28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Medvěd zavrčel

19.6.2020

Zpráva o toxickém náměstkovi pražského primátora má dvě roviny, vážnou a komickou. Náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček se nakazil koronou a tím pádem odchází do karantény nejen on, ale i celá čtyřicetihlavá rada v čele s primátorem Hřibem. 

Zahájeno trasování a ukazuje se, že takový náměstek se setkal s mnoha lidmi, jak by ne, v takové funkci. Jeden chobot toho trasování vede i do poslanecké sněmovny.

Teď vážná stránka: jde o potvrzení teze, že medvěd pořád ještě běhá po lese. A ten les je doslova globální. Když se podíváme na covidovou mapu světa, vidíme Evropu s málo výjimkami vcelku v pohodě, ale jinde to zdaleka tak pohodově nevypadá. Slýcháme recept – vykašlete se na to, nic to není. Problém je v tom, že tam, kde podobný recept vyzkoušeli, má jejich oblast varovnou červenou barvu a tam to pohodové není, jmenovitě v Británii a Švédsku. No a tady máme příklad, kdy nebezpečí dolehne na významnou instituci veřejné správy a v krátké době ji ochromí s tou perspektivou, že ochromeny mohou být i instituce jiné.

Teď ten komediální pohled. Když přehlédneme dosavadní činnost party odcházející do karantény, napadá nás, jestli by nebylo nejlíp v zájmu veřejného zdraví a hlavně v zájmu Prahy neprotáhnout tu karenténu ze čtrnácti dnů na čtrnáct týdnů, v lepším případě čtrnáct měsíců? Ano, vím… odcházejí nejen radní co jsou u vesla, ale i radní opoziční a ti Smetanovo nábřeží nezavřeli. Ale znáte to: spolu chyceni, spolu pověšeni.

Nechť je vám karanténa lehká.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.