Sobota 22. března 2025, svátek má Leona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Mediální mlha

diskuse (98)
 Nedělejme si iluze, že se pravdu dozvíme (nevěřím, že si iluze někdo rozumný dělá). Na tomto podezřelém kontraktu přece nesou otisk obě "vedoucí" strany. Je to čistá předvolební rétorika. Řešení není samozřejmě žádné.

Pro pořádek ale dodejme, že páně Paroubkovo povykování na téma "ať MF Dnes přinese důkazy" je mimo. Noviny nejsou ani policie, ani soud. Je to zpravodajský orgán. Tento orgán se dostal na stopu záhadě, která veřejnost zajímá už dlouho, totiž, jak je možné, že se zakoupily pro armádu nepotřebné stroje za tak astronomické sumy. Důkazy o rozumnosti takového nákupu marně veřejnost čeká. Noviny svoji povinnost splnily. Našly lidi, kteří v určité chvíli a určité situaci byli ochotni o tom svinstvu promluvit. Důkazy nepřísluší novinám, nejsou tu od toho, nemají na to prostředky. Ty nikoho do basy nepošlou. Ty jen vrhnou světlo na svinstvo v zákulisí. Což se stalo a páně Paroubkův povyk je součást manévru, jak toto světlo udusit. Důkazy může přinést jen policejní vyšetřování a závěry může na jejich základu udělat soud. Vše ostatní je jen mediální mlha.

Kauza prasečí chřipka Exekutivní úředníci placení z našich daní nakoupili nesmyslné množství neprověřených vakcín proti mediálně prověřenému chřipkovému klonu a teď, nevědouce co s ní, ji budou rozdávat každému, kdo půjde kolem. Příště - více spoléhejte na zdravý rozum a ne na tlak farmaceutických firem, zvýrazněný médii částečně zkorumpovanými, částečně hnanými snahou po senzaci, což je ve výsledku totéž. Mohu si dovolit takto povykovati, jelikož od samého začátku paniky stran prasečí chřipky jsem tu heroldoval totéž, třebaže mi bylo vyhrožováno žalobami za šíření poplašné zprávy.

Chechtavej tygr
22. 3. 2025

Dáma vstoupila do hotelu a obrátila se na recepčního...

Aston Ondřej Neff
22. 3. 2025

Je třeba zavolat doktora Chocholouška na Ursulu von der Leyen.

Daniela Kovářová
22. 3. 2025

Téma zvyšování výdajů na zbrojení za legitimní příležitost k debatě.

Lubomír Stejskal
22. 3. 2025

V Radě bezpečnosti propuštěný vystoupil izraelský rukojmí Eli Šarabi.

Kateřina Lhotská
22. 3. 2025

Místo deregulace a decentralizace připravuje Evropská komise přesný opak.

Aston Ondřej Neff
21. 3. 2025

Bože, jak tohle znám z doby normalizace!

Aston Ondřej Neff
20. 3. 2025

Senát ve středu schválil zvýšení příspěvku pro vojáky z povolání.

Aston Ondřej Neff
19. 3. 2025

Ústavní soud (ÚS) zrušil rozsudek nad Ladislavem Vrabelem.

Stanislav Spurný
19. 3. 2025

Technické vzdělání nemůže požadovanou znalost okecat.

Marian Kechlibar
20. 3. 2025

Orbán je v dost podobné situaci jako Erdoğan v Turecku.

ČTK, Lidovky.cz
20. 3. 2025

Policisté v pátek večer vypátrali i druhou čtrnáctiletou dívku z Kolínska, která byla pohřešována...

svm Matěj Svěrák, ČTK
21. 3. 2025

Čeští policisté společně s veterinární správou kvůli podezření, že se u dobytka na jihu Slovenska...

Lidovky.cz, ČTK
21. 3. 2025

Sparťanští hokejisté udělali důležitý krok k postupu do semifinále extraligy. V Třinci vyhráli 4:3...

Lidovky.cz, ČTK
21. 3. 2025

Ukrajina obvinila Rusko z nátlaku na obyvatele okupovaných území. Podle dekretu prezidenta Putina...

Lidovky.cz, ČTK
21. 3. 2025

V Istanbulu v pátek už třetí den v řadě lidé v ulicích protestují zadržení starosty a jednoho z...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz