

"Majetkový test: Nová podmínka pro příjem dávky. Jednou z klíčových změn je zavedení majetkového testu, který bude kontrolovat majetek a příjmy žadatelů. Tento test bude zkoumat počet nemovitostí, motorových vozidel a výši úspor. Cílem je vyloučit ty domácnosti, které mají sice nízké příjmy, ale vlastní hodnotný majetek nebo mají úspory v takové výši, že mohou pokrýt své potřeby.

0 0
možnosti
PD

Opakováním se z té pitomosti moudro nestane.

0 0
možnosti
JF

"Starostové spustili rebelii proti České poště. „Mobilní pobočka tu měla působit pouze dopoledne. Došlo i ke snížení počtu hodin z dvanácti na deset,“ dodal. „Je to cílený krok, jak kamenné pobočky zlikvidovat.“ „Nyní by místo vyřizování v komfortu pobočky lidé chodili k dodávce. Mobilní pošta by snížila otevírací dobu o čtyřicet procent ze sedmnácti na deset hodin týdně,“ řekl starosta." -

Pošta u nás v Českých zemích fungovala za Rakousko Uherska, v První republice, za okupace Německem, za komunistů, a dnes jde pomalu, ale jistě do kytek. Krásné budovy ve velkých městech rozprodává, v obcích pobočky uzavírá, a zaměstnance - "pěšáky" vyházela.... Ale pozor, manažerů se snižování nedotklo, a jejich extrémní platy na úrovni vlády a poslanců se jim ještě zvyšují... Že by byly služby pošty levné, a tedy příčinou krachování pošty v Česku. No posuďte sami podle sazebníku cen jejich služeb :

http://www.postaonline.cz/...05b

0 0
možnosti
JF

"Jurečka se láskou k alkoholu netají. U nás na Moravě dáváme hanácký trojboj, chlubí se a popsal, o co jde. "Já jsem z Moravy a ještě muzikant, takže my u nás říkáme hanácký trojboj: pivo, víno, slivovice." -

To by nijak nevadilo, v rozumné míře je pití alkoholu pro radost a dobrou náladu v pohodě. Ale musí to být ve chvílích volna, a ne v krizové situaci, kdy on jako ministr dělal předvánoční mejdan-večírek na svém pracovišti, a to i v době, kdy mu už houkaly sanitky a policajti pod okny ministerstva, a za rohem se odehrávala tragédie, při níž byli zavražděni studenti Karlovi university. A on potom dlouze mlčel, a potom lhal, že se o tom dozvěděl navečer, když nám v té době už kondolovali světoví státníci. A potom se na 21. hodinu utrhl na jednání vlády, ale v 22:30 už byl zpět na svém mejdanu, kde zpíval a tančil do svítání.... To je už u ministra vlády hoooodně za čarou... Ale premiér Fiala ho "podržel", jak tomu pětikolka říká...

0 0
možnosti
JF

"Putin se podivuje nad reakcemi na jaderné cvičení. Není to nic neobvyklého, jen výcvik, tvrdí." -

Ten rusácký prolhaný zločinec přesně toto tvrdil několik měsíců před přepadením Ukrajiny v únoru 2022, když shromáždil 200 000 vojáků u hranic s Ukrajinou.... Tomu jejich xindlu Putinovi může věřit jen malé dítě, nebo zdejší forejtovci.

0 0
možnosti
JF

"Poslední bitva vzplála. Komunistka Konečná hraje chytrou partii o svou budoucnost. Ve frontě na snadné hlasy propagandou a dezinformacemi zmasakrované části populace stojí i Kateřina Konečná: předsedkyně komunistické strany, která si ale pro svoji existenční bitvu sestavila kandidátku ne zcela komunistickou, s velkým přesahem k nacionalistům nebo antivaxerům. Kateřina Konečná rozjela svou misi, jejímž hlavním cílem má být záchrana europoslaneckého postu (a platu a diet)." -

Tato prorusácká swině, anti Evropanka a pomatená komunistka cílí ty své lži a demagogie na ty naše nejhloupější občany, kterým to nenávistné a zločinné učení komunismu polámalo doživotně páteř a charakter. Redaktor to napsal správně - "Člověk aby se dneska bál otevřít lednici, aby na něj nevyskočila tvář europoslankyně, která za svůj dospělý život nevykročila z poslaneckých lavic. Už v jedenadvaceti letech zasedla v roce 2002 do domácí sněmovny, a nyní strávila poslední dvě pětiletá období v Evropském parlamentu... A chce EU za skvělý plat rozvracet dalších 5 roků...

0 0
možnosti
KN

K35a51r85e81l 42N90o64v96ý

15. 5. 2024 22:58

Nakonec i komunistka nakonec bude pro spoustu lidí přijatelnější než SPOLU, kde sedí vlezbruselista Niedermayer.

0 0
možnosti
JG
KN

K67a81r71e89l 85N36o31v84ý

15. 5. 2024 22:49

Oni by rádi.

Ale není tomu tak.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710219-video-ake-mal-motivy-strelec-na-fica-podozrivy-z-atentatu-po-zadrzani-hovori-o-likvidacii-rtvs/

Zadržaného sa ďalej mužský hlas pýta: A preto ste sa pred mesiacom rozhodol čo? „Sú likvidované masmédiá. Prečo je RTVS napádaná? Sudca Mazák (bývalý predseda Súdnej rady – pozn. redakcie) prečo je vyhodený z funkcie?“ pýta sa Cintula.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz