25.5.2020 | Svátek má Viola


Memento pro Benešovou

30.4.2019

Za hustého deště prošel večer Prahou malý odhodlaný průvod protestující proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Vše podstatné k tomu bylo už řečeno, také na tomto místě. Neškodí ale zopakovat. Byla to krajní politická neprozíravost odvolávat (nebo připustil odchod) ministra spravedlnosti v časové shodě s předáním výsledků policejního šetření Čapího hnízda státnímu zastupitelství. 

Ta věc musí k soudu a pokud se nemáme stát banánovou republikou, jinak ji řešit nelze. Pokud jde opravdu o komplot, jak tvrdí demonstranti a mnozí politici a komentátoři, a pokud Benešová půjde Babišovi na ruku, to bude konečný casus belli. Pak bychom se propadli na úroveň Slovenska, kde jsou lidé z politiky tak zoufalí, že zvolili do čela naprosto neznámou ekologickou aktivistku, na pohled příjemnou a sympatickou, leč politicky nepopsaný list. A pokud by se Marie Benešová k vykonání komplotu propůjčila, definitivně by si zničila zbytek dobrého jména. Stálo by jí to zato?

No konečně

Ministerstvo zemědělství navrhuje zákonnou novelu, která by se postavila proti dvojí kvalitě potravin. Mělo to udělat už dávno. Ta věc se týká nás a bylo krajně neprozíravé utíkat s tím do Bruselu a žalovat tam, jak nám ubližují. Brusel se podvolil tlaku zejména německých potravinářských gigantů a vyprodukoval cosi naprosto bezzubého, co bude krýt tu praxi dál. Takže to ubrečené žalování nevedlo k ničemu.

Zákon taky nebude k ničemu. Fungovalo by veřejné pranýřování, webová stránka a tam – Pizza mozzarella od DrOetkera… v českém krámě okradená, předražená. Nekupujte ji. A bylo by pro bruseli, pardon, po prdeli. Dovedu si představit appku na mobilu. Cvaknete si čárový kód a hele, v Německu to stojí pade, u nás pětasedmdesát. Nebrat! To je schůdnější metoda, než si něco vybrečet u institucí, ve kterých mají svoje prsty ti, kteří tuhle zlodějnu provozují.

Nehoráznost

Úžasná je podívaná na pomalý proces podvolování totalitní Číně. Milníkem byl omluvný dopis Čtyř posraných za podporu Tibetu. Ten pochopitelně přesvědčil papaláše v Pekingu, že si s námi můžou pucovat boty a tu to máme. Už diktují, co smí a co nesmí říkat primátor hlavního města.

Adekvátní odpovědí na tuto opovážlivost by samozřejmě mělo být okamžité přerušení oficiální návštěvy české politické reprezentace v Pekingu a odjezd domů. To se od ní nedá čekat. Naše politické reprezentace jsou přichystané podepisovat pod nátlakem potupné dokumenty s osudnými důsledky a nejsou psychicky připravené postavit se na zadní a hájit důstojnost. Tím spíš, že hlava státu má na vytvoření závislosti lví podíl. Je ale kupodivu, kolik dalších lidí je ochotno a schopno se na tom podílet.

Aston Ondřej Neff


BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.